Jak dbacie o paznokcie?

Rozpoczęty przez iselera, 20 kwiecień 2017
83 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 kwiecień 2017, 10:46
Dziewczyny co robicie i jakich kosmetyków używacie, aby mieć ładne i zadbane paznokcie? Jak wiadomo zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Podczas codziennych zajęć ulegają one urazom, które przyczyniają się do pogorszenia ich kondycji i wyglądu. Jednak nie powinno to stanowić obecnie żadnego problemu, ponieważ na rynku oferowana jest szeroka gama lakierów do paznokci. Ja w ostatnim czasie używam lakierów do paznokci ze strony http://www.ceneo.pl/Lakiery_do_paznokci Teraz takie zabiegi jak manikiur czy pedikiur można bez przeszkód wykonać w domu przy użyciu wysokiej jakości lakierów do paznokci. Dzięki nim płytka stanie się mocniejsza i gładsza, co poprawia ich kondycję. Kolorowe lakiery do paznokci nadają dłonią oryginalności. W zależności od oczekiwań oferowane są lakiery szybkoschnące, dzięki którym w kilka chwil manikiur będzie wykonany. Dla pań, które lubią przez długi czas cieszyć się pięknym kolorem proponowane są lakiery długotrwałe, zachowujące swój blask i trwałość nawet po kilka dni.
216 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 kwiecień 2017, 11:51
ja mam taką odżywkę: https://blogkokoszki.eu/eveline-8w1-total-action-szkodzi-czy-pomaga-analiza-skladu-odzywki-do-paznokci-eveline-id218.htmlrozne sa opinie na jej temat. Moja kosmetyczka stwierdzila, ze jest szkodliwa, ja stosowalam ja jako sam podklad nie tak jak jest na opakowaniu przez 7 dni tylko co najwyzej 2. Paznokcie maja naturalny wyglad, bo sama odzywka jest mleczna. Oprocz tego jadlam skrzyp, na wzmocnienie paznokci.
9 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 kwiecień 2017, 09:54
Ja ze względu na fakt, że w moim przypadku hybrydy nie chcą się trzymać i odpryskują już po około 2 dniach postanowiłam poszukać jakiejś alternatywy i wpadłam jakiś czas temu na artykuł o metodzie Dip Powder https://idealna.pl/artykuly/trendy/dip-powder-nails-poznaj-najnowsza-technike-trwalego-manicureu/ Kosztuje sporo, jednak efekty są naprawdę zadowalające :D A tak jak napisałaś zadbane dłonie to wizytówka kobiety!
4 wpisy
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 kwiecień 2017, 12:26
jaką odżywkę polecanie po hybrydzie? niestety po kilku takich sesjach moje paznokcie zaczęły się rozdwajać, zrobiłam sobie rpzerwę od manicure, ale i tak paznokcie wyglądają na osłabione :(
277 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 kwiecień 2017, 13:29
Cytat:
jaką odżywkę polecanie po hybrydzie? niestety po kilku takich sesjach moje paznokcie zaczęły się rozdwajać, zrobiłam sobie rpzerwę od manicure, ale i tak paznokcie wyglądają na osłabione :(

Albo masz za słabe paznokcie pod hybryde, albo miałaś ją źle ściąganą.

Ja używam zwykłego olejku. Wcieram, potem krem do rąk i nic mi nie jest.
314 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 kwiecień 2017, 16:03
Ja w sumie używam tylko kremu do rąk, raz na jakiś czas robię sobie maskę na ręce, ale jakoś nie kłade odżywek na paznokcie bo nie mam z nimi widocznych problemów.
222 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 kwiecień 2017, 21:25
Ja po prostu używam kremu i czasami nakładam maskę. Ale w zasadzie to o nie szczególnie nie dam ;) Maluję hybrydą, to co dla nich i siebie robię :)
Igor 6 lat
Kacper 10 lat

138 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 kwiecień 2017, 23:09
Cytat:

