Nie może objeść się bez mamy, płacze, problemy z zaśnięciem.

Rozpoczęty przez Darkstar, 09 lipiec 2017
2 wpisy
dołączył: 06 lip 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 09 lipiec 2017, 11:53
Witam.
Moje dziecko ma już roczek i 1 miesiąc. Niestety nie może obejść się bez mamy. Gdy mama zniknie z pola widzenia zaczyna płakać .
Po woli przychodzi czas wyboru żłobka lub niani. Niestety przy obecnym zachowaniu małej, nie wyobrażam sobie ani jednego ani drugiego.
Po woli rozpoczęliśmy odzwyczajania od cyca, brak wieczornego cyca to histeryczny płacz przez około pół godziny - aż się zmęczy i z powodu zmęczenia zasypia.
Żona daje jeszcze w nocy cyca.
Nie jest również w stanie zasnąć samodzielnie. Tylko z mamą.
Nie wiemy co z tym począć,.
Czy ktoś miał podobną sytuację i poradził sobie z tym ?
Wdzięczny byłbym za konstruktywne uwagi.
Pozdrawiam
230 wpisów
dołączył: 16 lis 2016
Pierwsze kroki
Napisany dnia 09 lipiec 2017, 15:03
Dziecko jest po prostu przyzwyczajone do mamy i wymaga to czasu. Próbujcie, próbujcie i jeszcze raz próbujcie. Wiem, że to stresujące, że dziecko się męczy płaczem i wy pewnie też, ale musicie ją odzwyczaić. Dorosłemu człowiekowi zmiana przyzwyczajeń zajmuje nawet 60 dni, ale dziecku powinno pójść szybciej. Niech mamę zastępuje ktoś inny. Nawet wprowadzenie niani do domu teraz to dobry pomysł. Niech zajmuje się dzieckiem w obecności mamy aż maluch się też do niani przyzwyczai.
248 wpisów
dołączył: 09 lis 2016
Pierwsze kroki
Napisany dnia 09 lipiec 2017, 20:02
O nie żadne spanie razem. W ten sposób w życiu się "nie odczepi" musicie dziecko do łóżeczka kłąść i bez dyskusji. Będzie płakać, drzeć się, ale w koncu zaśnie. Bo to jest ogromny błąd i prawie każdy go popełnia. Tak samo z karmieniem w nocy, jak potrzebuje zjeść to dawajcie butelkę, a nie cyca. I tak stopniowo ukracać wszystkie praktyki.
2 wpisy
dołączył: 06 lip 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 12 lipiec 2017, 21:11
Witam .
Dziękuję za porady.
Jednakże to wszystko nie takie proste. Mieszkamy w bloku a mała krzyczy pełnymi płucami, a głos ma dość mocny. Ostatnio żona zaniechała usypiania przy cycu to następnego dnia sąsiadka pytała się co się działo.
Próbować trzeba.
76 wpisów
dołączył: 09 lis 2016
Pierwsze kroki
Napisany dnia 12 lipiec 2017, 21:54
z tym lozeczkiem to tez mi tak radzila znajoma, nie sluchalam, a szkoda. Wiadomo, ze w niewielkim mieszkaniu, gdzie sciany sa cienkie wszystko slychac. My jak bylysmy male to nasza sasiadka z dolu narzekala ze siostra za bardzo tupie. Takie sa dzieci- biegaja, placza. Co innego, jak im sie dzieje krzywda, ale w normalnych sytuacjach czasem maluch zaplacze.