Weganka w ciaży

Rozpoczęty przez BabaJoga, 20 styczeń 2018
8 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 styczeń 2018, 11:14
Witam,
Czy sa wsrod Was dziewczyny w ciąży, które podobnie jak ja, są na diecie wegańskiej ?

(przez pierwsze trzy miesiace mialam ogromna presje otoczenia. Ale wszystkie wyniki krwi jak na razie są bardzo dobre, nie ma żadnych niedoborów, nie zapowiada sie na zadna cukrzycę i generalnie nie mam ochoty na śledzika czy inne takie).

Jak jest z Wami ?

Pozdrawiam
6 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 12 luty 2018, 10:57
Żona jest weganką i nie miała żadnych problemów w trakcie ciąży. Lekarz mówił, że o ile będzie dostarczać odpowiednich składników odżywczych w odpowiednich ilościach, to nic złego nie będzie. A otoczeniem to już na pewno się nie przejmować :)
11 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 16 luty 2018, 12:33
Ja sama nie jestem weganką, ale mam kumpelę na diecie wegańskiej, która całkiem niedawno dowiedziała się, że jest w ciąży. Zgłosiła się dla pewności do dietetyka żeby dostać dobrze zrobiony jadłospis, bo mówi że sama się boi że czegoś jej zabraknie...
6 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 19 luty 2018, 12:32
jestem weganką od wielu lat i mam wzorcowe wyniki krwi- kobiety jedzace mięso wbrew pozorom mają baaaardzo często o wiele gorsze wyniki badań od nas
5 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 11 marzec 2018, 11:25
W pierwszej ciazy bylam na diecie weganskiej... maz wegan od lat i namowil mnie na warsztaty kulinarne do http://cookup.pl/ gdzie sama sie przekonalam do takiego jedzenia.. rok pozniej zaszlam w ciaze i smaki mi wrocily ale nie poddalam sie... ciaza rozwinela sie prawidlowo dziecko zdrowe... niestety podczas karmienia nie dalam juz rady i wrocilam do jedzenia sprzed lat :D