Wygraj książeczki na wakacje dla dzieci!

Rozpoczęty przez Magda C., 23 czerwiec 2017
70 wpisów
dołączył: 07 lip 2015
Pierwsze kroki
Moderator
Napisany dnia 23 czerwiec 2017, 09:22
Ostatnia aktualizacja 11 lipiec 2017, 07:09
Zapraszamy do udziału w nowym, wakacyjnym konkursie na forum Dzidziusiowo.pl!Dzisiaj wyjątkowy dzień, na który czekali zarówno mali jak i duzi - Wakacje! Mamy nadzieję, że pogoda będzie dopisywać, słoneczko wesoło święcić, a wy wraz z dzieciakami będziecie spędzać mile czas na urlopie.

Żeby jeszcze bardziej uprzyjemnić Wam i maluchom okres wakacyjny mamy dla Was konkurs! Chcecie uzupełnić biblioteczkę dziecka? Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie, a piękne książeczki mogą trafić do Was!

Czekają na Was aż 3 wyjątkowe nagrody od Wydawnictwa Skrzat! Nagrodami są: seria „Zuzia i wróżki”, seria książek „Klub Małego Patrioty” i książka pt. „Poznaję świat i kropka. Co cyka w zegarze? Jak powstały kalendarze?”.

Zadanie konkursowe

Odpowiedz na pytanie:
Dlaczego na wakacje warto zabrać książki?

Odpowiedzi udziel w tym wątku na forum.

Pamiętaj, że aby móc wziąć udział w konkursie, trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem. Zarejestrować możesz się tutaj http://dzidziusiowo.pl/user/login.

Konkurs trwa od 23.06.2017 do 02.07.2017.

Zwycięzców poinformujemy o wygranej drogą mailową oraz w tym wątku konkursowym na forum do 03.07.2017. Nagrody zostaną przesłane pocztą.

