Lot samolotem

Rozpoczęty przez Beti, 19 maj 2017
4 wpisy
Pierwsze kroki
Napisany dnia 19 maj 2017, 22:21
Witam. Właśnie dowiedziałam się że jestem w ciąży. Parę miesiecy wykupilam wakacje z przelotem. Mam pytanie bo czytam rozne artykuły. Czy któraś z Was musiala rezygnować z lotu przez ciąże?
263 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 maj 2017, 10:17
To zależy po pierwsze od tego jak się będziesz czuła a po drugie jak zaawansowana będzie wtedy już ciąża. Im bardziej zaawansowana tym gorzej. Ty możesz to znieść gorzej, a po drugie jest to bardziej ryzykowne. Z mojego doświadczenia Ci powiem, że leciałam w 1wszym trymestrze i było okay, moja kuzynka musiała w 8 msc ciąży lecieć z UK do Polski do domu i nic jej nie było.
86 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 maj 2017, 10:53
Właśnie różnie to bywa czasami po prostu samopoczucie cię hamuje przed lotem. Wiadomo, że podczas lotu ciśnienie się zmienia może cię boleć głowa spuchnąć nogi itd.
4 wpisy
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 maj 2017, 11:06
...lot mam na 8 czerwca. Do lekarza idę w ta środę z wynikami krwi które potwierdzają ciąże. Więc podejrzewam że mogę być wtedy ponad miesiąc w ciąży gdy będę leciała. Póki co się dobrze czuje, ale bardziej się tu obawiałam o ciążę. Bo różne rzeczy czytałam np: że niektórzy lekarze radzą aby nie latać samolotami w pierwszych trzech miesiącach ciąży - duże zmiany ciśnienia podczas startu i lądowania mogą wpłynąć na kształtujące się organy.
143 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 maj 2017, 19:01
z tego co kiedys, gdzies słyszałam niektore linie lotnicze nie wyrazają zgody na lot kobiet w zaawansowanej ciązy.
4 wpisy
Pierwsze kroki
Napisany dnia 25 maj 2017, 14:54
Jestem po wizycie. Nie ma przeciwwskazań do lotu w początkowym etapie ciąży.
5 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 13 lipiec 2017, 13:47
Też myślę, że to zależy indywidualnie, od ciąży i od tego jak się czujesz, lekarz raczej decyduje...
4 wpisy
Pierwsze kroki
Napisany dnia 31 lipiec 2017, 08:52
Koleżanka leciała w 8,5 miesiacu. Jak stewardesy zobaczyły, to dały znać kapitanowi. Zamieszanie było straszne. Nie chciał jej wpuścić do samolotu bo bal sie ze zacznie rodzić. Może faktycznie troszkę za bardzo zaawansowana była, ale opóźniła wylot o jakieś pol godziny, z lotniska przyszedł lekarz, zbadał ją i zezwolił na lot. Wszystko szcześliwie sie skończyło, bo wracała z wakacji z wysp zielonego przylądka. A jakby nie przyleciała, to musiała by tam rodzic. Straszne...