Co powinna pić przyszła mama?

Rozpoczęty przez zaskoczona2, 06 luty 2018
78 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 06 luty 2018, 12:33
Czytałam że najlepszym dla przyszłej mamy napojem jest woda o niskim lub średnim stopniu zmineralizowania https://www.darnatury.pl/blog/article/woda-gazowana-w-ciazy-co-powinna-pic-przyszla-mama piłyście taką wodę czy nie przykładałyście do rodzaju wody większej wagi?
6 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 12 luty 2018, 11:09
Najlepsze wody to takie, które są bardzo silnie zmineralizowane, np. Muszymianka albo Cisowianka :)
10 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 13 luty 2018, 13:06
Cytat:
Najlepsze wody to takie, które są bardzo silnie zmineralizowane, np. Muszymianka albo Cisowianka :)

No nie do końca. Permanentne picie takiej wody jest obciążające dla nerek - zbyt duża ilość minerałów odkłada się w organizmie w niekorzystny sposób. Najlepsze są wody średniozmineralizowane.
6 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 19 luty 2018, 14:24
Ale faktycznie chyba woda będzie najlepszym napojem. jeśli nie zwykle, to może smakowa (ale robiona samodzielnie), czyli z dodatkiem owoców i ziół! Ja jakiś czas temu polubiłam takie napoje i dziś się z nimi nie rozstaję :)
10 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 luty 2018, 09:09
Cytat:
Ale faktycznie chyba woda będzie najlepszym napojem. jeśli nie zwykle, to może smakowa (ale robiona samodzielnie), czyli z dodatkiem owoców i ziół! Ja jakiś czas temu polubiłam takie napoje i dziś się z nimi nie rozstaję :)

O, to też bardzo dobry pomysł na urozmaicenie bezsmakowej wody :) Lepiej tak, niż dolewać sztucznych soków ze sklepu...
8 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 luty 2018, 10:04
Mi moja pani dietetyk poleciła picie wody niskozmineralizowanej (ewentualnie średnio) o niskiej zawartości sodu. Też miałam różne wątpliwości na temat jedzenia, picia dlatego zgłosiłam się do dietetyka po zalecenia. Powiem Ci, że jest mi dużo łatwiej bo mam teraz czarno na białym co mogę a czego nie ;) Jakbyś chciała to mogę podać Ci namiar na dietetyczkę, która zajmuje się kobietami w ciąży, tu masz jej stronkę https://www.facebook.com/poradniadietetyknawalizkach/