Jak ubrać dziecko na jesienny spacer?

Ubieranie małego dziecka nie jest łatwym zadaniem i wielu rodziców głowi się nad tym, czy założyli malcowi wystarczająca ilość warstw. Zagadnienie jest szczególnie problematyczne jesienią, kiedy pogoda jest bardzo zmienna. Czy dziecko nie zmarznie? Czy się nie przegrzeje? Może najprościej byłoby zakopać się pod kocem i w ogóle nie wychodzić? Nie! Zdecydowanie nie powinniście rezygnować z jesiennych spacerów, ponieważ podczas nich nasza pociecha dotlenia się i nabiera odporności. Jak w takim razie ubrać dziecko, żeby było mu wygodnie i aby się nie przeziębiło?  

 

Jak ubrać dziecko na jesienny spacer?

 

Niemowlę na spacerze

Czy wiesz, że odczuwanie temperatury u dziecka kształtuje się już w drugim miesiącu jego życia? Niemowlak bez trudu potrafi regulować temperaturę swojego ciała i ją wyrównywać, dlatego wahania temperatury, które pojawiają się na dworze, robią większe wrażenie na mamie niż na dziecku. Najlepszym i zarazem najprostszym rozwiązaniem jesiennych dylematów ubraniowych jest przyjęcie zasady: niemowlakowi zawsze zakładamy o 1 warstwę więcej, niż sobie. Bardzo ważne jest przy tym, by nie przesadzić z ciepłymi ubrankami czy opatulaniem kocykiem. Zbyt wiele warstw może skutkować przegrzaniem, co z kolei może skończyć się u lekarza.

 

Wygodny strój dla biegającego dziecka

Dzieci, które są aktywne na spacerze, najlepiej ubierać w wygodne, przepuszczające powietrze ubranka. Musisz pamiętać, że aktywność fizyczna sprzyja potliwości, dlatego nie można dziecku zakładać kolejnych ciepłych sweterków, leginsów itd. Najlepszym rozwiązaniem jest ubieranie „na cebulkę”. W każdej chwili podczas spaceru można zdjąć lub założyć dodatkową warstwę. Czapka powinna być obowiązkowa, aby chronić uszy, jednak nie musi być od razu najgrubsza jaką dostaniecie, wystarczy bawełniana. Wszystko zależy od panujących warunków atmosferycznych.

 

Jeśli nadal nie wiesz, co zrobić, aby uchronić swoje dziecko przed chorobami i boisz się wybrać na jesienny spacer, przyjrzyj się poniższej infografice. Dowiesz się o jakiej porze dnia najlepiej wyjść na spacer, co zrobić aby nie przegrzać dziecka i jak się zachować, kiedy malec przemoknie. 

 

Infografika - jak ubrać dziecko na jesienny spacer?

 

Pamiętaj także, że najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Nie chcesz przecież robić ze swojego brzdąca puchatego ludzika rodem z reklam pewnej marki opon samochodowych?

 

 

A może macie też własne, sprawdzone sposoby na jesienny spacer? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach.

 

Zdjęcie: Pixabay.com

Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Czerwiec 4, 2018
Świetna infografika! Bardzo pomocna, wszystko jasno i prosto rozpisane :)
Ocena:
Styczeń 6, 2018
dokładnie tak jak ktoś niżej napisał- najważniejsze są dobrej jakości ubranka. Ja zamawiam z psoty.com. Ufam im, bo to Polska marka i naprawdę jakość jest genialna, a ceny jak z sieciówek
Ocena:
Luty 9, 2017
Podstawa to dobrej jakości ubranka, właściwie dobrane do pogody. Niestety za jakość trzeba zapłacić wyższą cenę, ja ostatnio kupiłam na wyprzedaży ubranka Mayoral w sklepie hoplik.pl za połowę :)
Ocena:
Październik 26, 2016
świetny artykuł, uwielbiam spacery z moim maluszkiem, więcej przeczytasz na moim blogu byagnieszka.blog.pl zapraszam
Ocena:
Listopad 19, 2015
Muszę koniecznie pokazać tego bloga mojej bratowej, niedawno urodziła dziecko i na pewno przydadzą jej się takie porady :) ostatnio mama zwróciła jej uwagę, że za lekko ubiera małą...
Ocena:
Październik 27, 2015
Świetny artykuł, żałuje, ze od samego początku zamiast słuchać się mądrzejszych metodą prób i błędów się uczyłam, nie powiem bo efekt osiągnęłam i dziecko tak już nie choruje ale ...