Zapoznaj się również z regulaminem konkursu http://dzidziusiowo.pl/file/regulamin-konkurs-wygraj-ksiazeczki-na-wakacje.pdf1 wpis
dołączył: 24 cze 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 24 czerwiec 2017, 10:00
Książkę warto zabrać na wakacje ponieważ,czytanie doskonale odpręża, uspokaja nerwy, porządkuje myśli, pozwala zapomnieć o codziennych troskach i kłopotach. Zabierając ze sobą książkę na wakacyjne wojaże, z powodzeniem połączę zbawienny wpływ urlopowego wypoczynku i relaksu płynącego z czytania. W ten sposób wrócę z wakacji bardziej odprężona, w pełni sił i ze zdecydowanie bardziej pozytywnym nastawieniem do codziennych obowiązków.Nic tak nie pobudza kreatywności, rozwija wyobraźni i nie inspiruje, jak właśnie dobra lektura. która gimnastykuje mój umysł.
Z urlopem bywa różnie, z pogodą podczas jego trwania także. Książka to zatem znakomita propozycja na pochmurny, deszczowy i zimny dzień, o jaki wcale nietrudno, zwłaszcza jeśli planuję spędzić urlop w naszym rodzimym kraju. Jeśli prognozy pogody nie będą zbyt obiecujące, zabieram ze sobą więcej pozycji wydawniczych.Wakacyjny ekwipunek ratowniczy w przypadku deszczowej nudy, ale i na czas błogiego wylegiwania się na plażowym leżaku. Książka to znakomity sposób na interesujące wypełnienie wolnych, wakacyjnych chwil, niezależnie od pogody.
1 wpis
dołączył: 24 cze 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 24 czerwiec 2017, 12:15
Dla mnie książka na wakacjach to synonim przygody i rozwijającej rozrywki. Gdy w wakacyjny czas za oknem hula deszcz i wiatr, nie ma nic lepszego jak przenieść malucha w książkowy świat jego ulubionych bohaterów lub całkiem nowych, którzy otworzą przed nami drzwi do nieznanych przygód. Ukochany książkowy miś, którego historie dziecko zna na pamięć może być inspiracją do wspólnego wymyślania jego dalszych perypetii lub opowiadania fabuły przez dziecko własnymi słowami. Książki to świetny sposób na spędzanie czasu z dzieckiem, dzięki nim nuda jest nam obca nawet w najbardziej deszczowe wakacyjne dni.
2 wpisy
dołączył: 24 cze 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 24 czerwiec 2017, 16:31
Warto zabrać ze sobą książki na wakacje dlaczego?
Po pierwsze już podczas długiej podróży możemy czytać aby sobie umilić czas, spędzony w podróży, żeby szybciej minęła.
Po drugie jadąc z dziećmi, które jest znudzone długą jazdą z chęcią posłucha ciekawych opowiadań, obejrzy obrazki a wtedy podróż dzieciom nie będzie się dłużyła i szybciej minie i nawet nie będą wiedziały kiedy dojadą do celu.
Po trzecie będąc na wakacjach pogoda nie zawsze jest idealna, więc żeby się nie nudzić sięgamy po książkę, czytamy w pełni się relaksując.
Po czwarte jak jesteśmy z dziećmi a pogoda nas nie rozpieszcza, pada deszcz, to czytamy książeczki, kolorujemy kolorowanki, mamy zajęcie na dłuższy czas.
Po piąte jak dzieci mają kolorowanki, bajeczki to mają zajęcie a my rodzice możemy w tym czasie, kiedy dzieci zajęte są malowaniem, czy czytaniem to my rodzice możemy w tym czasie odpocząć.
Po szóste na wakacjach też czytamy dzieciom przed snem ich ulubione bajeczki, żeby się wyciszyły przed snem po dniu pełnym wrażeń.
Po siódme jak jest piękna pogoda leżymy na kocyku, leżaku relaks z dobrą książką to jest dopiero pełny odprężający relaks.
Po ósme jeżeli przez cały okres kiedy pracujemy nie mamy czasu na czytanie książek, wakacje to czas aby nadrobić zaległości czytelnicze.
Po dziewiąte, na urlopie zawsze znajdzie się taka chwila gdzie nie mamy co robić, nudzi nam się wtedy jak mamy książkę to czytamy i już się nie nudzimy i mamy co robić.
Po dziesiąte czytając zapominamy o wszystkich, przenosimy się w inny świat, i to się nazywa pełen relaks, kiedy nie myślimy o niczym tylko zapominamy o wszystkim.
Dlatego właśnie warto mieć ze sobą na wakacjach książki, książeczki, bajki, bajeczki, nie powinniśmy o nich zapominać i zawsze zabierać ze sobą na wakacje.
2 wpisy
dołączył: 24 cze 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 24 czerwiec 2017, 16:41
Warto zabrać książki na wakacje, aby siebie i dzieci odciągnąć elektroniki, od komputerów, laptopów, telefonów. Żeby zamiast patrzeć się ciągle w ekran, to się trochę poczyta, zapomni o sprzętach elektronicznych a swojemu umysłowi zrobi się relaksującą gimnastykę :)
