Środki na uspokojenie w ciąży

To, że kobieta w ciąży nie powinna się denerwować jest powszechnie wiadome - niestety łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Choćbyśmy się bardzo starały, przetrwać 9 miesięcy bez żadnego stresu jest praktycznie niemożliwe. Nieszczęśliwe wydarzenie, sytuacja życiowa, kłótnia z mężem - powodów może być wiele, a w połączeniu z ogólnym niepokojem, który często pojawia się w ciąży, mogą one doprowadzić do poważnych stanów lękowych.

 

melisa-na-uspokojenie-ciaza-550x350

 

Tabletki na uspokojenie - bezpieczne?

Na co dzień naszą bronią w walce ze stresem są najróżniejsze środki uspokajające - tabletki na uspokojenie, choć często bazują na naturalnych produktach, w ciąży nie są jednak wskazane. Wszystko, co przyjmujemy ma wpływ na maleństwo, które nosimy w naszym brzuchu, dlatego żaden lek, także pastylki ziołowe, nie jest w 100 proc. bezpieczny dla rozwijającego się dziecka. Istnieje lista środków, które można podawać w różnych okresach ciąży, jednak wszystkie powinny być podawane wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Bezpieczna melisa

Jak się jednak bronić przed stresem, gdy jesteśmy w stanie błogosławionym, a wizyta u lekarza wypada za kilka tygodni? Sprawdzonym domowym sposobem na skołatane nerwy jest melisa, oczywiście jej działanie nie jest tak błyskawiczne jak tabletek na uspokojenie, jednak z pewnością nas wyciszy i pozwoli się zrelaksować. Już sam zapach naparu działa kojąco.


Drugą domową metodą, coraz częściej polecaną przez kobiety, jest joga. Wykonywanie prostych ćwiczeń ma działanie rozluźniające, a także poprawia nastrój i dodaje energii. Co ważne, uczy także prawidłowego oddychania. Zajęcia z jogi to koszt ok. 20-30 zł/h. Jeśli nie mamy możliwości chodzić na warsztaty, możemy także znaleźć wiele informacji w sieci - najlepiej skorzystać z materiałów wideo, które krok po kroku obrazują wszystkie ruchy.

 

Zdjęcie: Flickr fot. by motograf Some Rights Reserved

Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Styczeń 14, 2017
Bo melisa owszem działa ale tylko ta naturalna a nie to co uważane jest za herbatę. Tam nawet nie ma 10% tego czego powinno być :)
Ocena:
Czerwiec 27, 2016
No dobra, a jak pracujesz w 5/6mc i momentami wychodzisz z siebie to co? Podusia i Relax? L4 dopiero za miesiąc
Ocena:
Marzec 12, 2016
Melisa...jasne! Moze dziala po wypiciu kliku hektolitrow :-( w pierwszej ciazy nie potrzebowalam nic poza odpoczynkiem w drugiej, przy trzyletniej córce, dostaje szału. Melise można w miedzy bajki włożyć i tyle!! :-/
Ocena:
Październik 26, 2015
odpowiedni wypoczynek to polowa sukcesu, dlatego czystam o tych waszych supermami poduszkach i zastanawiam się, ktora wybrac?
Ocena:
Październik 12, 2015
w ciązy to tylko melisa i odpoczynek na supermami poduszce.. dzieki temu duetowi miałam chwile relaksu i czas dla siebie
Ocena:
Październik 1, 2015
unikalam czegos takiego. jedynie co pilam bo lubie i mi smakuje to wlasnie melise i dodatkowo odpoczywalam na supermami poduszcze, relaksowalam sie na niej
Ocena:
Wrzesień 23, 2014
wazne jest aby korzystac z bezpiecznych srodkow, w ciąży ciągle się lata do lekarza, zawsze można poprosić aby coś polecił ;)