ja mialam pare razy robione hybrydy i nie zauwazylam, zeby paznokcie byly oslabione. a moze nie masz jakis witamin?
21 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 26 kwiecień 2017, 14:54
Ja używam oleju kokosowego i migdałowego do smarowania ciała i paznokci także, bardzo służą paznokciom.
87 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 27 kwiecień 2017, 10:37
Ja staram się raz w tygodniu robić peeling, codziennie stosuję też kremy ochronne. Do stylizacji paznokci używam od dłuższego czasu tylko lakierów hybrydowych. Ostatnio znajoma poleciła mi lakiery z tego sklepu neess.pl. Mają ciekawą kolorystykę i są naprawdę trwałe.
270 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 27 kwiecień 2017, 12:34
Ja jak wylewam fusy ze swojej kawy to nimi ręce myję, taki peeling gruboziarnisty :) Plus smaruje kremami, ale paznokcie same w sobie to tylko olejkiem.
35 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 28 kwiecień 2017, 15:30
Macie niesamowite pomysły. Ja nie maluję paznokci ,obcinam je krótko a stosując krem do rąk wcieram go również w paznokcie.Stosuję krem do rąk i paznokci firmy Avon i jestem bardzo zadowolona
12 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 04 maj 2017, 10:32
Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest przy zmywaniu hybryd, czytałam na http://imperium-kobiet.pl/jak-zmyc-hybrydy.html że używa się do tego zmywacza z acetonem. Czy może on jakoś negatywnie wpływać na paznokcie czy raczej przy zmywaniu raz na 3 tygodnie nie powinno być problemu?
92 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 04 maj 2017, 10:40
Cytat:
Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest przy zmywaniu hybryd, czytałam na http://imperium-kobiet.pl/jak-zmyc-hybrydy.html że używa się do tego zmywacza z acetonem. Czy może on jakoś negatywnie wpływać na paznokcie czy raczej przy zmywaniu raz na 3 tygodnie nie powinno być problemu?

Tego się nie zmywa to się odmacza. Albo nalewasz aceton na wacik, przyciskasz do płytki, zawijasz w folię i czekasz aż lakier odpryśnie, albo odmaczasz w miseczce i czekasz aż odpryśnie. Tak czy inaczej możesz sobie przesuszyć płytkę.
80 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 15 maj 2017, 13:04
Ja dbam tak, że staram się dobrze odżywiać i maluję odżywką raz na tydzień. A oprócz tego, używam rękawic podczas zmywania naczyń.
2 wpisy
Pierwsze kroki
Napisany dnia 29 maj 2017, 11:16
Ja kupuje bardzo piękne lakiery żelowe. Są mega trwałe, a efekty na paznokciach sa piorunujące. Ostatnio nawet zamówiłam super zestaw z Semilaca https://www.jpcosmetics.pl/produkt/semi-art-semilac-uv-gel-zestaw-12-szt/ koleżanki już się w kolejce do mnie ustawiają, bo maluje paznokcie pół-profesjonalnie :)
39 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 30 maj 2017, 19:01
Mi kiedyś koleżanka poleciła lakiery hybrydowe Semilac i stwierdzam, że są naprawdę fajne. Można je zakupić przez internet: http://www.cocolita.pl/hybrydy/semilac-lakier-hybrydowy-123-szeherezada-7ml, przez co wychodzi to naprawdę tanio. Lakiery hybrydowe są o tyle fajne, że mają bardzo intensywne kolory i przede wszystkim utrzymują się dłużej niż zwykłe lakiery. A ja wolę taki sposób na piękne paznokcie niż sztuczne.
80 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 30 maj 2017, 21:36
Moim zdaniem, wszelkie odżywki do paznokci to sama chemia jak i większość kosmetyków.
Trzeba odżywiać skórę, włosy i paznokcie ''od wewnątrz''. Jeść dużo produktów z kwasami Omega 3 , orzechy, pestki słonecznika czy dyni. Do prac domowych zakładać rękawiczki bo detergenty niszczą delikatna strukturę paznokcia.
128 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 31 maj 2017, 22:32
Cytat:
Do prac domowych zakładać rękawiczki bo detergenty niszczą delikatna strukturę paznokcia.

do prac w ogródku czy przy kwiatkach także warto zakladac rekawiczki, zeby nie tylko nie zniszczyc paznokci, ale także delikatnej skory dloni.
87 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 10 czerwiec 2017, 12:32
Czytałam wiele pozytywnych opinii na temat tego kremu od firmy UNGUISAN https://www.callusan.sklep.pl/p/6/26/unguisan-krem-do-slabych-zniszczonych-paznokci. Przede wszystkim dzięki obecności mocznika doskonale zmiękcza skórki, pielęgnuje i odżywia zniszczone paznokcie. Może miałyście już okazje testować te kosmetyki ?
38 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 22 czerwiec 2017, 22:55
Ja staram się regularnie robić pedicure i manicure. Poza tym uwielbiam zmieniać kolory jeśli chodzi o lakiery :) Widziałam w aktualnej gazetce Natury w aplikacji Moja Gazetka, że teraz mają rabat do 40% na wszystkie lakiery do paznokci. W weekend wybieram się na zakupy :)