1 wpis
dołączył: 24 cze 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 24 czerwiec 2017, 20:54
Dlaczego warto zabrać na wakacje książki? Dlatego, że to jedyne dobro, które idealnie ksztaltuja osobowość człowieka, uczą kreatywności, odpowiedzialności za siebie i innych. Są przestrogą i pomocą. Ujawniają zło świata, w którym przyszło żyć nam i naszym pociechom. Ponadto książki są nieśmiertelne. Są metaforą czasu, który płynie, ale nigdy się nie skończy. Książki to idealny kompan letnich wypraw, jak i każdego naszego dnia. Są wspaniałym prezentem, ponadczasowym i wartym każdych pieniędzy. Pisane dla każdego kolekcjonera. W końcu nie ma na świecie człowieka, który posiadałby wszystkie książki tego świata. :)
2 wpisy
dołączył: 23 mar 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 25 czerwiec 2017, 08:32
Warto zabrać na wakacje książki z wielu powodów,oto one:
Z książką nigdy dziecko się nie nudzi:w górach,w podróży czy nad morzem można czytać o każdej porze.Czy słońce czy deszcz czytanie jest the best.
Od czytania maluchy nie tyją.Lepiej więc niech połykają książki niż słodycze.
Dzięki książkom mogą identyfikować się z bohaterami i przeżywać fascynujące przygody.
Książki pozwalają naszym pociechom doznać tysiące rozmaitych emocji.
Dobra pozycja książkowa potrafi rozgrzać dziecięce serca kiedy jest im zimno lub smutno.
Książki nie chorują,nie łapią wirusów są zawsze gotowe,aby z nich korzystać.
Jeśli nie możesz znaleźć przyjaciela na wakacjach,to z chęcią zostanie nim twoja książka.
Jeśli dziecko ma problem z zaśnięciem to nudna książka pomoże mu zasnąć.
Książki pozwalają dzieciom zawsze marzyć i racjonalnie odżywiają im mózg wyłącznie na plus.
Dobrze znoszą podróż samochodem,samolotem,pociągiem..........nie maja choroby lokomocyjnej.
Są dobrą alternatywą spędzania czasu w pogodę i niepogodę.
Z tych oto powodów polecam zabierać książki dzieciom nie tylko na wakacje,ale wszędzie.
283 wpisów
dołączył: 16 lis 2016
Pierwsze kroki
Napisany dnia 25 czerwiec 2017, 10:33
Książki na wakacje warto zabrać ze sobą, ponieważ to jedyny ratunek od nudy, gdy rozładuje nam się nasz super wypasiony smartfon.
2 wpisy
dołączył: 25 cze 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 25 czerwiec 2017, 11:21
Warto zabierać książki na wakacje ponieważ rozwijają wyobraźnie u naszych pociech. Z książek można się wiele nauczyć.Są dobrym sposobem na nudę. Będąc na wakacjach nie zawsze mamy dojście do mediów dlatego warto miec je przy sobie. Na dodatek dzisiejsze bajki dla dzieci tak na prawde nie są zbyt pouczające a takie książki jednak czegoś uczą.
1 wpis
dołączył: 24 cze 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 25 czerwiec 2017, 15:00
Gdy wyjeżdżamy na wakację staramy się je spędzać aktywnie, planujemy różne wycieczki w pobliżu miejsca w którym jesteśmy, książka to idealne rozwiązanie na takie podróże gdy dzieci zaczynają grymasić wyciągamy książkę, czytamy oglądamy ciekawe, kolorowe ilustrację. Dzięki temu budujemy więź z dzieckiem i nie dajemy się nudzie :)
W dzisiejszych czasach dzieci wolą grać w gry na tabletach czy laptopach, u nas w małej wiosce nie jest to jeszcze aż tak bardzo popularne choć najstarsza córka mająca 7 lat już czasem w coś tam pogra, lecz z umiarem...staram się aby dzieci inaczej spędzały czas np przy książce czy na zabawie :)
Nawet wyjazd do babci jest fajny gdy zabierają swoje ulubione książki a wieczorem babcia czyta im aż nie zasną :)
KSIĄŻKĄ na wakacjach i nie tylko mówimy TAK :)
1 wpis
dołączył: 25 cze 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 25 czerwiec 2017, 16:11
Książeczki my kochamy
Bo prostu uwielbiamy
Są fantastyczne
Po prostu magiczne
Zabierają nas do innego świata
Innej wiosny czy lata...
Wakacje z książeczką koniecznie
Jest wtedy bezpiecznie
Że dzieci się nie będą nudzić
I mamy rano budzić
Książki w aucie i na pikniku
Fajnie na kocyku
Nie lubię jak grają za dużo na tablecie
Sami wiecie....
To nie jest dobre rozwiązanie
Wprowadza tylko zamieszanie
Książki są najlepszym przyjacielem dziecka
Z nimi udana jest każda wycieczka
:)
1 wpis
dołączył: 25 cze 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 25 czerwiec 2017, 17:11
