Wyjątkowy Dzień Dziecka

1 czerwca to wyjątkowa data. Dla rodziców to dylemat w sklepie z zabawkam i ryzyko otrzymania nowych „klamotów” od babci i dziadka. Dla dzieci - długo wyczekiwane święto na miarę urodzin czy Bożego Narodzenia. Jak zorganizować ten dzień by był wyjątkowy dla wszystkich? A może w tym roku spędzicie go nieco inaczej niż zwykle?

 

dzien-dziecka-550x350


Już na długo przed Dniem Dziecka z witryn sklepowych i reklam spoglądają na nas najpiękniejsze interaktywne zabawki z wszystkimi możliwymi funkcjami, gry komputerowe i wiele innych gadżetów mających sprawić, że dzieciństwo będzie niezapomniane. Wahacie się pomiędzy nową lalką, grą komputerową a psem? Postanowiliśmy przyjść Wam z pomocą i zaproponować kilka prezentów na Dzień Dziecka dużo bardziej wyjątkowych i wartych zapamiętania niż cały asortyment sklepu z zabawkami.

 

Na drugi koniec świata i jeszcze dalej

Sprzyjającym elementem przy naszej pierwszej propozycji jest pogoda. Dzięki temu, że Dzień Dziecka wypada na początku czerwca, nie musimy się zbytnio martwić aurą panującą na zewnątrz. Zamiast kupować drogie zabawki, zabierzcie gdzieś swoje dzieciaki. Tegoroczny Dzień Dziecka przypada w weekend, co szczególnie sprzyja wycieczkom. Wspaniałym prezentem będzie wybranie kilku miejsc z bliższej lub nieco dalszej okolicy i wyjazd całą rodziną. W żadnym razie nie zapomnijcie o zabraniu koszyka piknikowego, piłki i roweru. Jeśli macie namiot, może wyprawa w nieznane zakończy się nocowaniem na biwaku? Nie zapominajcie o udziale malucha w przygotowaniach. Wycieczka, w której zaplanowaniu uczestniczyło dziecko z pewnością będzie wspaniałym sposobem na spędzenie tego dnia.

 

Wspólne gotowanie i gry planszowe

Nie możecie pozwolić sobie na wyjazd? Nic nie stoi na przeszkodzie aby spędzić ten wspaniały dzień w domu. W ofercie sklepów znajdziemy nie tylko zabawki ale także fantastyczne gry planszowe. Wydaje się to zbyt banalne? Nic bardziej złudnego. W dzisiejszych czasach nie trzeba grać w chińczyka czy warcaby. Rynek gier planszowych jest tak bogaty, że bez trudu nie tylko znajdziecie grę rozwijającą wyobraźnię dziecka i dostosowaną do jego wieku, ale dodatkowo taką, która wciągnie i Was. Gra planszowa będzie służyła całe lata i przyniesie więcej pożytku niż gry komputerowe. Jeśli do tego dodacie przygotowanie wspólnie z dzieckiem obiadu z deserem, możecie nie tylko ugotować ulubioną potrawę malucha z jego pomocą, ale nauczyć go wielu pożytecznych rzeczy poprzez wspólną zabawę.

Dzień tylko dla malucha

Powyższe pomysły są tylko inspiracjami do spędzenia Dnia Dziecka w nieco innej formie. Z pewnością sami wymyślicie dziesiątki innych, fantastycznych scenariuszy. A zrealizować je naprawdę warto! Wasza pociecha doceni i zapamięta to na długo. Ważne jest, aby Dzień Dziecka spędzać razem, aby był to prezent zarówno dla dziecka jak i dla Was. Planując nie nastawiajcie się na wykonanie wszystkich „zadań”, chodzi przede wszystkim o zabawę i dobre samopoczucie malucha. Poświęćcie cały dzień właśnie jemu, aby czuł się wyjątkowy. Zastąpi to skutecznie wszystkie zabawki świata. Życzymy wam niniejszym wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka i aby każdy z was potrafił zawsze trochę nim być.

 

Zdjęcie: Fotolia fot. by © Elenathewise

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Aktualnie brak komentarzy dla wpisu