Styczniowe mamuśki 2018

Rozpoczęty przez renka, 18 maj 2017
117 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 18 maj 2017, 08:12
Witajcie!
Są już tutaj mamy styczniowe? Dopiero co się zaczął 2017 rok a ja już piszę o 2018 ;)
No, ale co zrobić jak prawdopodobnie zostanę po raz drugi mamą? :) Jutro idę do lekarza potwierdzić wszystko, ale 3 testy zrobione pozytywnie, beta cały czas wzrasta, staraliśmy się o maleństwo pół roku i mam nadzieję, że się udało :)

10 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 22 maj 2017, 17:54
Zgłaszam się! Termin na 8 stycznia, mam już nawet pierwsze zdjęcie mojej potężnej Fasolki, 19.05 - 11,9 mm.
To moja pierwsza ciąża, szczęśliwie wystarana za pierwszym podejściem :)
117 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 24 maj 2017, 11:33
Cytat:
Zgłaszam się! Termin na 8 stycznia, mam już nawet pierwsze zdjęcie mojej potężnej Fasolki, 19.05 - 11,9 mm.

Witaj! Jak fajnnie, pierwsza ciąża i od razu za pierwszym podejściem?! Super, szczęściara :)
Ja mam potwierdzony termin na 21 stycznia. Jak się czujesz? Bo u mnie zaczynają się, podobnie jak w pierwszej ciąży mdłości i odrzuca mnie od jedzenia :(

2 wpisy
Pierwsze kroki
Napisany dnia 24 maj 2017, 11:50
Dołączam do was :) 6 tydzień :)
10 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 25 maj 2017, 09:28
renka, od samego początku męczą mnie więzadła i ciągnięcia w podbrzuszu chociaż teraz to już raczej okazyjnie z mdłościami bywa różnie, na ogół są ale jem i nie pozbywam się tego. Jem na siłę i z przyzwoitości, bo szczerze wogóle na nic nie mam specjalnej ochoty chyba, że jakieś świeżynki ale to też jeszcze nie czas na te najpyszniejsze np. truskawki
10 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 25 maj 2017, 09:47
Witam was:) Ja prawdopodobnie tez będę styczniowa mamusia w środe ide do lekarza potwierdzić co i jak :) Będzie to moje drugie dziecko mam już 5 latkę:)
117 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 25 maj 2017, 13:53
Cytat:
Witam was:) Ja prawdopodobnie tez będę styczniowa mamusia w środe ide do lekarza potwierdzić co i jak :) Będzie to moje drugie dziecko mam już 5 latkę:)

Witaj :) Gratulacje! Trzymam kciuki za wizytę u lekarza. Ja też mam córeczkę, 3 latka skończone :) Teraz będzie drugie bardzo wyczekiwane :)

117 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 25 maj 2017, 13:54
Cytat:
renka, od samego początku męczą mnie więzadła i ciągnięcia w podbrzuszu chociaż teraz to już raczej okazyjnie z mdłościami bywa różnie, na ogół są ale jem i nie pozbywam się tego. Jem na siłę i z przyzwoitości, bo szczerze wogóle na nic nie mam specjalnej ochoty chyba, że jakieś świeżynki ale to też jeszcze nie czas na te najpyszniejsze np. truskawki

No ja właśnie teraz mam faze że jadłabym tylko lody i nic więcej nie biorę do ust :( A rano tak rzygałam, że myślałam o śmierci... Teraz odespałam trochę i jest lepiej ale coś czuję że do 10 tygodnia to ciężko będzie.

10 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 25 maj 2017, 14:06
Cytat:
No ja właśnie teraz mam faze że jadłabym tylko lody i nic więcej nie biorę do ust :( A rano tak rzygałam, że myślałam o śmierci... Teraz odespałam trochę i jest lepiej ale coś czuję że do 10 tygodnia to ciężko będzie.

No ja też akurat na lody nie mogę marudzić :)
4 wpisy
Pierwsze kroki
Napisany dnia 25 maj 2017, 17:31
Hej, byłam dziś u lekarza i potwierdzono - jest moja pierwsza dzidzia :) termin na 20 stycznia, udało się za pierwszym podejściem więc tym bardziej super :)
4 wpisy
Pierwsze kroki
Napisany dnia 25 maj 2017, 17:34
Cytat:
Cytat:

Witaj! Jak fajnnie, pierwsza ciąża i od razu za pierwszym podejściem?! Super, szczęściara :)
Ja mam potwierdzony termin na 21 stycznia. Jak się czujesz? Bo u mnie zaczynają się, podobnie jak w pierwszej ciąży mdłości i odrzuca mnie od jedzenia :(

Hej, ja też nie mam apetytu, ale na ogórki kiszone to zawsze mam chęć :)
10 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 29 maj 2017, 11:40
Ja jestem ciągle głodna....Czasem mam mdłości ale to prawie w ogóle w pierwszej ciązy była jakaś masakra mam nadzieje ze chociaż teraz będzie lepiej. Niestety widzę po swoim brzuchu ze trochę mi się już przybrało a liczyłam ze ten moment się odwlecze jak najdalej:(
10 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 29 maj 2017, 14:32
Ja staram się nie jeść tak słodkiego, nie odmawiam sobie jednego cukiereczka czy loda ale nie pochłaniam całej tabliczki czekolady czy blachy ciasta. Raczej owocki, wafle jakaś kanapka z cienką wędliną czy pomidorkiem, ogórkiem.

