Kupno mieszkania nad morzem

Rozpoczęty przez berka, 02 maj 2017
133 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 02 maj 2017, 06:28
Cześć, mam taki pomysł i zastanawiam się, czy jest on dobry. Co myślicie o tym, żeby kupić sobie mieszkanie nad morzem? I korzystać z niego w wakacje, a w ciągu roku wynajmować studentom?
147 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 02 maj 2017, 09:38
Dobra opcja. Ale jesteś pewna tego, że studenci będą chcieli wsystko zabrać w okresie letnim? Jeśli jesteś w stanie takie mieszkanie dopilnować to wynajmowałabym je jedynie turystom. Rozumiem,ze chodzi Ci tutaj o Trójmiasto?
Jeśli tak to rozejrzyj się tutaj:
http://www.russjan.com/

Możesz sobie tam przejrzeć mieszkania na sprzedaż w tej okolicy ( wiele z nich jest już umeblowanych)
143 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 02 maj 2017, 11:07
z tym opuszczeniem mieszkania na lato przez studentow to mozesz miec duzy problem, no chyba ze bedziesz im wynajmowac tylko na okres od pazdziernika do czerwca/lipca i co roku szukac nowe osoby- klopotliwe i ryzykowane. Dla mnie ten pomysl sie nie sprawdzi, bo jak ktos juz placi za wynajem to latem pewnie tez bedzie z niego chcial korzystac,
1 wpis
Pierwsze kroki
Napisany dnia 05 maj 2017, 10:17
Pomyśl nad okolcami Gdańska - myślę, że to dobre miejsce do wynajęcia mieszkań dla studentów. Zerknij sobie na tych deweloperow - nowe mieszkanie z wykończeniem może cię wyjść taniej niż stare w ktorym wiecznie coś sie dzieje https://rynekpierwotny.pl/deweloperzy/s/pomorskie-gdansk/
272 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 05 maj 2017, 11:14
To nie jest głupi pomysł, ale jeśli nie mieszkasz w pobliżu i nie możesz wpadać z niezapowiedzianą wizytą przynajmniej 2 razy na miesiąc to będziesz musiała wynająć do tego jakąś agencję, ktora trudni się wynajmem - pośrednika. Poza tym musisz mieć mieszkanie umeblowane w lokalizacji blisko uczelni i na pewno nie w tych super starych blokach, gdzie wiecznie wieje. Nie pamiętam jak one się nazywają, ale mieszkańcy Trójmiasta pewnie wiedzą o co mi chodzi ;)
277 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 06 maj 2017, 14:01
Studenci chyba tylko I roku szukają mieszkania na czas studiów. Później już się siedzi na miejscu, bo pracę na wakacje się łapie, staże płatne czy nawet obowiązkowe praktyki studenckie. A jak ktoś przyjechał z małej wsi, gdzie nie ma takich możliwości to zostaje w mieście, w którym studiuje.
138 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 07 maj 2017, 01:34
Cytat:
To nie jest głupi pomysł, ale jeśli nie mieszkasz w pobliżu i nie możesz wpadać z niezapowiedzianą wizytą przynajmniej 2 razy na miesiąc to będziesz musiała wynająć do tego jakąś agencję, ktora trudni się wynajmem - pośrednika. Poza tym musisz mieć mieszkanie umeblowane w lokalizacji blisko uczelni i na pewno nie w tych super starych blokach, gdzie wiecznie wieje. Nie pamiętam jak one się nazywają, ale mieszkańcy Trójmiasta pewnie wiedzą o co mi chodzi ;)

