Dzieci na weselu

Bardzo wiele osób uważa, że zabieranie dzieci na wesele to nie do końca dobry pomysł. Tymczasem przy odrobinie dobrej woli i odpowiedniej organizacji  dzieci na weselu wcale nie muszą sprawiać kłopotu.

 

dzieci-na-weselu-550x350

 

Zaproszenia ślubne

Decyzję o tym, czy chcielibyście, aby mali goście towarzyszyli Wam podczas zabawy weselnej powinniście podjąć już na etapie wyboru zaproszeń. Jeśli postanowicie zaprosić gości razem z ich pociechami wówczas na zaproszeniu powinniście dopisać - "zapraszamy wraz z dziećmi". Natomiast gdy uznacie, że nie chcielibyście, aby na Waszym przyjęciu weselnym pojawiły się dzieci, wówczas nie wspominajcie o nich w zaproszeniach ślubnych. Goście powinni uszanować wolę młodej pary, ale trzeba liczyć się z tym, że niektórzy mimo to będą chcieli przyjść z dzieckiem.

 

Menu weselne

Warto zorientować się, czy wybrana przez nas sala weselna ma w swojej ofercie osobne menu dla dzieci. Jeśli tak, warto z niego skorzystać, gdyż najczęściej są to potrawy dobrze znane i lubiane przez maluchy. Dodatkowo jedzenie dla dzieci jest zazwyczaj tańsze. W większości przypadków sale nie pobierają żadnej opłaty za dzieci do lat 5.

Planując posiłki dla naszych małych gości warto także zastanowić się, czy zorganizować im osobny stolik, czy usadzić obok rodziców. Należy wziąć pod uwagę wiek dzieci, gdyż niektóre maluszki będą potrzebowały przy jedzeniu pomocy rodziców. Zatem osobny stolik jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ale w przypadku gdy nasze weselne dzieciaki są już nieco starsze.

Nie możemy też zapomnieć o słodkościach, deserach i napojach w odpowiedniej temperaturze oraz o przypilnowaniu, aby w małe rączki nie dostał się alkohol.

 

Dzieci na weselu - zabawy

Dobrze by było zastanowić się nad specjalnym miejscem do zabaw. Osobną salą lub kącikiem, w którym dzieci na weselu mogłyby rysować laurki dla młodej pary i gości, bawić się balonami, układać klocki.

Idealnym rozwiązaniem jest zatrudnienie osoby, która zaopiekowałaby się maluchami, zorganizowała im czas i przypilnowała ich, gdy już pójdą spać.

Doskonale sprawdzają się komicy, magicy, czy aktorzy poprzebierani za postacie z bajek. Dzięki takim animatorom zachwycone dzieci chętnie biorą udział w zabawach i wszelkiego rodzaju konkursach.

Ostatnio coraz częściej dla dzieci na weselu organizowane są:

  • pokazy baniek mydlanych,
  • występy iluzjonistów,
  • zabawy z klownami,
  • karaoke,
  • fontanny czekoladowe,
  • kręcenie waty cukrowej.

Maluchy są zachwycone, a dorośli mogą spokojnie szaleć, nie martwiąc się o swoje pociechy.

 

Zdjęcia: Fotolia fot by © Gorilla

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Lipiec 31, 2015
My mamy wesele we wrześniu, więc przydałoby się znaleźć jakiś fajny pomysł na stylizację dla maluszka oraz jakaś zabawa, więc całkiem fajny artykuł