Z mdłościami u mnie różnie, raz są raz nie. Raz męczą niesamowicie, raz tylko lekko dokuczają.
Aktualnie walczę z katarem, kropelki dla dzieci do nosa i inhalacje z rumianku.

Dziewczyny planujecie USG prenatalne? Ostatnio nie rozmawiałam ze swoim lekarzem na ten temat, a kolejną wizytę mam dopiero 23.06, to będzie 12 tydzień ciąży. Czytałam, że prenatalne powinno się wykonać od 11 tyg do najpóźniej 13 tyg i 6 dnia.
4 wpisy
Pierwsze kroki
Napisany dnia 29 maj 2017, 17:10

Dziewczyny planujecie USG prenatalne? Ostatnio nie rozmawiałam ze swoim lekarzem na ten temat, a kolejną wizytę mam dopiero 23.06, to będzie 12 tydzień ciąży. Czytałam, że prenatalne powinno się wykonać od 11 tyg do najpóźniej 13 tyg i 6 dnia.

No właśnie mam ten sam problem, bo też wizytę mam na początku lipca, a ostatnio też nie zapytałam. Ja mam to badanie w pakiecie, ale lekarz nic nie mówiła o tym.
10 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 04 czerwiec 2017, 22:57
Potwierdzony termin mam na 22 stycznia a usg prenatalne chyba zrobie...
206 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 04 czerwiec 2017, 23:02
Cytat:
Potwierdzony termin mam na 22 stycznia a usg prenatalne chyba zrobie...

gratuluje!!!
1 wpis
Pierwsze kroki
Napisany dnia 05 czerwiec 2017, 14:35
Hej! Właśnie mija 7 tydzień mojej ciąży. Wstępnie termin porodu mam wyznaczony na 23 stycznia. Przestaję panikować, bo to była granica, do której udało mi się utrzymać poprzednią ciążę :( Pierwsza wizyta u lekarza za mną-wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Na następnej powinno już bić serce.
Hormony szaleją, żołądek żyje własnym życiem, zasnęłam na stojąco oparta o futrynę drzwi ;)
117 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 06 czerwiec 2017, 11:23
A ja jestem na etapie wstawania z martwych. Pierwszy dzień kiedy czuje się jak nowo narodzona, bo ostatnio to tylko śpię albo rzygam :(

Dzisiaj najadłam się już truskawek, ogórków kiszonych i bitej śmietany na zmianę, więc jest dobrze :D Bo przez te wymioty schudłam 5kg :/ Trzeba nadrobić!

A jak wasze badania? bo mnie wyszła lekka anemia, ale na szczęście malutka, więc muszę nadrobić. I badania prenatalne zrobię, tak jak i przy puerwszej ciąży.

10 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 09 czerwiec 2017, 09:35
Ja badania dopiero zrobię za tydzień przed samą wizyta na 20.06. MNIE niestety męczą mdlosci i czasem to już mam dość tej ciąży :( Dopiera początek a ja juz czuje się mega duża 2 kg juz na plusie:(
117 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 12 czerwiec 2017, 10:02
Cytat:
Ja badania dopiero zrobię za tydzień przed samą wizyta na 20.06. MNIE niestety męczą mdlosci i czasem to już mam dość tej ciąży :( Dopiera początek a ja juz czuje się mega duża 2 kg juz na plusie:(

To jest niestety normalne! Trzymam kciuki za wizytę. Ja odżyłam, w weekend wrócił apetyt ze zdwojoną siłą, mniej trochę śpię więc mogę więcej zrobić. I Anielka mnie trochę odzyskała :)

10 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 12 czerwiec 2017, 10:45
Ja mam nadzieje ze nie długo poczuje się trochę lepiej czasem to poprostu jak ktoś by mi odłączył zasilanie brak powera ma cokolwiek. A jak u was tatusiowie się ciesza razem z wami ? U nas ja bardzo chciałam 2 dziecka jak juz mąż dojrzał do tej decyzji zaszłam od razu w ciaze tylko problem w tym ze on cały w skowronkach a ja lekko przerażona ze wszystko od początku...Mam nadzieje ze to chwilowe:)