Badania prenatalne - Biopsja trofoblastu

Biopsja trofoblastu, zwana też biopsją kosmówki, jest jedną z najnowocześniejszych technik prenatalnych, dzięki którym można wykazać czy istnieje zagrożenie płodu którąś z chorób genetycznych. Dzięki temu badaniu można stwierdzić ryzyko wystąpienia takich chorób jak zespół Downa, zespół Turnera ...

Badania prenatalne - Amniopunkcja

Amniopunkcja, zwana też amniocentezą, jest jednym z badań prenatalnych, które przeprowadza się dla oceny ryzyka wystąpienia wad genetycznych u płodu. Ponieważ jest to badanie inwazyjne, większość kobiet obawia się, że niesie ze sobą duże niebezpieczeństwo.

USG genetyczne w ciąży

Zastanawiasz się jak wygląda Twoje dziecko? Czy jest zdrowe i dobrze się rozwija? A może obawiasz się że może być obciążone wadą genetyczną? Na te wszystkie pytania odpowie badanie USG genetyczne. Kiedy je zrobić i dlaczego, a także w jakich sytuacjach mogą być wskazane dodatkowe badania?

KTG serca dziecka - na czym polega?

Pierwsze USG podczas którego przyszła mama zobaczy swoje nienarodzone dziecko na długo pozostaje w jej pamięci. Wzruszenie towarzyszące badaniu jest tak silne, że nie sposób pohamować łez szczęścia. A tego co czuje przyszła mama gdy pierwszy raz usłyszy bicie serca swojego maleństwa nie da się opisać. Właśnie dzięki badaniu KTG mama może słuchać serduszka, na czym dokładnie polega to badanie?

Wynik USG w ciąży

Wynik USG, prócz zdjęć maluszka, zawiera szereg tajemniczych cyfr, skrótów i opisów. Warto byś poznała je wszystkie, aby lepiej zrozumieć opis badania ultrasonograficznego.

Wszystko o badaniach prenatalnych

Dzięki diagnostyce prenatalnej już pod koniec pierwszego trymestru ciąży można określić ryzyko wystąpienia chorób genetycznych płodu. Po dokładnym zdiagnozowaniu dziecko może być leczone jeszcze w łonie matki.