Kryzys laktacyjny - co mogę zrobić?

Rozpoczęty przez saszan, 07 grudzień 2016
6 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 07 grudzień 2016, 16:14
Hej! Chciałam Was zapytać czy przechodziłyście może przez kryzys laktacyjny i czy wiecie jak sobie z nim jakoś sprawnie poradzić? Widzę że pokarmu jest coraz mniej, piersi zaczynają być miękkie i z tego co czytam tak zaczyna się zwykle kryzys. Do poradni laktacyjnej termin mam dopiero za dwa tygodnie a chciałabym już zacząć coś z tym robić żeby nie było potem że muszę przechodzić na mm
95 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 08 grudzień 2016, 12:00
Wiesz co ja takiego kryzysu nie miałam. Ale ogólnie to jest tak, że ilość pokarmu dostosowuje się do potrzeb dziecka. W jakim wieku masz dziecko? Może przystawiaj częściej, albo odciągaj, tak żebyś pobudziła produkcję.
94 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 08 grudzień 2016, 12:46
Ja też miałam podobnie i zaczęłam po prostu częściej przystawiać albo ściągać pokarm. Najlepiej jakby udało Ci się szybciej podejść do poradni, bo niewykluczone że będziesz musiała jakieś leki wziąć.
5 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 13 grudzień 2016, 11:21
takie kryzysy zdarzaja sie dosc czesto i przechodza zwykle tak szybko jak sie pojawiaja wiec sie nie stresuj bo na tu na pewno nie pomoze. Pij duzo plynow, jakies herbaty uspokajace typu melisa. Poza tym poloz sie z maluszkiem do lozka na caly dzien zeby mial staly dostep do Twoich piersi i jak najczesniej ssal. Nic nie pobudza laktacji tak dobrze jak ssanie dziecka wiec to chyba najlepsza opcja
115 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 13 grudzień 2016, 22:05
U mnie jak się później okazało właśnie był taki kryzys laktacyjny, ale jakoś z Mają bezboleśnie go przetrwałyśmy. Najważniejsze to nie wpadać w panikę i być cierpliwym!
80 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 13 grudzień 2016, 22:18
Ja kryzysu nie miałam: choć jak teraz pomyślę to może po prostu nie zauważyłam. Spróbuj częściej przystawiać. Tylko wtedy uważaj z kolei na naweał pokarmu!
6 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 14 grudzień 2016, 16:15
A co z jakimis herbatkami na laktacje? Daja cos czy bez sensu wydawac na nie kase?
11 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 19 grudzień 2016, 09:46
Generalnie jakieś preparaty na laktację nie byłyby złe ale z herbatkami uważaj bo mają różne dziwne składy i czasami mogą tą laktację hamować bardziej niż pobudzać. Chodzi głównie o anyż i koper włoski
5 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 grudzień 2016, 15:42
mozesz sprobowac ze slodem jeczmiennym. Najlepiej sprawdza sie chyba femaltiker bo ma taka odpowiednia dawke. Rozpuszczasz sobie taki proszek w mleku i popijasz raz albo dwa razy dziennie. Do dostania w rosmanie albo aptekach
6 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 23 grudzień 2016, 10:36
Ok, dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Będę testować w takim razie. Dzień z córeczką w łóżku już za mną i rzeczywiście jest jakby trochę lepiej
1 wpis
Pierwsze kroki
Napisany dnia 30 grudzień 2016, 22:57
Witajcie, piszę do Was ponieważ mam podobny problem. Maleństwo ma 6 tygodni, a mnie już zanika pokarm. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Wcześniej pisałam z lekarzem z Portalu zdrowia dziecka o herbatkach na laktację i te są szkodliwe, nie wolno ich pić.
94 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 09 styczeń 2017, 12:28
Cytat:
Witajcie, piszę do Was ponieważ mam podobny problem. Maleństwo ma 6 tygodni, a mnie już zanika pokarm. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Wcześniej pisałam z lekarzem z Portalu zdrowia dziecka o herbatkach na laktację i te są szkodliwe, nie wolno ich pić.

Dlaczego herbatki na laktację sa szkodliwe? Ja piłam herbatkę z kopru, super na mnie i na moje dzieciaki działało. Piłam też raz na jakiś czas piwo: bawarię - 0% alkoholu - słód jęczmienny, który pobudza laktację.
3 wpisy
Pierwsze kroki
Napisany dnia 26 styczeń 2017, 12:22
Mnie się chyba nie uda pokonać kryzysu laktacyjnego, dlatego już się zaczęłam rozglądać za mlekiem modyfkowanym :/ https://rabatka-sklep.pl/4-mleko-modyfikowane
1 wpis
Pierwsze kroki
Napisany dnia 23 luty 2017, 14:42
Dużo stresu nas kosztują te kryzysy z laktacją, ale to mnie przekonuje, że jednak warto powalczyć o karmienie piersią: http://femaltiker.pl/mama-pelna-piersia-jak-poradzic-sobie-z-problemami/. Dla rozwoju dziecka warto się poświęcić - tym bardziej, że mleko matki chroni nawet przed nowotworami.
257 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 15 marzec 2017, 20:58
Bardzo ciekawe porady, mam nadzieję, że mnie to nie spotka, ale kto wie ;)
9 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 05 czerwiec 2017, 08:34
Moja siostra miała kryzys laktacyjny, próbowała wszystkiego herbatek, odciągania mleka i skończyło się to tak, że dziecko przeszło na mleko w proszku. Kiedy ja byłam w ciąży zaczęłam szukać informacji co można zrobić aby ominął mnie ten problem. Przeczytałam na jakimś forum, że branie dalej po porodzie Folika Mama wspomaga laktację. Więc dalej brałam kwas foliowy i nie miałam tego problemu. Czy to dzięki temu, nie wiem ale zawsze warto spróbować ;)