Warto przeczytać

Czy imię ma znaczenie, czyli co mówi imię o człowieku

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2016 roku

Co lepsze? Popularne czy nietypowe imię dla dziecka?

Ile można mieć cesarskich cięć?

Cięcie cesarskie, potocznie zwane cesarką, to zabieg chirurgiczny polegający na rozcięciu powłok brzusznych i macicy oraz wyjęciu dziecka tą drogą.

Ćwiczenia w I trymestrze ciąży

1Podczas pierwszego trymestru w Twoim organizmie zachodzi wiele zmian mających na celu przystosowanie go do dalszego rozwoju dziecka. Dlatego zadbaj o odpowiednie ćwiczenia.

Żylaki po ciąży

Ciąża to czas ogromnych zmian w organizmie kobiety. Hormony szaleją, brzuch rośnie, waga również, to wszystko jest powodem wielu bardziej lub mniej dokuczliwych objawów.

Internet nie zastąpi rozmowy z ginekologiem

Zwykle kobieta w pewnym momencie swego życia podejmuje decyzje o tym czy chce czy też nie chce mieć dzieci.

Komórka niebezpieczna w ciąży?

Czy telefony komórkowe mogą być zagrożeniem ciąży i mieć na nią negatywny wpływ? Tego do końca nie wiadomo, ale według amerykańskich naukowców częste rozmowy przez telefon odbijają się na wychowaniu naszych pociech, a to daje sporo do myślenia.

Poronienie a kolejna ciąża – jak pokonać strach?

Dla rodziców, którzy oczekują potomka, poronienie to dramatyczne przeżycie. Pozostawia trwały ślad na psychice i potrzeba czasu, żeby sobie z tą sytuacją poradzić.

Seks po porodzie - rady dla panów

Dla wielu par seks po porodzie staje się tematem niezwykle trudnym. Kobiety nie chcą o nim rozmawiać, nie wyobrażają sobie możliwości zbliżenia, a samo współżycie odkładają na później. Dlaczego tak się dzieje?

Operacje podczas ciąży

Czasem zdarzają się sytuacje, gdy przyszła mama i rozwijający się płód potrzebują interwencji chirurgicznej, obecnie jest ona w większości wypadków nieszkodliwa dla obojga.

Trudne początki młodego tatusia

Jeśli przypuszczałeś, że po urodzeniu dziecka Twoja żona „wróci do normy”, tj. do stanu sprzed 9. miesięcy, pozwól, że wyprowadzę Cię z błędu.

Najpopularniejsze imiona 2011

Wybór imienia dla dziecka to dla rodziców jedna z trudniejszych życiowych decyzji. Z jednej strony chcą żeby było oryginalne, z drugiej zaś, żeby nie naraziło potomka na kpiny. Jakie imiona wybieraliśmy w 2011 roku?