Warto przeczytać

Kształt brzucha - jak rozpoznać płeć dziecka?

Kontakt skóra do skóry po porodzie

Ciąża pozamaciczna

Po zapłodnieniu komórka jajowa powinna przedostać się do jamy macicy i tam zagnieździć. Czasami zdarza się inaczej. Mamy wtedy do czynienia z groźną ciążą pozamaciczną.

Szczepienia w ciąży

Szczepienia z jednej strony chronią przed wieloma chorobami, z drugiej, jak każdy lek, mogą mieć działania niepożądane. Dlatego szczepienie kobiet w ciąży budzi zawsze dużo emocji.

Położenia dziecka przy porodzie - informacje ogólne

Położenie dziecka podczas porodu ma znaczący wpływ na jego przebieg. Obecnie badania USG pozwalają na dokładne określenie, w jakiej pozycji znajduje się maluch i podjęcie odpowiednich do tego kroków.

Ile można mieć cesarskich cięć?

Cięcie cesarskie, potocznie zwane cesarką, to zabieg chirurgiczny polegający na rozcięciu powłok brzusznych i macicy oraz wyjęciu dziecka tą drogą.

Ćwiczenia w I trymestrze ciąży

1Podczas pierwszego trymestru w Twoim organizmie zachodzi wiele zmian mających na celu przystosowanie go do dalszego rozwoju dziecka. Dlatego zadbaj o odpowiednie ćwiczenia.

Żylaki po ciąży

Ciąża to czas ogromnych zmian w organizmie kobiety. Hormony szaleją, brzuch rośnie, waga również, to wszystko jest powodem wielu bardziej lub mniej dokuczliwych objawów.

Internet nie zastąpi rozmowy z ginekologiem

Zwykle kobieta w pewnym momencie swego życia podejmuje decyzje o tym czy chce czy też nie chce mieć dzieci.

Komórka niebezpieczna w ciąży?

Czy telefony komórkowe mogą być zagrożeniem ciąży i mieć na nią negatywny wpływ? Tego do końca nie wiadomo, ale według amerykańskich naukowców częste rozmowy przez telefon odbijają się na wychowaniu naszych pociech, a to daje sporo do myślenia.

Poronienie a kolejna ciąża – jak pokonać strach?

Dla rodziców, którzy oczekują potomka, poronienie to dramatyczne przeżycie. Pozostawia trwały ślad na psychice i potrzeba czasu, żeby sobie z tą sytuacją poradzić.

Seks po porodzie - rady dla panów

Dla wielu par seks po porodzie staje się tematem niezwykle trudnym. Kobiety nie chcą o nim rozmawiać, nie wyobrażają sobie możliwości zbliżenia, a samo współżycie odkładają na później. Dlaczego tak się dzieje?