Dokąd wyjechać - Wasze opinie?

Rozpoczęty przez Marsezad, 10 kwiecień 2017
2 wpisy
Pierwsze kroki
Napisany dnia 10 kwiecień 2017, 16:08
Od pewnego czasu planuje dłuzszy wyjazd za granicę do pracy. Na razie szukam propozycji zatrudnienia i nawet znalazlam kilka ciekawych tutaj: http://polandworkforce.com/o-nas/praca/oferty-pracy/ Nie wiem tylko, gdzie się bardziej opłaca pojechać? Myslalam o Hiszpanii, bo zawsze chciałam sie tam wybrac, ale nie jestem pewna ile tam można zarobic. Jaki kraj waszym zdaniem jest najlepszy?
216 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 10 kwiecień 2017, 20:06
mój typ to Niemcy, sama mieszkam tu od dłuższego czasu. Przy najnizej krajowej i 2 osobach pracujacych fizycznie mozna naprawde dobrze zyc i jeszcze odkladac. Niemcy sa otwarci, tylko cenia solidnosc wykonania. Znajoma byla zpolskiego posrednictwa w Holandii, tez poleca. Ale najlepiej szukac bezposrednio u niemieckich firm, nie przez polską firme pośredniczaca, bo cie ladnie oskubia. A w jakim charakterze chcesz pracowac?
97 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 10 kwiecień 2017, 20:14
znajomy wczoraj wyjechal do Londynu z polska firma posrednictwa. Ma juz tam zalatwiona prace jako kierowca, inny kolega znowu był tuz obok Bristolu, pracował fizycznie w fabryce sera. Ciezka praca, wrocil do Polski z powodow osobistych, ale byl zadowolony z zarobkow.
16 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 14 kwiecień 2017, 13:34
Najłatwiej jest w Holandii o pracy i mieszkanie dużo Polaków
93 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 18 kwiecień 2017, 11:39
My mieszkaliśmy rok w Norwegii, musieliśmy wrócić ze względu na chorobę teścia, ale chętnie tam wrócimy jak wszystko się ułoży. Mąż co prawda zna norweski więc było mu łatwiej, ale w Norwegii można znaleźć pracę szczególnie w zawodach takich jak: pielęgniarka, fryzjerka, manicure, kosmetyka. Warto spróbować, bo pieniądze są mega dobre, ale i życie tam jest drogie.

216 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 18 kwiecień 2017, 12:00
Cytat:
Najłatwiej jest w Holandii o pracy i mieszkanie dużo Polaków

z tymi Polakami to tez trzeba uwazac, czasem to wlasnie Polacy lubia wzajemnie najwiecej uprzykrzac sobie zycie. Nie mowiac o zawisci, bo ciebie stac..
216 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 18 kwiecień 2017, 12:05
Cytat:
My mieszkaliśmy rok w Norwegii, musieliśmy wrócić ze względu na chorobę teścia, ale chętnie tam wrócimy jak wszystko się ułoży. Mąż co prawda zna norweski więc było mu łatwiej, ale w Norwegii można znaleźć pracę szczególnie w zawodach takich jak: pielęgniarka, fryzjerka, manicure, kosmetyka. Warto spróbować, bo pieniądze są mega dobre, ale i życie tam jest drogie.

w Niemczech również poszukują pielegniarek- np. do domów starców, ale to jest ciezka praca, pracowalam tak przez pol roku jako pomoc. Straszna sprawa. W usługach tez potrzebuja: kelnerki, do piekarnii oraz wykwalifikowanych specjalistow: IT, inzynierow mostów i budownictwa, operatorow CNC.
44 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 05 sierpień 2017, 17:42
Moje dzieci co roku wyjeżdżają na różne kolonie z mojej pracy. Jest taka możliwość to korzystam. Ogólnie dopłaca się grosze, a dzieci na bite 2 tygodnie gdzieś jeżdżą. Czasem nawet nie wiemy jakie są ulgi dla pracowników,
tutaj sobie możecie szerzej na ten temat poczytać:
http://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,8941076.html.