Badania prenatalne - Biopsja trofoblastu

Biopsja trofoblastu, zwana też biopsją kosmówki, jest jedną z najnowocześniejszych technik prenatalnych, dzięki którym można wykazać czy istnieje zagrożenie płodu którąś z chorób genetycznych. Dzięki temu badaniu można stwierdzić ryzyko wystąpienia takich chorób jak zespół Downa, zespół Turnera ...

Badania prenatalne - Amniopunkcja

Amniopunkcja, zwana też amniocentezą, jest jednym z badań prenatalnych, które przeprowadza się dla oceny ryzyka wystąpienia wad genetycznych u płodu. Ponieważ jest to badanie inwazyjne, większość kobiet obawia się, że niesie ze sobą duże niebezpieczeństwo.

USG genetyczne w ciąży

Zastanawiasz się jak wygląda Twoje dziecko? Czy jest zdrowe i dobrze się rozwija? A może obawiasz się że może być obciążone wadą genetyczną? Na te wszystkie pytania odpowie badanie USG genetyczne. Dowiedź się, kiedy warto je zrobić i dlaczego, a także w jakich sytuacjach mogą być wskazane dodatkowe badania?

KTG serca dziecka - na czym polega?

Pierwsze USG, podczas którego przyszła mama zobaczy swoje nienarodzone dziecko, na długo pozostaje w jej pamięci. Wzruszenie towarzyszące badaniu jest często tak silne, że nie sposób pohamować łez szczęścia. A tego, co czuje przyszła mama, gdy pierwszy raz usłyszy bicie serca swojego maleństwa, nie da się opisać.

Wynik USG w ciąży

Wynik USG, prócz zdjęć maluszka, zawiera szereg tajemniczych cyfr, skrótów i opisów. Warto byś poznała je wszystkie, aby lepiej zrozumieć opis badania ultrasonograficznego.