Jak naprawdę wygląda kobiece ciało po ciąży?

Niektóre kobiety, obawiają się zajścia w ciąże z dość prozaicznego powodu: nie mogą znieść myśli dotyczącej tego, jak zmieni się ich ciało. Mają, bowiem przed sobą wizję „rozepchanego brzucha”, rozstępów i sporej nadwagi, z którą nic nie da się zrobić.

 

rozstępy po ciąży

 

Chociaż faktycznie, w czasie ciąży, kobiece ciało ulega pewnym modyfikacjom (powiększony brzuch, bardziej obfite piersi, ogólny przyrost wagi, zmiana stanu: skóry, włosów i paznokci), to zmiany te nie są nieodwracalne. Wiele zależy od tego czy i w jaki sposób, zadbamy o siebie w okresie ciąży i jakie nawyki będą nam towarzyszyły w czasie tych 9-ciu miesięcy.

 

Jak wygląda kobiece ciało po ciąży?

Bez wątpienia, okres ciąży to taki czas, w którym zmienia się zarówno nasza psychika, jak i wygląd ogólny. Większość z tych „modyfikacji”, ustępuje w kilka dni czy tygodni po porodzie. Najbardziej widoczne są te, które dotyczyły zewnętrznego wizerunku. Po porodzie, zmieniają się nasze rysy twarzy – wracają do poprzedniego kształtu. Znikają wszelkie przebarwienia skórne i obrzmienia ciała. Brzuch, staje się miękki a jego mięśnie bardziej zwiotczałe. Zaraz po porodzie jego wielkość można porównać do 5. miesiąca ciąży. Zmienia się również wygląd i jędrność piersi, które teraz przede wszystkim mają wykarmić malucha. Blednięciu ulegają, wszelkie rozstępy po ciąży.

 

Połóg - co się dzieje z ciałem po porodzie ?

Połóg nie należy do najprzyjemniejszych momentów w życiu. Zmiany „pociążowe” zachodzą również wewnątrz naszego ciała i dla niektórych z nas, mogą one być wyjątkowo nieprzyjemne - bolesne. Tuż po urodzeniu, możemy odczuwać bóle w obrębie macicy. Jest to dowód na to, że powraca ona do swojego poprzedniego rozmiaru (jest to tak zwane obkurczanie macicy lub inaczej mówiąc inwolucja). Podobnie jest z pochwą, która stała się wiotka i rozciągnięta - swoje poprzednie właściwości odzyskuje ona po mniej więcej 3 tygodniach od chwili porodu. Jeśli w czasie połogu odczuwamy silne bóle, powinnyśmy to skonsultować z lekarzem. Być może przepisze nam, delikatne środki przeciwbólowe lub zaleci picie herbaty z łagodzącego bóle rumianku lub innych ziół.

Jak atrakcyjnie wyglądać po ciąży?

Chcąc zniwelować niepożądane efekty „pociążowych” zmian należy ćwiczyć mięśnie brzucha, gimnastykować się oraz korzystać z odpowiednich kosmetyków ujędrniających. Warto też sięgnąć po preparaty witaminowe, szczególnie bogate w żelazo gdyż pierwiastka tego, będzie nam najbardziej brakowało. W walce z uporczywymi rozstępami po ciąży niezbędne będzie wytrwałe smarowanie balsamami i kremami na rozstępy. Jednak ostateczną bronią mogą okazać się dopiero specjalistyczne zabiegi w zakładzie kosmetycznym lub dermatologicznym. Piersi pięknie wyeksponuje i podniesie dobrze dobrany biustonosz do karmienia.

 

Zdjęcie: Fotolia by © Jasmin Merdan All right reserved

Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Lipiec 29, 2015
Zapraszam na bloga: porodbeztabu.blogspot.com Znajdziesz tam sporo ciekawych informacji i w tym te, o tym co zostaje z kobiety po porodzie. Bez owijania w bawelne i bez tabu. Pozdrawiam!