Kalendarz adwentowy

Pamiętasz kalendarze adwentowe ze swojego dzieciństwa? Wiesz, te specjalne kalendarze do odliczania dni do Świąt? Nie musisz kupować kalendarza, bo możesz wykonać go samodzielnie. Albo jeszcze lepiej – zrobić go razem z dzieckiem! Zobacz kilka inspiracji, które z pewnością wprowadzą Was w świąteczny nastrój.

Ozdoby świąteczne – płatek śniegu

Wielkimi krokami zbliżają się święta, ubieranie choinki to wspaniała zabawa nie tylko dla dzieci, ale dla całej rodziny.

Jak zrobić lampion z dyni?

Tak jak nie ma Bożego Narodzenia bez choinki tak nie może być Halloween bez dyni. Wyłaniające się z ciemności, charakterystyczne, pomarańczowe lampiony niewątpliwie są symbolem tego dnia, a zrobienie ich to prawdziwa frajda. Zapraszamy do zabawy.

Jak zrobić prostą zakładkę do książki - Zrób to sam [DIY]

Dzień Matki już tuż, tuż. Jest wiele rzeczy, z których ucieszy się niejedna mama. A jedną z takich właśnie rzeczy jest zakładka do książki. Ale nie jakaś zwykła, nudna. Bo to słodka zakładka, idealna dla miłośniczek słodyczy! :) Zobaczcie jak ją zrobić z naszym DIY.

Anioły z masy solnej

Tuż przed świętami zawsze mamy z Hanią ten sam dylemat. Co sprezentować dziadkom pod choinkę. W tym roku postanowiłyśmy zrobić specjalne pudełko z ozdobami świątecznymi z masy solnej.

Ozdoby świąteczne - łańcuch z kółek

Papierowe ozdoby świąteczne kojarzą Ci się z dzieciństwem i samodzielnym ozdabianiem choinki, może warto wykonać je teraz ze swoim dzieckiem. Trochę papieru, klej i możemy wyczarować przepiękne ozdoby świąteczne nie ustępujące tym sklepowym.

Ozdoby świąteczne - girlanda

Dekoracje na choinkę niekoniecznie muszą być skomplikowane, proponujemy wam wykonanie papierowych ozdób choinkowych wraz z dziećmi, nie tylko ładnych ale i prostych.

Ozdoby świąteczne z papieru - serce

Dekoracje na Boże Narodzenie nie zawsze muszą pochodzić z markowych sklepów, warto je wykonać samodzielnie a jeszcze lepiej z dziećmi. Instrukcja wykonania krok po kroku papierowego serca na choinkę specjalnie dla was.

Ozdoby świąteczne z papieru - bombka z pasków

Bo mbki choinkowe z papieru są łatwe w wykonaniu i co ważniejsze możesz je zrobić wspólnie ze swoją pociechą. Takie własnoręcznie przygotowane bombki będą nie tylko ozdabiać świąteczne drzewko w tym roku ale mogą być również wspaniałym prezentem lub pamiątką na przyszłość.

Ozdoby świąteczne z papieru - bombka łezka

Ozdoby choinkowe z papieru to bardzo efektowna, a zarazem stosunkowo prosta w wykonaniu dekoracja świąteczna. Ich przygotowanie to również wspaniały pretekst do budowania rodzinnych więzi.