Jak zaprojektować ogród?

Rozpoczęty przez fifek92, 03 lipiec 2017
34 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 03 lipiec 2017, 15:59
Ostatnia aktualizacja 04 lipiec 2017, 10:10
Chciałabym zaaranżować przy swoim domu ogród. Jak tego dokonać?
116 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 05 lipiec 2017, 09:57
Kilka moich porad:

przejrzyj sobie blogi o aranżacjach ogrodowych ( jest ich bardzo wiele)
kup trawę w rolce ( bardzo wygodna i nie trzeba bujac się z czekaniem aż urośnie - praktycznie od razu masz przepiękny trawnik przy domu)
posadź kilka krzewów na początek. Pięknie wygląda tarnina albo rokitnik.

Warto byłoby się również przejść do OBI: https://www.obi.pl/ogrod-i-wypoczynek/c/860 - Jest tam chyba największy wybór dekoracji ogrodowych ze wszystkich sklepów jakie znam.
39 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 17 lipiec 2017, 20:47
A co dokładnie chciałabyś mieć w tym ogródku? Ponieważ jest lato to na pewno przydadzą Ci się meble ogrodowe oraz może jakaś altanka czy stylowy domek na narzędzia. Drewniane budowle dodadzą ogrodowi sporo uroku i będziecie mogli komfortowo wypoczywać w cieplejsze dni i wieczory. Dobry producent mebli ogrodowych, zapewni wam wysokojakościowe produkty, które posłużą Wam przez lata. Polecam zajrzeć tutaj: https://kriswood.pl/domki-narzedziowe/ i zobaczyć co ciekawe jest w ofercie. Może coś Was zainspiruje.
39 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 19 lipiec 2017, 23:56
Od dzieciństwa moim marzeniem było dbanie o ogrody…. Jako mała dziewczyna strasznie lubiłam zabawę w sadzenie kwiatów z mamą i tak dalej  jako nastolatka dalej to lubiłam, ale wiadomo w związku z nadmiarem innych obowiązków zaniechałam tego. Obecnie jestem dojrzałą kobietą i moja pasja odezwała się po latach. Zapisałam się na kurs ogrodnictwa, pierwszy później drugi aż w końcu wylądowałam na studiach zaocznych kierunkowych. Udało mi się je skoczyć czym chętnie się chwalę, hehe  w tym momencie już wiem dokładnie czego chce w życiu. Postanowiłam założyć swoją własną firmę ogrodniczą zajmującą się przede wszystkim aranżacją ogrodów. Obecnie jestem na etapie bardzo trudnym, mianowicie zastanawiam się jaka nazwa firmy będzie najlepsza  Nie mogę nic wymyślić więc raczej wybiorę coś gotowego stąd https://rmarket.pl/pl/jak-kupic-gotowa-nazwe-dla-firmy-lub-produktu/3,10,35. Jak już wszystko zarejestruję to na pewno się wam pochwalę  i zaproszę do korzystania z usług. Póki co mogę tylko powiedzieć że do zaprojektowania ogrodu potrzebna jest nie tylko pasja i „lubienie roślinek” ale także spora wiedza i doświadczenie  pozdrawiam was dziewczyny!
285 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 lipiec 2017, 11:52
Przede wszystkim narysuj na kartce i zaznacz strony świata oraz miejsca nasłonecznione i zacienione to ci pomoże wybrać odpowiednie rośliny w te miejsca.
170 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 lipiec 2017, 13:22
bylismy ostatnio u znajomych - maja dom blizniak i przed domem, z tylu, zrobili sobie taka werande, zadaszona dachem z szybą i na to jeszcze rozuwana markize- swietny pomysł, szczegolnie w sloneczne dni. Jesli tez masz dom to może w ogrodzie zrobisz cos takiego?
42 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 31 lipiec 2017, 18:59
Ja na dobre swoim ogrodem zajęłam się rok temu. Przez ten czas udało mi się naprawde wiele zrobić, a przynajmniej spełnić jakieś swoje ukryte marzenia. Zawsze marzyłam o pięknym ogrodzie z tarasem, na który latem będę mogła wyjśc rano i wypić kawę w spokoju - bajka! 2 lata temu przeprowadziliśmy się do nowego domu z dużą powierzchnią właśnie na ogród. Przez całą zimę gromadziłam materiały i pomysły i stworzyliśmy z mężem aranżację tarasu z mebli z palet ;p palety ściągnęliśmy z pakobud.com a pomysłów na ich wykorzystanie szukaliśmy zwyczajnie w sieci. W marcu skończyliśmy działać w ogrodzie. Teraz dopracowujemy już tylko detale jak np. lampiony ze skrzynek też zrobionych palet czy piaskownica dla dzieciaków. Efekt jest nieziemski! Marzenia się spełniają i to w dodatku za pomoca własnych rąk ;p
79 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 04 sierpień 2017, 13:39
wow nolla :) jestem pod wrażeniem! Fajnie :) jak nadal potrzebna ci naza firmy to jescze podrzucam ci tę stronę https://nazwane.pl/pl/oferta/nazwa-dla-firmy/2,17,24
53 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 17 sierpień 2017, 08:39
Przede wszystkim do pracy w ogrodzie trzeba mieć odpowiednie materiały. O podstawowych narzędziach ogrodowych poczytasz w serwisie: tekstodajnia.pl/zaczynasz-przygode-z-ogrodem-podstawowe-narzedzia-do-ogrodu/ i być może ten artykuł podpowie Ci wiele.
38 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 09 wrzesień 2017, 19:25
Polecam kupno parasolu ogrodowego. Fakt, nie jest to zbyt tania rzecz, ale naprawde warto, szczegolnie jesli masz dzieci. Czy to slonce, czy deszcz - zawsze mozna rozlozyc parasol np nad piaskownica i w ten sposob dzieci moga sie spokojnie bawic na swiezym powietrzu praktycznie caly czas. Tylko jak kupowac - to taki wiekszy, np cos z tego: https://www.litexgarden.pl/poszycia-parasoli . Odnosnie koloru poszycia, to jest wiele materialow i rozne kolory oraz wzory.