Jak ubrać dziecko na jesienny spacer?

Ubieranie dziecka nie jest łatwym zadaniem, szczególnie na jesieni, kiedy pogoda jest bardzo zmienna. Każdego dnia zastanawiacie się co zrobić, aby maluch nie przegrzał się lub nie zmarzł na spacerze. Nie powinniście rezygnować z jesiennych spacerów, ponieważ podczas nich nasza pociecha dotlenia się i nabiera odporności. Jak w takim razie ubrać dziecko, żeby było mu wygodnie i nie przeziębiło się?  

 

Jak ubrać dziecko na jesienny spacer?

Zdjęcie: Pixabay.com

Niemowlę na spacerze

Odczuwanie temperatury dziecka kształtuje się już w drugim miesiącu jego życia. Niemowlak bez trudu potrafi regulować temperaturę swojego ciała i ją wyrównywać, dlatego wahania temperatury, które pojawiają się na dworze, robią większe wrażenie na mamie niż na dziecku. Dla niemowlaków najlepiej przyjąć zasadę, że ubieramy je o jedną warstwę więcej, niż w przypadku nas samych. I uważajmy aby nie przesadzić. Największym błędem jaki możemy popełnić to ubieranie dziecka w zbyt dużo grubych warstw, przez co może dojść do przegrzania, a to najczęściej kończy się wizytą u lekarza. 

 

Wygodny strój dla biegającego dziecka

Dzieci, które są aktywne na spacerze najlepiej ubrać w wygodne, przepuszczają powietrze ubranie. Musimy pamiętać, że aktywność fizyczna sprzyja potliwości, dlatego nie można dziecku zakładać kolejnych ciepłych sweterków, leginsów itd. Najlepszym rozwiązaniem jest ubieranie na cebulkę, w każdej chwili podczas spaceru można zdjąć lub założyć dodatkową warstwę. Czapka powinna być obowiązkowa, aby chronić uszy, jednak nie musi być od razu najgrubsza jaką dostaniecie, wystarczy bawełniana. 

 

Jeśli nadal nie wiecie, co zrobić, aby uchronić Wasze dziecko przed chorobami i boicie się wybrać na jesienny spacer, to przeczytajcie poniższą infografikę. Dowiecie się o jakiej porze dnia najlepiej wyjść na spacer, co zrobić aby nie przegrzać dziecka i co zrobić gdy dziecko przemoknie. 

 

Infografika - jak ubrać dziecko na jesienny spacer?

 

A może macie też własne sprawdzone sposoby na jesienny spacer? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach.

Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Luty 9, 2017
Podstawa to dobrej jakości ubranka, właściwie dobrane do pogody. Niestety za jakość trzeba zapłacić wyższą cenę, ja ostatnio kupiłam na wyprzedaży ubranka Mayoral w sklepie hoplik.pl za połowę :)
Ocena:
Październik 26, 2016
świetny artykuł, uwielbiam spacery z moim maluszkiem, więcej przeczytasz na moim blogu byagnieszka.blog.pl zapraszam
Ocena:
Listopad 19, 2015
Muszę koniecznie pokazać tego bloga mojej bratowej, niedawno urodziła dziecko i na pewno przydadzą jej się takie porady :) ostatnio mama zwróciła jej uwagę, że za lekko ubiera małą...
Ocena:
Październik 27, 2015
Świetny artykuł, żałuje, ze od samego początku zamiast słuchać się mądrzejszych metodą prób i błędów się uczyłam, nie powiem bo efekt osiągnęłam i dziecko tak już nie choruje ale ...