Książka książka to przygoda nieważne jaka pogoda czytanie to rozrywka wspaniała nieważne czy ksiązka duża czy mała. Obrazki kolorowe i duze litery odchodzą na bok wszystkie chimery. Wyobraźnia niech się rozwija czas przy książce sxybko mija. Czas wakacji to czas wolny a nasz umysł taki chłonny niechaj książka jezdzi z nami towarzyszy za dnia i wieczorami!!
1 wpis
dołączył: 22 maj 2016
Pierwsze kroki
Napisany dnia 25 czerwiec 2017, 19:44
Zawsze warto zabrać ze sobą książeczkę na pogodę i niepogodę, bo tak jak w piosence "w czasie deszczu dzieci się nudzą".
2 wpisy
dołączył: 29 lis 2015
Pierwsze kroki
Napisany dnia 25 czerwiec 2017, 20:23
Książki zawsze warto mieć w zasięgu ręki. Na wakacjach również, znjadzie się przecież troche czasu nawet gdzieś w plenerze, w cieniu można poczytać z dzieckiem,a może treśc książki będzie nawiązywać do wakacji i otoczenia? Ponadto dziecko będzie sie przyzwyczajać, że książka to nie tylko w szkole ale może towarzyszyć nam wszędzie.
1 wpis
dołączył: 26 cze 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 26 czerwiec 2017, 12:02
Wakacje to nie tylko ciągła zabawa, bieganie po łąkach obsianych kwiatami czy gra w podchody. Wakacje to czas odpoczynku i mnóstwo chwili do czytania. Czytać można przecież podczas podóży autem podczas wylegiwania się na plazy czy po prostu podczas deszczu gdy nie mamy akurat ochoty na grę w planszówkę. Czytając przenosimy się do innego świata i przeżywamy niesamowite przygody wraz z bohaterami. Tak więc książki na wakacjach są nam niezbędne w wielu sytuacjach i muszą się znaleźć w każdej wakacyjnej walizce.
6 wpisów
dołączył: 23 lis 2015
Pierwsze kroki
Napisany dnia 26 czerwiec 2017, 12:23
Hmm, czy zabieranie książeczek na wakacje to dobry pomysł?? To nie jest dobry pomysł to jest po prostu genialny pomysł na spędzenie wspólnie czasu. Nie ma chyba nic gorszego podczas wakacji jak nie pogoda, ale jest na to dobra alternatywa-książka. Ale nie tak w formie e-booka czy na tablecie. Ja jestem tradycjonalistką i w moim dziecku też zaszczepiłam już miłość do książki w wersji papierowej, bo tylko ona ma taki piękny specyficzny zapach, to do niej można wrócić w każdej chwili, o każdej porze dnia i nocy. Takie rodzinne chwile przy wspólnej lekturze są czymś nie zapomnianym zarówno dla nas dorosłych jak i dla naszych pociech, bo to właśni MY mamy wpływ na ich przyszłe zapatrywanie się na literaturę piękną. Jak dla mnie nie ma piękniejszego widoku niż widok dziecka w jakiekolwiek poczekalni z książką w ręku a nie jak to już w większości bywa z telefonem czy tabletem w ręku. Także książki!!! ja jestem na wielkie TAK bo to jest nasza przyszłość zarówno w tych małych rączkach, które trzymają książkę ale także nasze dzieci będą decydowały o fakcie czy książka w wersji papierowej będzie miała jeszcze rację bytu w przyszłości czy zostaną wypchnięte przez wersję elektroniczną,
8 wpisów
dołączył: 18 maj 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 27 czerwiec 2017, 12:17
"Telewizja to tylko zastępcza rozrywka dla mózgu, kto nie czyta, ten właściwie nie potrzebuje już głowy, nie mówiąc oczywiście o wyobraźni i fantazji" powiedział Billie Joe. Idąc tym tokiem myślenia możemy powiedzieć, że książki pobudzają nas do myślenia, rozwijają naszą wyobraźnię. Czytając znajdujemy się w zupełnie innym świecie fantazji, a ilu czytelników, tyle wyobrażeń! Każdy z nas czytając może przenieść się do świata obcego, nieznanego, nienamacalnego. To co widzimy, np. w TV, jest dla nas prostym przekazem- odbieramy w mózgu to co widzimy, a opisy w książkach przenoszą nas w nieznane. Książki warto zabrać ze sobą na wakacje, żeby nie zapomnieć jak to jest "myśleć. Czytając wszystkie nasze zmysły się wyostrzają: czytamy o smaku- czujemy w wyobrażeniu smak potrawy, czytamy o zapachu np. bzów- czujemy bzy. Czytając Dzieciom również rozwijamy ich wyobraźnię i fantazję, bo Dziecko wyobraża sobie cały ten świat z książki. Według mnie (przyszłej mamy- mola książkowego) człowiek czytający to człowiek bogatszy! A każda dobra książka nie tylko wniesie coś wartościowego w nasze życie, bądź życie naszego Dziecka, ale również uprzyjemni nam wolny czas. Czytając Dziecku zacieśniamy więzi Rodzic-Dziecko, które są tak bardzo potrzebne, aby Dziecko mogło się prawidłowo rozwijać. Dlatego zachęcam do czytania cały rok, również na wakacjach- naprawdę warto!

