Drewniany dom?

Rozpoczęty przez konrad.michas, 19 wrzesień 2017
8 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 19 wrzesień 2017, 16:56
Ostatnia aktualizacja 20 wrzesień 2017, 07:44
Przymierzamy się z żoną do budowy domu. Chcielibyśmy zdążyć przed dzieckiem, ale póki co mamy tylko działkę i już zaczęliśmy się starać, więc może być różnie. Chcielibyśmy postawić dom z drewna, całoroczny.Co o tym myślicie?

Właściwie mam dwa pytania. Po pierwsze czy sami chcielibyście mieszkać w drewnianym domu? Jak wam się takie domy podobają? Oraz czy Waszym zdaniem warto zaczynać budowę teraz, kiedy dziecko może być już za chwilę w drodze? Wiadomo, że to czas większych obowiązków, stresów... A budowa domu z drewna pochłania wiele pracy, wysiłku, nerwów i pieniędzy. Co o tym myślicie?
266 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 wrzesień 2017, 19:03
Mój ojciec właśnie postawił taki dom, komuś bo jest tzw. budowlańcem. Musisz mieć po pierwsze dobre i suche drewno, po drugie dobry projekt. Nie wiem ile ta budowa kosztowała, ale dom wygląda świetnie. Ściany są z drewna, sufit z drewna, podłogi z drewna. Tylko np. framugi drzwi są obłożone ozdobnym kamieniem dla klimatu. A i wiem, że ogrzewanie gazowe będzie w tym domu. Nie wiem czy to względy bezpieczeństwa czy co.
29 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 27 wrzesień 2017, 14:27
Drewniane domy są... w dechę (drewnianą)! ;) ;) ;)
Poważnie, podobają mi się. A jak mają jeszcze spadziste dachy, to już w ogóle - wyglądają tak bardzo polsko. Naprawdę przyjemnie się siedzi w takim budynku, zwłaszcza, kiedy wnętrze też jest zaaranżowane, że pojawia się dużo drewna - podłoga, stropy, może nawet jakieś podpierające belki. Nie wiem skąd jesteś i czy Ci się w ogóle to przyda, ale moja przyjaciółka się ostatnio też buduje i korzystała z tego biura, w sumie zdecydowała się, bo przy okazji dają dodatkowe usługi: https://hs-projekt.pl/uslugi-geodezyjne

Co do drugiej części pytania... Wiesz, to zależy. Są ludzie, którzy są tak aktywni, że nawet poszerzenie rodziny ich nie powstrzymuje przed niczym. Niestety nie znamy się, to Ci nie powiem, na ile stresująca dla Ciebie będzie budowa, no a trochę może być. Z drugiej strony, jak teraz zbudujecie dom, to z maluchem będziecie mogli się wcześniej wprowadzić i go wychowywać już w nowym, pięknym domu. Musisz rozważyć :)
14 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 29 wrzesień 2017, 14:40
Jeżeli szukacie szeroki asortyment w produktach instalacyjnych zachęcam do zapoznania się z firmą mcgoodwork.pl . Tutaj znajdziecie niezawodne i funkcjonalne niezbędne elementy takie jak rury instalacje, obejmy do wentylacji, zamocowania sanitarne, uchwyty do grzejników. Wszystko to w bardzo dobrej jakości i niesamowicie niskiej cenie.
80 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 29 wrzesień 2017, 17:14
Ale Wy chcecie samodzielnie budować ten dom? Bo jeśli szukacie wykonawcy, to jak znajdziecie już odpowiedniego, nie musicie się niczym martwić i stresować. Oni zrobią wszystko. U mnie tak o wszystko zadbała firma d&d projekt, włącznie z wystrojem wnętrza. Tylko mój dom nie jest drewniany, ale myślę, że taki tez potrafiliby zrobić.
16 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 03 październik 2017, 13:42
Mnie się bardzo podoba pomysł drewnianego domu, tylko musisz pamiętać o tym żeby materiał z których będziesz tworzyć dom był solidny. Ja od siebie mogę polecić CI mcgoodwork.pl bo tutaj dostaniesz niezbędne zamocowania instalacyjne oraz akcesoria z branży sanitarnej. Myślę, że przyda Ci się ta stronka... Mają tam niedrogo, a produkty są naprawdę wysokiej jakości.