Ile kosztują pieluchy?

Na pierwszy rzut oka dawniej sprawa wydawała się być znacznie prostsza. Tetra, agrafka, sprawne dłonie mamy i dziecko przewinięte. Obecnie pieluchy wielorazowe są bardzo zróżnicowane. Początkujący rodzic może dostać zawrotów głowy. Co z czym, gdzie oraz po co? Co to jest kieszonka, otulacz i ile to wszystko kosztuje?


ile-kosztuja-pieluchy-550x250

 

Ile kupić pieluch wielorazowych?

Otóż średnio potrzeba ich około 20 sztuk. Oczywiście wszystko zależy od tego w jakim wieku jest maluszek i jak często będzie robione pranie. Poniższa tabelka pokazuje ile pieluch wielorazowych potrzeba na różnych etapach rozwoju dziecka. Obliczenia należy potraktować orientacyjnie, gdyż mogą ulec zmianie w zależności od grubości i chłonności pieluch.

 

Ile kosztują pieluszki wielorazowe?

 

Jakie pieluszki kupić?

Do wyboru są trzy opcje pieluszkowania:

  • otulacze + pieluszki do środka - 15-20 pieluszek + 3-4 otulacze,
  • kieszonki,
  • pieluszki all-in-one.

Wraz z upływem czasu maluszek siusia rzadziej w związku z czym potrzebuje coraz mniejszej ilości, ale za to bardziej chłonnych pieluszek. Jeżeli pieluchy i otulacze są w jednym, uniwersalnym rozmiarze nie ma potrzeby kupowania innych. Wystarczy zaopatrzyć się w dodatkowe wkłady chłonne wówczas wystarczą od początku do końca pieluszkowania.
Zatem pieluchy materiałowe to w większości przypadków jednorazowy wydatek.

 

le kosztują pieluszki?

Najtańszą opcją są pieluszki składane.

 

Ile kosztują pieluchy składane?

 

Wkładki jednorazowe świetnie sprawdzają się u niemowlaków po drugim miesiącu życia, gdy dziecięce kupki nie są już takie rzadkie.

 

Ile kosztują pieluchy formowane?

 

Pieluchy kieszonki cieszą się dużą popularnością. Większość z nich ma w komplecie 2 dodatkowe wkłady chłonne.

 

Ile kosztują pieluchy kieszonki?

 

Pieluszka All-in-one tak jak pieluszka z kieszonką nie wymaga już stosowania otulacza.

 

Ile kosztują pieluchy All in one?

 

Obecnie na rynku można znaleźć pieluszki wielorazowe w przeróżnych cenach. Dla przykładu pieluszkę tetrową można kupić już za 1,5 - 2 zł, bardzo dobry otulacz za 45 zł, a pieluszkę kieszonkę nawet za 30 zł.

Do naszego zestawienia staraliśmy się uśredniać ceny ale wybieraliśmy zawsze te z wyższej półki. Część sklepów internetowych proponuje obniżenie kosztu zakupu pieluszek tworząc tzw. zestawy startowe (większe pakiety pieluch i akcesoriów) dla osób zaczynających przygodę z wielorazówkami lub zestawy testowe dla tych którzy jeszcze się wahają.

Planując zakup wielorazówek można zdecydować się na jeden rodzaj pieluszek i jeden system ich obsługi, ale niekoniecznie. Dobrym pomysłem będzie ich połączenie, ponieważ różne pieluszki odpowiadają różnym potrzebom dzieci i porom dnia, poza tym każdemu z nas pasuje coś innego. I tak, po domu dziecko może biegać w pieluszkach składanych (10-15 szt.), spać w formowanych (2-3 szt.) lub kieszonkach, a poza domem - na wyjścia na spacer, wyjazdy do cioci, babci, lekarza używać kieszonek lub AIO (8-10 szt).

Pieluchy wielorazowe to spory wydatek. Jednakże w przypadku pieluch w uniwersalnym rozmiarze jest to zakup jednorazowy. Jeżeli pieluszki będą odpowiednio prane i pielęgnowane z pewnością posłużą kolejnym dzieciom.

Zakup pieluszek jednorazowych początkowo jest zdecydowanie mniejszą inwestycją finansową. Koszty zakupu pieluch rozkładają się w czasie. Jednakże sumując je okazuje się, że są one nieporównywalnie droższe.

 

Ile kosztują pieluchy jednorazowe?

 

Wielorazowe pieluchy nie wymagają moczenia, gotowania i prasowania. Doliczając do ich ceny koszty wody, środków piorących oraz prądu i tak są zdecydowanie finansowym faworytem.

 

Zdjęcie: Fotolia.pl

 

Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Sierpień 26, 2016
Pieluchy wielorazowe to najlepsze rozwiązanie. Wychodzi znacznie taniej niż jednorazówki, a do tego są zdrowsze i ekologiczne. Na początku używaliśmy jednorazówek, ale potem znaleźliśmy kieszonki z Simedu i przerzuciliśmy się całkowicie, przy drugim synku używamy już wyłącznie wielorazowych.