Menu główne
Portal dla rodziców...

Ozdoby świąteczne z papieru - bombka z pasków

Bombki choinkowe z papieru są łatwe w wykonaniu i co ważniejsze możesz zrobić je wspólnie ze swoją pociechą. Takie własnoręcznie przygotowane bombki będą nie tylko ozdabiać świąteczne drzewko. Możemy je podarować w prezencie dziadkowi albo babci, a może po świętach schować na przyszłość.

 

osdoby-swiateczne-papieru-bombka-550

 

Propozycja bombki z papieru - bombka z karbowanych pasków

 

Ta piękna bombka z papieru powstała z pasków kolorowego papieru do drukarki wyciętych ząbkowanymi nożyczkami. Jeśli nie posiadasz takich, użyj zwykłych nożyczek. Gwarantujemy, będzie równie efektowna.

 

Do przygotowania bombek namów koniecznie swoją pociechę. Może wybrać kolory kartek do przygotowania bombek, a może nawet ją sama sklei. Jeśli jej się uda może przyozdobić paski własnym rysunkiem, czy naklejkami. Jeśli Twoje dziecko nie ma jeszcze dużej wprawy w operowaniu nożyczkami, przygotuj wcześniej paski papieru odpowiedniej długości.

 

Potrzebne materiały:

  • kolorowe lub ozdobne kartki papieru,
  • wstążka lub sznurek (do zawieszenia na choince),
  • klej,
  • nożyczki zwykłe lub ząbkowane,
  • ołówek, linijka.

 

Sposób wykonania krok po kroku:


1.    Wybierz trzy kolory kartek, z których zrobisz swoją bombkę. Następnie wytnij z nich pięć pasków o szerokości 1,5 cm i długości odpowiednio: 15 cm (2 paski zewnętrzne), 12 cm (2 paski środkowe) i 9 cm (1 pasek centralny).  Jeśli ich krawędzie mają być karbowane, użyj nożyczek ząbkowanych.


2.    Do najkrótszego paska przyklej wstążkę – będzie to Twoja zawieszka. Następnie do najkrótszego paska przyklej jeden pasek średniej długości, później drugi, dokładnie tak, jak na zdjęciu. Przytrzymaj chwilę lub zepnij spinaczem i poczekaj aż klej wyschnie. Następnie w ten sam sposób doklej zewnętrzne (najdłuższe) paski.

osdoby-swiateczne-papieru-bombka

osdoby-swiateczne-papieru-bombka

 

3.    Zawieś na choinkę. Twoja bombka gotowa!

 

Jak Wam się podoba, my pękamy z dumy :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Skrzydlaty ptaszek >>

Mikołaj z papieru >>

Pawie oczka >>

Betlejemska gwiazda >>

Bombka łezka >>

Bombka serce >>

Płatek śniegu >>

Coś z niczego - ozdoby choinkowe >>

Łańcuch z kokardek >>

Łańcuch z kółek >>

Łańcuch girlanda >>

 

Zdjęcia: Redakcja www.dzidziusiowo.pl

Patrycja Wrotek

Google Plus

Prywatnie mama dwójki przesłodkich dziewczynek Hani i Oli, które zajmują jej wszystkie wolne i te mniej wolne chwile. Zwolenniczka noszenia w chuście, wychowywania dzieci w bliskości z rodzicami i kochania ich takimi, jakimi są. Nieustannie poszukuje dobrych odpowiedzi i "sposobu na dziecko"....

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

logo

Porady dla rodziców - od planowania rodziny do wychowania dzieci. Ponadto zdrowie i uroda, rodzinne forum i strefa specjalnie dla taty - to wszystko znajdziesz w portalu parentingowym Dzidziusiowo.

Portal parentingowy Dzidziusiowo.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastąpią profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych zawartych w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Właściciel serwisu nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w serwisie Dzidziusiowo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.