Antykoncepcja - jaką polecacie?

Rozpoczęty przez Magda C., 18 wrzesień 2015
1 wpis
Pierwsze kroki
Napisany dnia 16 wrzesień 2017, 11:46
Ja znam jeszcze parę metod antykoncepcji, które tak naprawdę są z mała ilością hormonów, jedną z nich to są również pigułki vines, które naprawdę są lekkie i nie powoduja tyle skutków ubocznych i problemów zdrowotnych...
39 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 17 wrzesień 2017, 11:04
dodam do tej listy wkładkę levosert na ktora musialam sie zdecydowac po kilku probach doapsowania tabletek. musz brac antykoncepcje z minimalna zawartoscia hormonow, a wkładka uwalnia tylko jeden w dodatku dziala domiejscowo wiec nie bylo problemow z asaptacja
25 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 30 wrzesień 2017, 11:32
ja staromodnie wole tabletki :D biore belare juz od dawna i jestem z niej zadowolona :D polecam
36 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 27 październik 2017, 01:00
Ja mam elin, dobrze się na tych pigułkach czuję, nie zauważam już żadnych skutków ubocznych. Na początku zdarzały mi się niewielkie plamienia, ale szybko mineły.
10 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 27 październik 2017, 14:34
znalazłam bardzo ciekawy i przede wszystkim fachowy artykuł na temat antykoncepcji, warto go przeczytać https://eapteka.pl/blog-porady/5-sposobow-jak-sie-zabezpieczac-czyli-antykoncepcja-bez-tajemnic/
11 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 29 listopad 2017, 16:04
Ja wiele lat brałam pigułkę i niestety bardzo złe doświadczenia z nią zrobiłam. Po odstawieniu skóra się zrobiła skandaliczna, przytyłam bardzo dużo (woda mi się zaczęła zbierać w organizmie) jak i włosy na głowie strasznie mi wypadali. Unormowało to się dopiero dwa lata później, lecz szczerze mówiąc do tej pory nie jest tak jak było. Ciągle walczę z brzydką skórą i trądzikiem, a jestem dorosłą kobietą. Teraz mam od około roku Gynefix (wkładka antykoncepcyjna) i jestem z niej bardzo zadowolona, lecz musze przyznać ze miesiączka jest trochę mocniejsza niż była przed wkładką…
27 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 12 grudzień 2017, 13:48
Moim zdaniem najlepiej wcześniej zgłosić się do lekarza, badania i wtedy dobry lekarz powinien doradzić metodę + testowanie bo każdy organizm reaguje inaczej, takie ogólne macie tu https://abcporady.pl/chcesz-sie-zabezpieczyc-sprawdz-najskuteczniejsze-metody-antykoncepcji/ O tabletkach rożne rzeczy słyszałam - jak sobie poradziłaś ze zbieraniem wody w organizmie? Bardzo przytyłaś?
6 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 12 grudzień 2017, 19:14
Słuchajcie, no ja też nie napiszę nic odkrywczego, ale jestem zdania, że antykoncepcja powinna być dobrana na podstawie badań hormonalnych i wywiadu, przeprowadzonego przez ginekologa. Wtedy nie ma mowy o tym, że tabletki antykoncepcyjne będą powodować skutki uboczne.
36 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 15 grudzień 2017, 21:00
To prawda, ja kiedyś miałam cilest i zależało mi, żeby do nich wrócić, ale okazało się, że już ich nie produkują. Ale skoro tak dobrze je tolerowałam, to lekarz zaproponował elin, który ma taki sam skład. Dla mnie te pigułki są po prostu idealnie dobrane, zero skutków ubocznych.
148 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 18 styczeń 2018, 09:45
Ja z własnego doświadczenia mogę polecić tabletki antykoncepcyjne. Przede wszystkim świetnie się na nich czuję. Nic mi nie dolega, nie tyję, nie mam żadnych problemów. Biorę Vibin już od jakiegoś czasu. Najlepiej zapytajcie o te tabletki swojego ginekologa.