Data modyfikacji:

Sesja ciążowa - wszystko co warto o niej wiedzieć

Autor: Serwis Dzidziusiowo

Piękna kobieta z wystającym, zaokrąglonym brzuszkiem ciążowym - czy jest lepszy temat do fotografowania? No może tylko śpiące noworodki ;) Jeśli borykacie się z ciągłym brakiem czasu na zrobienie zdjęć brzuszka, albo po prostu fotografia nie jest Waszą pasją profesjonalna sesja ciążowa może być dla Was idealna. Zobaczcie jak wygląda taka sesja, co warto na nią zabrać i kiedy ją zrobić.

 

sesja zdjęciowa w ciąży

Kiedy zarezerwować sesję...

Według nas najlepszym momentem na sesję ciążową jest okres między 28. a 34. tygodniem ciąży, kiedy brzuszek jest już ładnie zaokrąglony, a mama ciągle czuje się dobrze. To również moment, w którym najwięcej kobiet decyduje się zachowanie brzuszka na dłużej. Oczywiście nie jest to reguła, gdyż każda ciąża jest inna. Niektóre kobiety, które mają stosunkowo mały brzuszek mogą poczekać dłużej - do 36., a nawet 38. tygodnia. Najważniejszym aspektem jest to, aby kobieta w tym czasie czuła się komfortowo.


Co założyć na zdjęcia …

 

Zawsze dobrze się nam sprawdza taki zestaw:

  • elegancka, prosta sukienka,
  • sportowy zestaw na luzie (np. jeansy, top i koszula),
  • coś wyjątkowego ;),
  • warto zabrać też elegancką bieliznę.


Dobrze prezentują się ubrania z elementami koronkowymi oraz kożuszkowymi, natomiast raczej unikamy wzorzystych tkanin oraz nadruków. Nie zapomnajmy też o dodatkach. Elegancka biżuteria, szaliki, modny kapelusz lub czapka oraz buty dobrze pasujące do całej stylizacji to elementy bardzo ważne przy planowaniu ujęć. Wcześniej warto pomalować paznokcie i zadbać o elegancki makijaż i piękną fryzurę. Jeżeli robimy zdjęcia z partnerem pomyślmy też o jego stroju. Tutaj sugerujemy proste i eleganckie, ale wygodne ubrania, tak żeby mężczyzna czuł się komfortowo. U panów dobrze sprawdzają się jasne koszule, dopuszczalne są ubrania z lekkimi wzorami czy teksturą.




Jak to wygląda...

Najlepiej zarezerwować sesję ciążową z ok. 2 tygodniowym wyprzedzeniem. Istnieje możliwość wyboru między sesją w domu lub w plenerze. Jeżeli pogoda na to pozwala, my sugerujemy aby zdjęcia wykonywać w plenerze, ale oczywiście ostateczna decyzja należy do Państwa. Na sesję należy zarezerwować około 2 godzin.

N&P Photography

Fotografia ciążowa jest czymś zupełnie wyjątkowym, pozwala bowiem uchwycić tak bardzo wyjątkowe chwile w życiu kobiety, kiedy oczekuje na swoje maleństwo. To również okres, w którym ciało kobiety bardzo dynamicznie się zmienia, czasem pojawiają się bóle, skurcze, opuchlizna. Zadaniem fotografa jest sprawić by kobieta wyglądała i czuła się wspaniale. Dzięki takim zdjęciom, każda mama będzie mogła pokazać jaka dumna była z tego, że przez 9 miesięcy nosiła pod sercem swoje maleństwo, a zdjęcia pozostają pamiątką na długie lata.

