Muzyka w ciąży

Czy wiesz o tym, że pierwsze upodobania Twojego maleństwa czyli to, co ono lubi a czego nie, pojawiają się już w 16-tym tygodniu ciąży? Wtedy też, do Twojej pociechy zaczynają docierać pierwsze bodźce ze świata zewnętrznego.

 

Muzyka w ciąży

 

Ciążą - pierwsze upodobania naszego dziecka

Jak dowodzą liczne badania, już od 24-ego tygodnia ciąży, Twoja pociecha zaczyna „słyszeć” docierające z zewnątrz niektóre odgłosy. Początkowo, dziecko odbiera je jedynie, jako wibracje. Następnie, jego słuch staje się na tyle czuły, że różnicuje ono pojedyncze dźwięki. W miarę jak dziecko rozwija się w Twoim wnętrzu, jego aparat słuchowy zaczyna reagować już nawet na niektóre melodie. Z tego też względu, specjaliści od rozwoju dzieci, zalecają by przyszłe mamy czytały, śpiewały i mówiły do swojej nienarodzonej jeszcze pociechy, tak często jak tylko się da. Najlepiej jak najbardziej spokojnym, ciepłym tonem. Ponadto, radzą oni, by kobiety w ciąży śmiały się jak najczęściej i relaksowały słuchając określonego rodzaju muzyki (Mozart, Vivaldi). 

 

Muzyka w ciąży a rozwój nienarodzonego maleństwa

Dlaczego specjaliści od rozwoju dzieci, zalecają tego typu „głosowe zabiegi”? Otóż, uważają oni, że odpowiednio dobrany rodzaj dźwięków ma ogromy wpływ na rozwój komórek nerwowych mózgu. Twierdzą też, że muzyka w ciąży, staje się podstawą do wykształcenia w przyszłości wrażliwości u dziecka. Ponadto jak wykazują niektóre badania, maluchy które w czasie swojego życia płodowego, miały okazję słuchania muzyki, rozwijają się lepiej pod względem emocjonalnym i intelektualnym.

Muzyka w ciąży może pomóc

Specjaliści od rozwoju dziecięcego, uważają również, że istnieją pewne określone gatunki muzyki, których najlepiej słuchać w czasie ciąży. Według nich najbardziej kojąco na nienarodzone maleństwo wpływa muzyka relaksacyjna, spokojna i harmonijna. Poza tym, zalecają oni słuchanie muzyki klasycznej takich twórców jak: Mozart i Vivaldi. Dodają przy tym, że najlepiej jest, gdy dźwięki te, dostarczane są dziecku poprzez bezpośrednie przykładanie słuchawek do gołego brzucha. Wtedy bowiem muzyka w ciąży, najlepiej i najprędzej dociera do maleństwa.

 

Skorzystaj z naszego kalkulatora terminu porodu!

 

Zdjęcie: Fotolia by © WavebreakMediaMicro All right reserved

Komentarze
Dodaj komentarz
Aktualnie brak komentarzy dla wpisu