Kalendarz adwentowy

Aby maluszek mógł odliczać dni do Świąt w niedzielę 29 listopada podaruj mu kalendarz adwentowy. Szczęśliwy maluszek następnego dnia zacznie liczenie i dostanie pierwszą, adwentową niespodziankę.

 

kalendarz-adwentowy-550x350

 

Adwent - oczekiwanie na Boże Narodzenie

Małe dziecko ma zachwiane poczucie czasu. Nie wie ile to jest za tydzień. Jak długo musi czekać na pojutrze i czemu czwartek jest przed piątkiem.  Dzięki kalendarzowi czas nabierze realnych kształtów. Licząc ile okienek już otworzył, a ile jeszcze zostało oczekiwanie staje się przyjemniejsze.

 

Kalendarze adwentowe

Pierwsze kalendarze adwentowe miały zupełnie inną formę niż te  znane obecnie. Zapalano świece odmierzające czas, rysowano kreski kredą na drzwiach, wieszano adwentowe obrazki  na ścianach.  
Choć w naszym kraju kalendarze te nie są tak popularne jak w innych krajach to coraz częściej  pojawiają się  w polskich domach jako przedświąteczna ozdoba.

 

Kalendarz można kupić lub wykonać własnoręcznie. Najpopularniejsze  to te kolorowe, kartonowe pudełeczka w których pod 'drzwiczkami' z cyferką znajdują się czekoladki. 
Niewiele osób jednak wie, że adwentowe kalendarze mogą mieć zupełnie inną formę.

adwent1

Jak zrobić kalendarz adwentowy ?

Aby zrobić kalendarz adwentowy przygotuj 24 małe woreczki lub kawałki ozdobnego papieru. W każdy z nich zapakuj jakiś  smakołyk i wrzuć je wszystkie do jednego worka. 


Raz dziennie niech maluszek losuje jeden woreczek. Święta będą wtedy gdy woreczki się skończą.

 

adwent3

Innym ciekawym pomysłem na kalendarz jest 'adwentowa komódka'. W ponumerowanych od 1 do 24 szufladkach ukryj łakocie, drobne upominki lub karteczki z wierszykiem zagadką. Niech rozwiązanie łamigłówki da maluchowi odpowiedź gdzie ukryty jest podarunek.

adwent2Zdjęcie: fot by © Gina Sanders

Komentarze
Dodaj komentarz
Aktualnie brak komentarzy dla wpisu