Urna - pudełko na koperty z pieniążkami

Rozpoczęty przez julia89, 20 październik 2016
12 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 październik 2016, 11:57
Co sądzicie na temat ustawiania urny, pudełka na koperty, które młodzi dostają w dniu ślubu? Byłam na 4 czy 5 weselach i nigdzie czegoś takiego nie widziałam, ostatnio moja siostra bawiła się na weselu znajomej i mówiła, że właśnie w taki sposób młodzi przyjmowali prezenty w formie kopert. Na stole ustawiona była skrzynka, do której goście je wrzucali. Mój mąż jak o tym usłyszał, to śmiał się, że to tak jak na wyborach, co wrzuca się głosy. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
170 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 październik 2016, 13:21
Jest to ułatwienie dla świadków, którzy nie zawsze mają wolne ręce, by trzymać kwiaty, prezenty. W necie widziałam oprócz pudełek takie zdobione klatki dla ptaków, do których wkłada się koperty. Druga zaleta takiej formy to to, że nikt nie przywłaszczy sobie zadnej koperty, ani nie zginie ona. Jak już to całe pudełko:)
90 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 październik 2016, 20:58
No nie wiem, do mnie jakoś to nie przemawia. U nas na ślubie, świadek stał z takim koszem wiklinowym i my mu przekazywaliśmy koperty/prezenty. Urna to tak trochę samopas, bezosobowo.
80 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 październik 2016, 21:12
Cytat:
Jest to ułatwienie dla świadków, którzy nie zawsze mają wolne ręce, by trzymać kwiaty, prezenty. W necie widziałam oprócz pudełek takie zdobione klatki dla ptaków, do których wkłada się koperty. Druga zaleta takiej formy to to, że nikt nie przywłaszczy sobie zadnej koperty, ani nie zginie ona. Jak już to całe pudełko:)

No właśnie jak coś to zginie całe pudełko... Heh, pamiętajmy, że wesele to nie tylko goście ale i obsługa, po co kusić los. Świadkowie poza przyjemnością mają również jakies tam obowiązki, więc jak chwilę postoją z kopertami czy kwiatami to im się krzywda nie stanie :). Ja w sierpniu przyszłego roku będę świadkować mojej przyjaciółce i spiszę się na medal :)
115 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 październik 2016, 21:20
Dziewczyny, urna to tak jakoś kiepsko brzmi, ale może właśnie jakaś fajna klatka - złota na przykład i wcale nie musi stać gdzieś na odludziu, tylko podczas składania życzeń przy świadkach i po prostu przekierwowywać do niej gości z kopertami. Po wszystkim, całą klatkę, czy pudełko zabieramy w bezpieczne miejsce i po sprawie :)
314 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 01 listopad 2016, 15:13
Cytat:
No nie wiem, do mnie jakoś to nie przemawia. U nas na ślubie, świadek stał z takim koszem wiklinowym i my mu przekazywaliśmy koperty/prezenty. Urna to tak trochę samopas, bezosobowo.

U mnie tak samo było. Jak ktoś podchodził z kopertą, złożyć życzenia to najpierw świadka zaliczał, a potem do nas podchodził.

Urna może to i nowoczesny pomysł, ale i tak ktoś musi jej pilnować.
143 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 24 marzec 2017, 20:18
Cytat:

U mnie tak samo było. Jak ktoś podchodził z kopertą, złożyć życzenia to najpierw świadka zaliczał, a potem do nas podchodził.
Urna może to i nowoczesny pomysł, ale i tak ktoś musi jej pilnować.

u nas tez bylo tak ze swiadek zbieral koperty i swiaty, urna czy pudelko to jednak tak dziwnie. Ale czasy sie zmieniaja, wiec moze kiedys to bedzie norma.
93 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 18 kwiecień 2017, 11:23
Urna? Śmieszna nazwa :D Na wielu weselach teraz jest, fajny pomysł bo wszystkie koperty są w jednym miejscu :)

117 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 24 maj 2017, 13:31
Dla mnie zbędny gadżet, ale może się przydaje. 5 lat temu nie było czegoś takiego ale nie było po prostu na to mody ;)