Badania prenatalne - Amniopunkcja

Amniopunkcja, zwana też amniocentezą, jest jednym z badań prenatalnych, które przeprowadza się dla oceny ryzyka wystąpienia wad genetycznych u płodu. Ponieważ jest to badanie inwazyjne, większość kobiet obawia się, że niesie ze sobą duże niebezpieczeństwo.

USG genetyczne w ciąży

Zastanawiasz się jak wygląda Twoje dziecko? Czy jest zdrowe i dobrze się rozwija? A może obawiasz się że może być obciążone wadą genetyczną? Na te wszystkie pytania odpowie badanie USG genetyczne. Kiedy je zrobić i dlaczego, a także w jakich sytuacjach mogą być wskazane dodatkowe badania?

KTG serca dziecka - na czym polega?

Pierwsze USG podczas którego przyszła mama zobaczy swoje nienarodzone dziecko na długo pozostanie w jej pamięci. Wzruszenie towarzyszące badaniu jest tak silne, że nie sposób pohamować łez szczęścia. A tego co czuje przyszła mama gdy pierwszy raz usłyszy bicie serca swojego maleństwa nie da się opisać.

Wynik USG w ciąży

Wynik USG, prócz zdjęć maluszka, zawiera szereg tajemniczych cyfr, skrótów i opisów. Warto byś poznała je wszystkie, aby lepiej zrozumieć opis badania ultrasonograficznego.

Wszystko o badaniach prenatalnych

Dzięki diagnostyce prenatalnej już pod koniec pierwszego trymestru ciąży można określić ryzyko wystąpienia chorób genetycznych płodu. Po dokładnym zdiagnozowaniu dziecko może być leczone jeszcze w łonie matki.