Warto przeczytać

Jak rośnie brzuch w ciąży, czyli kiedy będzie widać ciążę

Jak odróżnić prawdziwy poród od pozornego?

Pielęgnacja brodawek podczas karmienia piersią

Świąteczne dania dla ciężarnych - co możesz jeść, a z czego lepiej zrezygnować?

Wiele kobiet obawia się, czy w czasie ciąży może w pełni korzystać z przyjemności biesiadowania przy wigilijnym stole. Dowiedz się, jakie potrawy ci nie zaszkodzą, a jakich lepiej unikać.

Prawa kobiet w ciąży

Według Konstytucji RP każda kobieta ma prawo do troskliwej opieki zdrowotnej zarówno w ciąży jak i po urodzeniu dziecka. Niestety nadal to tylko teoria, a w rzeczywistości sprawy nie wyglądają już tak różowo.

Gestoza - zatrucie ciążowe

Zatrucie ciążowe często zwane jest stanem przedrzucawkowym i występuje głównie u kobiet będących w pierwszej ciąży. Zazwyczaj pojawia się po 20 tygodniu i stanowi zagrożenie dla życia matki i dziecka.

Doula - wsparcie przy porodzie

Choć na świecie doule towarzyszą kobietom od lat w Polsce pojawiły się niedawno. Pomagają w trakcie porodu, pokazują jak opiekować się noworodkiem, tłumaczą, wspierają, otaczają opieką. Po prostu są, a ich obecność jest nieoceniona.

Cięcie cesarskie – i co dalej?

Poród cięciem cesarskim różni się znacznie od porodu siłami natury. Podobnie z rekonwalescencją i połogiem. Na co powinna zwrócić uwagę młoda mama „po cesarce”, jak dbać o bliznę, uniknąć zrostów i innych powikłań? Dowiesz się poniżej.

Ciążowe BHP

Kobiety w ciąży spotykają się z wieloma zakazami i nie zawsze wiedzą, ile w nich jest naukowo potwierdzonych zaleceń, a ile ludowych zabobonów. Dlaczego nie można robić pewnych rzeczy, na co uważać i jak sobie pomóc w przypadku nagłych zdarzeń?

Sprytne gadżety na czas ciąży i później

Ciąża trwa tylko kilka miesięcy, dlatego zakupy w tym czasie są dokonywane ostrożnie. Są jednak gadżety, które przydadzą się w ciąży i później, po porodzie. Dowiedz się, w co warto zainwestować.    ...

Infekcje intymne w ciąży

Ciąża to szczególny stan. Kobieta jest szczególnie narażona na spadki odporności które skutkują m.in. infekcjami intymnymi. Poznaj objawy chorób intymnych pojawiających się w ciąży i sprawdź, jak mo...

Produkty, których nie powinnaś jeść w ciąży. Rozwiąż quiz i odbierz przepisy na pyszne dania

Czy wiesz, że dieta przyszłej mamy może wpłynąć na metabolizm dziecka jeszcze przed urodzeniem? Poznaj produkty, których powinnaś unikać w ciąży, rozwiąż quiz i odbierz wyjątkowe przepisy i porady dla przyszłych mam.

Zmiany w urlopie macierzyńskim i tacierzyńskim od 1 stycznia 2012

Wraz z początkiem roku wchodzą w życie zmiany do przepisów z zakresu urlopu macierzyńskiego i tacierzyńskiego. Wnosi je tzw. nowelizacja macierzyńska czyli nowelizacja ustawy z dnia 6. grudnia 2008 roku. Dzięki tym zmianom mamy mogą spędzić na urlopie macierzyńskim 2. tygodnie dłużej, a ojcowie o tydzień dłużej niż w roku ubiegłym.