1 wpis
dołączył: 28 cze 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 28 czerwiec 2017, 13:55

Książka to znakomity sposób na interesujące wypełnienie wolnych, wakacyjnych chwil, niezależnie od pogody. :) Czytanie doskonale odpręża, uspokaja nerwy, porządkuje myśli oraz pozwala zapomnieć o codziennych troskach i kłopotach. Zrelaksowani z pewnością lepiej wypoczniemy :) A dzięki wakacjom z książką obudzimy również naszą kreatywność i rozwiniemy wyobraźnię :) Nasz powrót do pracy i szkoły zdecydowanie będzie należał do łatwiejszych po takiej zdrowej gimnastyce naszego umysłu :D
1 wpis
dołączył: 28 cze 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 28 czerwiec 2017, 16:47
Oczywiście! Wiadomo że dzieci uwielbiają dzikie szaleństwa na świeżym powietrzu. Lecz kiedy jest zbyt mocny upał, bądź leje deszcz KSIĄŻKI są dla nas wybawieniem. Nie tylko zabawią naszego szkraba, ale też zaciekawią i z całą pewnością nauczą czegoś nowego. A kiedy mamy dwójkę dzieci które różni typ ulubionej zabawy, bądź ogranicza wiek wtedy wspólne czytanie książeczek może ich zbliżyć do siebie, książki udowodnią że potrafią się razem doskonale bawić. A zabaw z książką może być całe mnóstwo i książka w moich oczach może z całą pewnością równać się z innym ciekawymi zabawkami. Pozdrawiam!
1 wpis
dołączył: 29 cze 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 29 czerwiec 2017, 00:32
Z pewnością jedną z rzeczy, której najbardziej brakuje w naszych rodzinach, jest czas, jaki możemy sobie poświęcić. Wakacje to idealny moment aby te zaległości nadrobić właśnie dzięki na przykład wspólnemu czytaniu książek :) Budujemy w ten sposób mocną więź między rodzicem i dzieckiem :) Jest to znakomita forma rozrywki, która także odciągnie dzieciaki od dzisiejszej technologii i wypełni nudę :) A przy okazji rozwinie poczucie humoru, poszerzy wiedzę, pamięć i nauczy myślenia. I wszystko w przyjemny wakacyjny czas, który może zapoczątkować niezwykłą przygodę w głąb świata literatury :D
1 wpis
dołączył: 29 cze 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 29 czerwiec 2017, 10:00
Książki na wakacje zabrać należy,
bo obcowanie z literaturą się nam należy.
Wzbogacisz wiedzę o otaczającym świecie,
z lektury wszystkiego się dowiecie.
Przeżywać tekst każdy też potrafi,
i nie potrzeba do tego WiFi.
Poszerzysz wiedzę i słownictwo w tempie błyskawicznym,
a także pochwalisz się językiem ortograficznym.
Lektura pomaga pokonać lęki i rozwiązać kłopoty-
wie każdy przedszkolak o tym.
Dzieci utożsamiają się z wybranym bohaterem,
który jest dla nich niekiedy sterem.
Także czytajcie wszędzie i o każdej porze,
bo obcowanie z lekturą zawsze Wam pomoże:)