szkoła podstawowa - państwo czy prywatna ?

Rozpoczęty przez yamika, 08 listopad 2017
99 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 08 listopad 2017, 15:34
Jak w temacie - co sądzicie ? Ja skłaniam się dużo bardziej do szkół prywatnych. Znacie jakieś dobre niepubliczne podstawówki w Warszawie ? Najbardziej interesuje mnie Ochota, ewentualnie Mokotów :)
283 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 08 listopad 2017, 18:29
Nie wiem pod jakim kątem pytasz: elitarnym czy o poziom wykształcenia ci chodzi? Generalnie nie każda szkoła prywatna ma dobry poziom, zdarza się notorycznie, że dzieci są w nich gnębione. Ale na pewno grupy/klasy są mniejsze i nauczyciele są bardziej selekcjonowani. Mogę mówić tylko o szkołach w swojej okolicy, niestety o Warszawskich nic nie wiem.
65 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 10 listopad 2017, 17:40
ja też jestem jak najbardziej pozytywnie nastawiona do szkół prywatnych. Sama szukam czegoś w Warszawie z tym, że w okolicach Wawra :) W szkołach prywatnych jest kładziony większy nacisk na zajęcia dodatkowe, naukę języków i czysto praktycznych umiejętności.
13 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 13 listopad 2017, 11:01
dziewczyny zerknijcie sobie na ofertę szkoły Towarzystwa Edukacyjnego Vizja. Mają 2 siedziby w Wawie ( na Wawrze i Mokotowie). Ja zamierzam wysłać tam synka od września 2018. Teraz chodzi tam córka sąsiadki i bardzo sobie chwali.
99 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 27 listopad 2017, 16:59
ooo Marinet dzięki za namiar :) poczytałam o tej szkole w sieci i faktycznie prezentuje się super. Czesne też rozsądne ( a nawet mniejsze niż zakładałam na początku ). Sporo zajęć dodatkowych i rozszerzony angielski na duży plus. no i lena_ widzę, że mają też siedzibę na Wawrze :)
65 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 28 listopad 2017, 12:41
faktycznie - jeśli chodzi o miejsce to lepiej nie mogliśmy trafić :) Ja już przejrzałam ofertę dziś mąż na to spojrzy i zobaczymy :) Wygląda to fajnie. Już wiem, że u nas byłyby na 100 % grane zajęcia kulinarne i mały naukowiec :) Fajnie, że nie ograniczają się tylko do obowiązkowej rytmiki i wyjść na plac zabaw :)
2 wpisy
Pierwsze kroki
Napisany dnia 07 grudzień 2017, 09:04
Hej, ja też uważam, że szkoła prywatna to bardzo dobry wybór. Naszą córkę wysłaliśmy do szkoły z oddziałami integracyjnymi. Córka przebywa teraz zarówno z dziećmi chorymi jak i zdrowymi i wiemy, że to będzie dla niej niejaka lekcja życia. Już teraz widzę, że nabrała więcej empatii i jest chętna do pomocy. Córka akurat chodzi do przedszkola w Tychach, ale na prawdę polecam http://www.otwarteokno.edu.pl/
95 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 13 grudzień 2017, 16:18
Póki moja córa jest w przedszkolu to jeszcze o tym nie myślę. Teraz chodzi do prywatnego przedszkola wesołe siódemki w katowicach i jestesmy bardzo zadowoleni. Możliwe, że w dalszą drogę rownież pójdzie do prywatnej szkoły.
10 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 18 grudzień 2017, 12:15

córka mojej siostry chodzi do tej szkoły te vizja już 2 rok. Wcześniej uczęszczała do szkoły państsowej ale z racji przeprowadzki do stolicy i lepszych warunków finansowych rodzice zdecydowali się ja wysłać do szkoły prywatnej. Z tego co wiem są bardzo zadowoleni bo poziom nauki rzeczywiście jest nieporównywalnie lepszy a przy tym młoda chętnie się uczy i powoli wychodzi na prostą jeśli chodzi o matematykę ( w poprzedniej szkole była nawet zagrożona z tego przedmiotu ).
