przeziębienie

Rozpoczęty przez aagsoon, 05 luty 2018
1 wpis
Pierwsze kroki
Napisany dnia 05 luty 2018, 11:58
Witam. Mój synuś ma 4 miesiące i od kilku dni ciągle kaszle, kicha i ma zapchany nosek. Codziennie mu czyszcze nosek i daje kropelki nasivin. Do tego dzisiaj zaczął mieć piskliwy głosik. Nie ma gorączki, ale jest płaczliwy, trzeba go ciągle nosić na rączkach żeby nie płakał a czasami nawet to nie pomaga.. Mniej je niż zwykle albo gdy ma pore karmienia to wogole nie chce jeść. Nie wiem co mam zrobić, czy pójść z nim do lekarza czy poczekać aż samo minie? Do tego daje mu 3 razy dziennie kropelki viburcol.
26 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 05 luty 2018, 20:56
Ja na twoim miejscu nie czekała tylko od razu poradziła się lekarza. Sama w takich wypadkach umawiam wizytę domową. Polecam lekarzy z https://lekarzobok.pl , dojadą do ciebie w 60 min, wystarczy tylko mieszkać w Warszawie lub Wrocławiu.
36 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 08 luty 2018, 19:31
jak byłam przeziebiona to próbowalam leczyc sie na własną rekę, ale niestety i tak to przerodziło się w grypę. Zamówiłam wizytę domową poprzez aplikację lekarzobok i specjalista przyjechał w przeciągu 1h
4 wpisy
Pierwsze kroki
Napisany dnia 12 luty 2018, 11:45
Najlepiej zrobić inhalację z gorącej wody i kropki miętowych
18 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 14 luty 2018, 11:57
Ja bym nie dawała nasivinu, bo on tylko hamuje katar, a nie leczy. O wiele lepsza jest woda morska pryskana kilka razy dziennie do noska. Później dziecko odwracamy i oklepujemy plecki. Następnie wyciągamy katar aspiratorem. Olejek olbas albo te plasterki na odzież ulatwiające oddychanie są również pomocne. Jeżeli dziecko jest marudne, to daj Viburcol w kroplach. Jak nie przejdzie, to do lekarza. Zastanów się jednak z tym nasivinem - to najgorszy syf.
43 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 19 luty 2018, 11:51
Po pierwsze takiemu maluchowi nie psika sie zadnej chemi do nosa, jedyne co mozna to woda morska i inhalacje z soli fizjologicznej. Po drugie moze miec kaszel i podraznione gardlo co automatycznie przeklada sie na niechec do jedzenia. Czysc nos, psikaj ta woda, rob inhalacje a do spania kladz w kokonie/otulaczu https://www.smyk.com/porady/dziecko/otulanie-noworodkow-czy-i-po-co-potrzebny-mi-otulacz on dziecko ukoi i uspokoi