z tym mieszkaniem blisko i wpadaniem z niezapowiedziana wizyta to sie nie zgodze- ja mialam w umowie z wlasciecielka kluzule ze ma sie umowic i nie moze wpadac czesciej niz raz na pol roku. Mimo ze mieszkala w tym samym miescie byla u mnie tylko 1 w ciagu 2 lat i to w awaryjnej sytuacji, bo zalalo nas. ale rozni sa studenci, znam takich co podnajeli mieszkanie calkowicie je zdewastowali, albo nie placili za wynajem, bo kasa od rodzicow poszla na imprezy.
69 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 16 maj 2017, 17:37
Pomysł Berka jest moim zdaniem doskonały, jak masz pieniądze to się nie wahaj, ja bym nie czekała i kupiła mieszkanie na osiedlu Baltica Towers, ceny są niewygórowane a osiedle znajduje się 800m od morza, z okien widok na Zatokę przyciągnie każdego turystę, studenta i chętnych do wynajmu nie zabraknie.
147 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 17 maj 2017, 11:14
Cytat:
Pomysł Berka jest moim zdaniem doskonały, jak masz pieniądze to się nie wahaj, ja bym nie czekała i kupiła mieszkanie na osiedlu Baltica Towers, ceny są niewygórowane a osiedle znajduje się 800m od morza, z okien widok na Zatokę przyciągnie każdego turystę, studenta i chętnych do wynajmu nie zabraknie.

fajny pomysl, tylko wydaje mi sie, ze musialabys podnajmowac to mieszkanie roznym ludziom, np. za posrednictwem portalu, dzieki czemu w okresie wakacyjnym jak bedziesz chciala przyjechac mieszkanie bedzie puste. Lokata pieniedzy w mieszkaniu to dobry pomysl, patrzac na niskie oprocentowanie wiekszosci lokat.
117 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 24 maj 2017, 14:51
Moje największe marzenie... ale niestety raczej nierealne :(

266 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 24 maj 2017, 18:58
No właśnie albo studenci albo na apart hotel, na tym zarobisz najlepiej, ale ktoś musi go sprzątać i wydawać klucze, więc jak mieszkasz w pobliżu to super pomysł.
14 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 31 maj 2017, 12:05
Fajny pomysł. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym. My zastanawialiśmy się nad takim rozwiązaniem odnośnie mieszkania Toruń, ale jeszcze ostatecznie się nie zdecydowaliśmy.
64 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 07 czerwiec 2017, 21:31
Razem z mężem jakiś czas temu kupiliśmy drugie mieszkanie nad morzem, w Rowach. I jest to jedna z lepszych decyzji jakie w życiu podjeliśmy. Przeprowadziliśmy się kilka lat temu do Trójmiasta i w sumie od samego początku zastanawialiśmy się nad kupnem drugiego apartamentu w celach zarobkowych. Dużo się słyszy o genialnym biznesie jakim jest wynajmowanie mieszkań letnikom, to stwierdziliśmy, że głupio byłoby nie spróbować - w sumie niczego nie tracimy, mieszkanie to zawsze świetna inwestycja doszliśmy do wniosku, że w najgorszym wypadku je sprzedamy. Ale do tego nie doszło. Urządziliśmy je i oddaliśmy pod wynajem. Niebardzo nam się uśmiechało jeździć z Gdańska do rowów za każdym razem w celu przekazania czy też odebrania kluczy (a jeszcze apartament trzeba posprzątać) no ale jak się okazało w Lubicz Apartament mają fajną opcję oddania mieszkania firmie zajmującej się zarządzaniem letnikami itp. Bo nie ukrywam, że też na początku chcieliśmy je wynająć na stałe jakiejś parze/rodzinie ale obliczając zyski więcej zarabiamy na wczasowiczach, zwłaszcza że sezon nie trwa tylko w okresie letnim chociaż tak mogłoby się zdawać.
97 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 07 czerwiec 2017, 23:28
tez palnujemy z mezem zakup mieszkania pod wynajem, ale to za jakis czas, marzy nam sie by zaczac w ten sposob zarabiac, co prawda nie nad morzem, bo w naszym miescie.. zobaczymy co z tych planow bedzie. Poki co oszczednosci ida na inne, niezbedne, biezace rzeczy.
8 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 08 czerwiec 2017, 10:27
marzy mi się taki własny kąt wakacyjny, ale zdecydowanie wolę nad jeziorami niż nad morzem, niestety póki co mogę sobie co najwyżej o takowej pomarzyć, cała kasa idzie na remont aktualnego mieszkania, bo jeszcze CO do wymiany i taka nowa okleina na meble mi się w głowie zabujała, a co do opcji podnajmowania, to w sumie niezły patent potem na zwrot kosztów takiego dodatkowego lokum, ale trzeba by było mieć na miejscu, bo kto byłby chętny na mazury na doglądanie wynajętego mieszkania jeździć.
147 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 08 czerwiec 2017, 13:03
Cytat:
to w sumie niezły patent potem na zwrot kosztów takiego dodatkowego lokum, ale trzeba by było mieć na miejscu, bo kto byłby chętny na mazury na doglądanie wynajętego mieszkania jeździć.

