Kształt brzucha - jak rozpoznać płeć dziecka?

Przez setki a może nawet tysiące lat wokół ciąży narosło wiele mitów. Kobiety chciały mieć pewność, że malec urodzi się zdrowy, ciekawiła je płeć dziecka, więc szukały przesłanek, które o tym mówią. Zobaczcie co z kształtu brzucha i przebiegu ciąży umieją wyczytać Polki.

 

Możesz poznać płeć dziecka dzięki badaniom USG, jednak są na to również inne sposoby.

 

Chłopczyk czy dziewczynka?

Jeszcze dwadzieścia lat temu badanie USG nie było tak popularne jak dziś, ale pragnienie dziecka o wybranej płci zawsze towarzyszyło rodzicom, stąd też powstało wiele przesądów mówiących jak rozpoznać płeć dziecka. Dziś wiemy, że większość z nich nie ma żadnych podstaw naukowych. Mimo to przyjemnie jest sobie gdybać na temat płci dziecka opierając się na wyglądzie brzucha czy upodobaniach kulinarnych przyszłej mamy.

 

Kształt brzucha

Według mądrości ludowych brzuch w ciąży może nam zdradzić płeć przyszłego członka naszej rodziny. Mały, spiczasty brzuszek zwiastuje chłopca, natomiast dziewczynki rodzą się u mam, których brzuchy były duże i rozlane. Dziś powszechnie wiadomo, że kształt brzucha podczas ciąży zależy przede wszystkim od predyspozycji mamy oraz ułożenia dziecka. A zatem to twierdzenie możemy śmiało włożyć między ciążowe mity.

 

Uroda

Jak pewnie nie raz słyszała każda przyszła mama, jeśli ładnie wygląda, ma piękną cerę i wręcz promienieje, to z pewnością będzie chłopiec. Jeżeli zaś zdarzą się problemy z cerą a do tego włosy wypadają, to urodzi się dziewczynka, gdyż według wierzeń zabiera mamie urodę. Współczesna nauka niestety nie potwierdza również tej tezy. Zmiany w wyglądzie skóry czy włosów spowodowane są przede wszystkim zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie ciężarnej. Jak więc widać wyciąganie wniosków dotyczących płci dziecka z wyglądu mamy też nie jest najmądrzejsze, ale co tam …

Upodobania kulinarne

Mówi się, że jeśli przyszła mama je słodkie, to z pewnością będzie dziewczynka. Potrawy ostre i kwaśne natomiast, zapowiadają chłopca. To wprawdzie kolejny mit dotyczący ciąży, którego nie udało się naukowo wyjaśnić, ale ... Nie należy się tym zamartwiać, ponieważ zdaniem wielu mam akurat to się sprawdza.

 

Jak najlepiej określić płeć dziecka?

Dzisiaj większość kobiet o płci swojego maleństwa dowiaduje się podczas badania USG, na początku drugiej połowy ciąży. Nie daje ono 100% pewności, że urodzimy daną płeć dziecka (zawsze coś się może schować ;) ), ale statystyki w tym przypadku są dość wysokie. Jednakże nadal część par decyduje się na to, by o płci potomka poinformował ich dopiero lekarz położnik tuż po porodzie. Do takich właśnie rodziców skierowane są te „specjalne” możliwości przewidywania płci maluszka. Wprawdzie nie mają potwierdzenia naukowego oraz traktowane są z przymrużeniem oka jednak, co by nie powiedzieć, mama i tak wie najlepiej.

 

Zdjęcie: Pixabay.com

Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Marzec 8, 2017
He jestem w 21 tyg ciazy nic nie widac...ruchy sa takie pulsacyjne bardziej bym powiedziala dla nas nir liczy sie plec a to by bylo cale i zdrowe ;)))pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie ;*
Ocena:
Luty 17, 2017
Ale głupi artykuł sprzeczny z tytułem- niby coś ma informować a potem informuje, że olewa i nic nie wiadomo. Porażka ! Pisanie dla debili.
Ocena:
Październik 17, 2016
Zadne mity, jesli chodzi o ksztalt brzucha jeszcze nigdy sie nie pomylilam...
Ocena:
Październik 8, 2015
Czy oprócz tych porad ktoś robił test na płeć dziecka ???