Menu główne
Portal dla rodziców...

Ciąża tydzień po tygodniu

Właśnie dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży? Gratulujemy! Z jednej strony nie możesz doczekać się dnia, w którym maleństwo pojawi się na świecie. Z drugiej ogarnia Cię strach? Czy dam sobie radę? Co stanie się z moim ciałem? Czy poród naprawdę tak bardzo boli? Bez obaw! Będziemy z Tobą przez całe dziewięć miesięcy, tydzień po tygodniu. Specjalnie dla Ciebie - ciąża tydzień po tygodniu, czyli kalendarz ciąży. Wybierz swój trymestr klikając na odpowiednie zdjęcie i czytaj co czeka Cię w kolejnych tygodniach ciąży.

 

Wybierz swój trymestr ciąży:

Pierwszy trymestr Drugi trymestr Trzeci trymestr
1 trymestr ciąży 2 trymestr ciąży 3 trymestr ciąży
1-12 tydzień ciąży 13-25 tydzień ciąży 26-40 tydzień ciąży

 

 

Pierwszy trymestr

Twój wygląd nie ulegnie zmianie, ale maleństwo w Twoim łonie już się dynamicznie rozwija - formują się zaczątki mózgu i rdzenia kręgowego. Możesz jednak odczuwać wahania nastroju, wstręt do niektórych potraw. Częściej będziesz oddawać mocz a skoki ciśnienia mogą powodować omdlenia lub zawroty głowy.

 

Drugi trymestr

Twoja waga wzrośnie o ok 5,4 kg z czego 900 g przypadnie na maluszka. Możesz zauważyć przebarwienia skóry zwłaszcza na piegach czy brodawkach te bowiem pociemnieją. Wcześniejsze niedogodności ustąpią, poprawi się samopoczucie i wreszcie widać że spodziewasz się dziecka.

 

Trzeci trymestr 

W tym okresie powinnaś przybrać na wadze 4,5 - 5,4 kg. Jesteś coraz bliżej porodu, możesz odczuwać ciężkość nóg i szybciej się męczyć. Zauważysz powiększenie się piersi, brodawki staną się większe. To właściwy moment na przygotowanie wyprawki do szpitala, ale też urządzanie pokoju dla dziecka

 

Już prawie przeszłaś przez cały kalendarz ciąży. Teraz przygotuj się do rozwiązania.

 

Wybierz swój tydzień ciąży:

1 tydzień ciąży 2 tydzień ciąży 3 tydzień ciąży 4 tydzień ciąży 5 tydzień ciąży 6 tydzień ciąży 7 tydzień ciąży 8 tydzień ciąży 9 tydzień ciąży 10 tydzień ciąży 11 tydzień ciąży 12 tydzień ciąży 13 tydzień ciąży 14 tydzień ciąży 15 tydzień ciąży 16 tydzień ciąży 17 tydzień ciąży 18 tydzień ciąży 19 tydzień ciąży 20 tydzień ciąży
21 tydzień ciąży 22 tydzień ciąży 23 tydzień ciąży 24 tydzień ciąży 25 tydzień ciąży 26 tydzień ciąży 27 tydzień ciąży 28 tydzień ciąży 29 tydzień ciąży 30 tydzień ciąży 31 tydzień ciąży 32 tydzień ciąży 33 tydzień ciąży 34 tydzień ciąży 35 tydzień ciąży 36 tydzień ciąży 37 tydzień ciąży 38 tydzień ciąży 39 tydzień ciąży 40 tydzień ciąży

 

 


OBEJRZYJ PRZEBIEG CIĄŻY

1-9-tydzien-ciazy-film

 

Zdjęcie: Fotolia All right reserved

logo

Porady dla rodziców - od planowania rodziny do wychowania dzieci. Ponadto zdrowie i uroda, rodzinne forum i strefa specjalnie dla taty - to wszystko znajdziesz w portalu parentingowym Dzidziusiowo.

Portal parentingowy Dzidziusiowo.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastąpią profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych zawartych w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Właściciel serwisu nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w serwisie Dzidziusiowo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.