 

Autor: Natalia Baranowska- Stolarz

Zdjęcia: N&P Photography Natalia Baranowska- Stolarz i Przemysław Stolarz

Komentarze
23-05-2015
Ocena:
Taka sesja to super sprawa :) Wiem co mówię bo sama taką miałam i mam teraz piękną, niepowtarzalną pamiątkę więc dziewczyny nie wahajcie się! Zwłaszcza że macie tu wszystkie niezbędne wskazówki a o resztę zadba fotograf ;)
czym smarować brzuch w ciąży

Czym smarować brzuch w ciąży? Poradnik 

2024-03-15
To normalne, że w trakcie ciąży kobietom zależy nie tylko na zdrowym rozwoju dziecka, ale również na utrzymaniu elastyczności skóry i zapobieganiu rozstępom na brzuchu. Wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry brzucha może być kluczowy w osiągnięciu tego celu. Sprawdź, czym smarować brzuch w ciąży i jak dbać o siebie w tym szczególnym czasie. 
olejek na rozstęy w ciąży

Olejek na rozstępy w ciąży: ranking najlepszych produktów

2023-08-17
Rozstępy to problem, który dotyka wielu przyszłych mam. Przyczyna ich powstawania jest oczywista – rosnący z tygodnia na tydzień brzuch, który powoduje rozciąganie fibroblastów. Oprócz tego istotną rolę odgrywają czynniki hormonalne i predyspozycje genetyczne. Na szczęście możesz ochronić się przed charakterystycznymi liniami lub zminimalizować ich widoczność. Pomoże ci w tym dobry olejek na rozstępy w ciąży. Jaki jest najlepszy? Sprawdź ranking polecanych kosmetyków.
Krem na rozstępy w ciąży

Krem na rozstępy w ciąży – jaki wybrać?

2023-08-03
Ciąża to wyjątkowy czas, w którym ciało kobiety przechodzi dziesiątki zmian. Niejedna przyszła mama, oprócz radości z oczekiwania dziecka odczuwa także niepokój. Czy po ciąży jej ciało będzie wyglądać atrakcyjnie? Co, jeśli pojawią się rozstępy po ciąży? Dziś przyglądamy się bliżej tematowi ciążowych blizn oraz temu, w jaki sposób im zapobiegać. Polecamy także najlepsze kremy przeciw rozstępom dla ciężarnych!
masaż krocza przed porodem

Czy warto wykonać masaż krocza przed porodem?

2023-06-04
Jeśli zastanawiasz się czy masaż krocza przed porodem to dobry pomysł lub jak wykonać masaż krocza przed porodem - koniecznie przeczytaj nasz najnowszy artykuł, w którym odpowiemy na te oraz wiele innych pytań. Zapraszamy do lektury!
przyczyny i sposoby na wieczorne mdłości w ciąży

Jakie są przyczyny i sposoby na wieczorne mdłości w ciąży?

2023-05-29
Na uciążliwe nudności skarży się od 50% do nawet 90% przyszłych mam. Wbrew powszechnej opinii przypadłość ta występuje nie tylko rano – popołudniowe czy wieczorne mdłości w ciąży również są normą. Najczęściej wynikają one ze zmian hormonalnych, choć mogą być też objawem refluksu albo zaburzeń pracy tarczycy. Dlatego właśnie – jeśli przypadłość nie ustępuje po pierwszym trymestrze, przyszła mama powinna skonsultować ją z lekarzem prowadzącym ciążę.
Ból żeber w ciąży

Ból żeber w ciąży – przyczyny i sposoby leczenia

2023-05-27
Ból żeber w ciąży to jedna z dolegliwości, na które przyszłe mamy skarżą się najczęściej. Jest on zjawiskiem całkowicie naturalnym, a przy tym – trudnym do uniknięcia. Podpowiadamy, co powoduje bolesność w okolicach żeber w ciąży oraz jak skutecznie sobie z nią radzić.
obfite krwawienia na początku ciąży

Obfite krwawienia na początku ciąży: co oznaczają? Czy należy się martwić?

2023-03-19
Obfite krwawienia na początku ciąży zawsze budzą silny lęk u przyszłej matki. Nie zawsze oznaczają one jednak, że dochodzi do poronienia – mogą być również oznaką pękniętego naczynia krwionośnego w pochwie albo obecności krwiaka podkosmówkowego. Niezbyt nasilone krwawienie we wczesnej ciąży może też wynikać z zagnieżdżania się zarodka w błonie śluzowej macicy albo delikatnej urazu szyjki macicy, powstałego w czasie badania lekarskiego albo stosunku seksualnego.