z tym dogladaniem jest wlasnie najwiekszy problem. Bo przeciez w ciagu wynajmowania moga sie zadrzyc jakies wypadki, typu zalania, wlamania, uszkodzenia i co wtedy? przez pol Polski jechac?
92 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 19 czerwiec 2017, 16:27
Pewnie, że to dobry pomysł. Wiele osób właśnie tak robi i są zadowoleni z tego rozwiązania. Koniecznie pomyśl też o kominku, zajrzyj na stronę http://sklep.kominki-vector.pl/. Obecnie dostępne są też kominki elektryczne, które można zamontować też w mieszkaniu.
27 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 17 lipiec 2017, 20:45
Według mnie to bardzo dobry pomysł. W ciągu roku mieszkanie samo będzie na siebie zarabiało. Do tego w lato możecie albo sami z niego korzystać albo również wynajmować ludziom na wczasy. Dzięki temu cały rok będziecie mieć zysk. Warto w takim wypadku zadbać o to, żeby mieszkanie było w pełni wyposażone i posiadało m.in. takie udogodnienia jak klimatyzacja, dzięki czemu zwiększy się na nie popyt w bardziej upalne dni. Mogę polecić szybki i profesjonalny montaż klimatyzacji: http://montazklimy.pl, dzięki któremu zaoferujecie gościom dodatkowe udogodnienia i będziecie mieć więcej chętnych na wynajem.
25 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 17 lipiec 2017, 22:02
Cytat:
Według mnie to bardzo dobry pomysł. W ciągu roku mieszkanie samo będzie na siebie zarabiało. Do tego w lato możecie albo sami z niego korzystać albo również wynajmować ludziom na wczasy. Dzięki temu cały rok będziecie mieć zysk.

mieszkanie to dobra inwestycja, wszystko zalezy od osob wynajmujacych, bo slyszalam przypadki, ze mieszkanie zostało calkowicie zdemolowane. Najlepiej zebys mieszkala w poblizu, bo przeciez przy zmianie osoby wynajmujacej musisz odebrac klucze - no chyba ze wszystko zalatwic za Ciebie posrednik.
72 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 04 sierpień 2017, 13:43
do mnie jakoś te inwestycje mieszkaniowe nie do końca przemawiają. Tak sobie myślę, że jakbym miała kasę większą to bym otworzyła jakąś małą produkcję. Tworzyłabym np świece czy coś takiego, i każda miałaby znak towarowy. oczywiscie zastrzeżony jak tu https://zastrzezone.pl/pl/oferta/zastrzezenie-nazwy-i-logo-produktu/5,17,26
91 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 04 sierpień 2017, 22:39
Cytat:
do mnie jakoś te inwestycje mieszkaniowe nie do końca przemawiają. Tak sobie myślę, że jakbym miała kasę większą to bym otworzyła jakąś małą produkcję. Tworzyłabym np świece czy coś takiego, i każda miałaby znak towarowy. oczywiscie zastrzeżony jak tu https://zastrzezone.pl/pl/oferta/zastrzezenie-nazwy-i-logo-produktu/5,17,26

co do mieszkan to wszystko zalezy od lokalizacji i osob wynajmujacych, np. znajoma podnajmuje mieszkanie jakies firmie remontowej- ma regularnie plazone, a robotnicy nie sa bardzo klopotliwi (jednie panele zniszczyli wchodzac w brudnych butach).