2 wpisy
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 grudzień 2017, 13:26
Zastanawiamy się z mężem, gdzie posłać córkę, bo póki co chodzi do przedszkola prywatnego w Częstochowie http://hocki-klocki.com.pl/, ale chyba też zdecydujemy się na jakąś placówkę prywatną. Zawsze są jakieś ciekawe zajęcia dodatkowe, które potrafią zaciekawić, a także nauczyć:).
16 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 28 grudzień 2017, 19:15
mój syn też chodzi do te vizji tyle, że w Gdańsku :) Ta szkoła zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie już od samego początku - nowoczesny i zadbany budynek, dobrze rozbudowana infratruktura, wiem, że moje dziecko jest tam bezpieczne. No i ma zapewnioną opiekę od 7 do 17.30 idealnie pasuje to do godzin w jakich pracuję :)
65 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 29 grudzień 2017, 18:16
O to w Warszawie dzieciaki mogą zostać do 18 :) A co sądzicie na temat koncepcji edukacyjnej na jakiej się opierają ? Mnie się bardzo podobaja te 4 filary - uczyć się by być, by działać, by wiedzieć i by żyć wspólnie. To rewelacyjnie sprawdz się też w życiu dorosłym i fajnie, że nasze dzieci uczą się tego już od najmłodszych lat :)
13 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 02 styczeń 2018, 12:14
To co mogę dodać od siebie to co, że szkoła jest bardzo bezpieczna i nastawiona nie tylko na kształcenie naszych pociech ale także na ich wychowywanie ( zgodnie z programem 12 wartości ).Zapewniona opieka od 7 do 18, możliwośc spędzania czasu na świetlicy, smaczne posiłki i bardzo duża ilość zajęć dodatkowych.
5 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 04 styczeń 2018, 16:15
U nas państwowa odpadła z kilku względów, za mało języka obcego oraz za daleko od miejsca zamieszkania. Córka chodzi tutaj http://royalschool.eu/szkola-podstawowa i jak na razie jesteśmy zadowoleni, szybko łapie słowa nowe widac postępy w nauce wydaje mi się że dzięki temu że jest mniej dzieci w klasie łatwiej jest dopilnować aby każde dziecko się przykłądało do zajęć.
3 wpisy
Pierwsze kroki
Napisany dnia 09 styczeń 2018, 12:33
Moja córka chodzi do szkoły podstawowej prywatnej w Częstochowie. Uważam, że był to jeden z najlepszych naszych wyborów ;). http://otwarteokno.edu.pl/
16 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 13 styczeń 2018, 12:48
My zdecydowliśmy się na Te vizję także ze względów bezpieczeństwa. Wiem co dzieje się w przepełnionych państwowych podstawówkach...Syn mojej chodzi do jednej z nich i strach pomyśleć do czego czasem zdolna jest młodzież. Tu mam pewność, że córka jest bezpieczna i nie dzieje się jej żadna krzywda.
42 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 29 styczeń 2018, 23:39
I my rozglądamy się za jakąś sprawdzoną podstawówką w stolicy ( tylko prywatne szkoły mnie interesują ). Sprawdzałam tą te vizję i faktycznie wygląda to mega ciekawie. Orientujecie się czy są jakieś dni otwarte czy coś w tym stylu ?
16 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 30 styczeń 2018, 20:43
Jeśli chodzi o wawer to najbliższa szkoła otwarta będzie w piątek 16 lutego. Naprawdę warto się wybrać bo my właśnie po takim spotkaniu się zdecydowaliśmy na to miejsce. Można wziąć udział w zajęciach pokazowych i specjalnych warsztatach i dla rodziców i dla dzieci.
42 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 07 luty 2018, 13:48
widziałam u nich na stronie, że organizują dni szkoły otwartej i dni otwarte. Czym to się różni ? Nie znajde tak dużo czasu, żeby pojechać tam 2 razy ( gorący okres w firmie teraz mam ) dlatego pytam i wybiore to co bardziej będzie mi pasować :)
Komentarz został usunięty
16 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 01 marzec 2018, 18:46
spokojnie wybierz sobie termin, który będzie Ci pasował. Myślę, że te spotkanai są bardzo podobne, i tu ti tu dowiesz się więcej na temat ofert, tego co proponują w ramach czesnego. Dodatkowo można obejrzeć obiekt i porozmawiać z wychowawcami.