Menu główne
Portal dla rodziców...

35 tydzień ciąży

35-tydzien-kalendarz-ciazy-550x350

 

35. tydzień ciąży to najwyższy czas, aby przygotować się do porodu. Co prawda do wyznaczonego terminu masz jeszcze kilka tygodni, ale tak naprawdę poród może zacząć się w każdej chwili. Jednym z symptomów świadczącym o tym, iż do porodu zostało już niewiele czasu jest obniżenie dna macicy. Gotowy do przyjścia na świat maluch przesuwa się w dół. Brzuch obniża się, a Ty odczuwasz możliwość swobodniejszego oddychania, ale i niestety większego parcia na pęcherz.

 

Oznaki zbliżającego się porodu

Zapewne nie raz zastanawiałaś się, skąd będziesz wiedziała, że rozwiązanie zbliża się wielkimi krokami. Bez obaw Twoje ciało da Ci co najmniej kilka sygnałów, dzięki którym zrozumiesz, że akcja porodowa rozpocznie się lada moment:

 • obniżenie dna macicy;
 • skurcze przepowiadające;
 • zwiększenie ilości wydzieliny z pochwy;
 • objawy ze strony układu pokarmowego;
 • odejście wód płodowych;
 • dziwne samopoczucie;
 • ból w okolicy krzyżowej.

Trzydziesty piąty tydzień ciąży - rozwój dziecka

 • Dotychczas maź płodowa pokrywała całe ciało maluszka. Teraz, w 35. tygodniu ciąży pozostała już tylko na plecach.
 • Nerki są już w pełni wykształcone i dziecko coraz więcej siusia - około 500ml na dobę. Produkty przemiany materii zawarte w moczu są filtrowane przez łożysko, a następnie transportowane są do nerek mamy. Nic dziwnego, że musisz teraz znacznie częściej korzystać z toalety.
 • W jelitach gromadzi się zawartość pierwszej kupki dziecka.
 • Maluch robi się pulchniutki. Około 4% dzieci w tym tygodniu ostatecznie układa się główką w dół. Reszta mimo ograniczonego wolnego miejsca jeszcze fika koziołki.
 • W 35. tygodniu ciąży dziecko waży już około 2500 g.

CZY WIESZ, ŻE: Ciemnoskóre dzieci rodzą się zazwyczaj w większą ilością włosów niż te o jasnej skórze.

 

Ciąża mnoga - trzydziesty piąty tydzień ciąży

Jeśli w Twoim brzuchu mieszkały wieloraczki to najprawdopodobniej już tulisz swoje maluszki.

 


<< 34. tydzień ciąży Kalendarz ciąży 36. tydzień ciąży >>

 

ZOBACZ FILM 28. - 37. TYDZIEŃ CIĄŻY 

 

28-37-tydzien-ciazy-film

 

 


<< 34. tydzień ciąży Kalendarz ciąży 36. tydzień ciąży >>

 

Wybierz swój tydzień:

1 tydzień ciąży 2 tydzień ciąży 3 tydzień ciąży 4 tydzień ciąży 5 tydzień ciąży 6 tydzień ciąży 7 tydzień ciąży 8 tydzień ciąży 9 tydzień ciąży 10 tydzień ciąży 11 tydzień ciąży 12 tydzień ciąży 13 tydzień ciąży 14 tydzień ciąży 15 tydzień ciąży 16 tydzień ciąży 17 tydzień ciąży 18 tydzień ciąży 19 tydzień ciąży 20 tydzień ciąży
21 tydzień ciąży 22 tydzień ciąży 23 tydzień ciąży 24 tydzień ciąży 25 tydzień ciąży 26 tydzień ciąży 27 tydzień ciąży 28 tydzień ciąży 29 tydzień ciąży 30 tydzień ciąży 31 tydzień ciąży 32 tydzień ciąży 33 tydzień ciąży 34 tydzień ciąży 35 tydzień ciąży 36 tydzień ciąży 37 tydzień ciąży 38 tydzień ciąży 39 tydzień ciąży 40 tydzień ciąży
Katarzyna Michniewska

Google Plus

Miłośniczka kotów, kuchni azjatyckiej i drinków z parasolką. Uzależniona od cappuccino i ciastek z kremem kobieta przed trzydziestką. Optymistka wierząca, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Pełna energii gaduła o wielu obliczach. Prywatnie matka swojego syna, żona swojego męża, wie...

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

logo

Porady dla rodziców - od planowania rodziny do wychowania dzieci. Ponadto zdrowie i uroda, rodzinne forum i strefa specjalnie dla taty - to wszystko znajdziesz w portalu parentingowym Dzidziusiowo.

Portal parentingowy Dzidziusiowo.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastąpią profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych zawartych w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Właściciel serwisu nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w serwisie Dzidziusiowo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.