Na jakie studia?

Rozpoczęty przez tarla, 18 październik 2017
137 wpisów
dołączył: 07 paź 2015
Pierwsze kroki
Napisany dnia 18 październik 2017, 07:32
O jakich studiach zawsze marzyłyście i czy zrealizowałyście swój plan? Po jakich studiach można obecnie ubiegać się o dobrze płatną pracę?
4 wpisy
dołączył: 27 wrz 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 18 październik 2017, 08:54
Moim zdaniem najlepsza, najbardziej płatną pracę na studiach technicznych. Oczywiście te studia są dużo cięższe niż chociaż humanistyczne.
Zapraszam też na moją stronę: http://krolportfeli.pl/
12 wpisów
dołączył: 11 wrz 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 18 październik 2017, 09:38
Humanistyczne do niczego się nie nadają w kontekście znalezienia dobrej pracy.
116 wpisów
dołączył: 07 sty 2015
Pierwsze kroki
Napisany dnia 19 październik 2017, 07:09
Jak ktoś ma talent aktorski to moim zdaniem powinien podążać w tym kierunku. Jest to trudny zawód, ale każdy teoretycznie ma na starcie takie same szanse. Poza tym w szkołach filmowych patrzy się przede wszystkim na talent.
Gdzie?
Mamy kilka dobrych szkół filmowych w Łodzi, Krakowie, Gdyni (czyli tam gdzie odbywa się festiwal filmowy).
Sprawdź jeszcze sobie kierunki w AMA: http://akademiamultiart.pl/nauka-w-ama/
3 wpisy
dołączył: 19 mar 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 październik 2017, 13:10
Najlepiej to co chcesz umiec albo to co lubisz robic na takie lepiej isc studia :)
updated blog post
3 wpisy
dołączył: 23 paź 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 23 październik 2017, 10:53
Odpowiedz sobie na pytanie co się dla Ciebie liczy: dobrze płatna praca, satysfakcja z pracy, papier z uczelni, imprezy, a może coś innego?
Myślę, że pieniądze powinny iść w parze z zadowoleniem z pracy z naciskiem jednak na to żeby robić to co Ciebie interesuje, w czym będziesz się rozwijać a nie zwijać :D
__________________
http://corgisway.pl
http://gasummit.pl
6 wpisów
dołączył: 02 lis 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 02 listopad 2017, 11:13
Najlepiej pójść za tym co cię fascynuje, w czym czujesz się dobrze i nie będziesz chodzić na zajęcia za karę :D jaki sens zmuszać zdeklarowanego humanistę do studiów ścisłych i odwrotnie tylko dlatego, że "po tym jest praca"? Potem rośnie liczba frustratów i przeładowanie rynku "specjalistami".
Tak, jestem humanistką. Tak, jestem po studiach polonistycznych. Tak, mam pracę i pracowałam już podczas studiów - nigdy nie rozdawałam ulotek ani nie byłam na kasie, zawsze miałam pracę zgodną z kierunkiem kształcenia i tym, co kocham robić. Nie, to nie praca w szkole.
I uważam, że to mit, że kierunki humanistyczne są łatwe. Jest ogrom materiału, który trzeba przyswoić, nauka języków, w tym łaciny i dawniej starocerkiewnosłowiańskiego, cała historia języka polskiego. I tę wiedzę wykorzystuję na co dzień. No, może co drugi dzień :D
Z każdej strony atakują nas błędy językowe i pogarda do wielowiekowej tradycji. I dlatego sądzę, że podstawowa wiedza o języku powinna być znana każdemu. Bez obrzydzania polskiego dzieciom w szkołach i wygłaszania jedynych akceptowalnych opinii na lekcjach.
167 wpisów
dołączył: 04 sty 2016
Pierwsze kroki
Napisany dnia 14 listopad 2017, 09:07
Od tego roku zaczełam studium Jestem po studiach na zarządzaniu . Pracę mam chociaż było z tym trudno. Jednak praca biurowa totalnie mnie nie satysfakcjonuje ( nie wiem po co te studia konczyłam bo nie chcę tego robić w przyszłości).

Aktualnie uczę się na technika usług kosmetycznych:
https://atutszkola.pl/oferta/kursy-i-szkolenia/kursy-kwalifikacyjne-i-zawodowe/technik-uslug-kosmetycznych/

W szkole Atut. I już teraz widzę,ze jest to coś co będe lubiła.Nauki jest dużo, ale głównie jest to praktyka.
10 wpisów
dołączył: 26 paź 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 15 listopad 2017, 21:54
Ja swoje studia już zrealizowałam. Dotyczyły m.in. Unii Europejskiej, ale okazało się że jednak pisanie wniosków nie jest czymś co lubię robić :P Więc ogólnie tak po tych studiach mam szanse na dobrze płatną pracę, ale jej nie chcę :P i nie wiem jeszcze co będę robić w przyszłości, ale też dużo dowiedziałam się ogólnie o świecie i myślę że to mi dużo da, więc studiów nie żałuję :)
Jeśli zaś chodzi o to gdzie warto się wybrać na studia to polecam zobaczyć aktualnie prace jakie są ogłaszane w internecie np. tu https://praca.money.pl/praca-warszawa-m1.html ale i tak może się okazać że po studiach, które trochę trwają wszystko się zmini :)