Czy jakieś specjalne środki do sprzątania przy dzieciach?

Rozpoczęty przez Annaka, 28 grudzień 2016
2 wpisy
Pierwsze kroki
Napisany dnia 28 grudzień 2016, 10:51
Hej mam pytanie odnośnie środków czystości wykorzystywanych przy sprzątaniu w domu w którym już niedługo będzie małe dziecko. Sama korzystam ze środku czystości firmy Qemia i zastanawiam się czy takie profesjonalne środki czystości mogą mieć negatywny wpływ na dziecko i jego rozwój. Proszę o radę czy ma to wpływ na dziecko i jakich środków ewentualnie urzywać zamiennie.

Pozdrawiam
263 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 28 grudzień 2016, 15:06
Wiadomo im bardziej naturalne, tym zdrowsze dla wszystkich. Ale z drugiej strony musisz mieć zawsze posprzątane tak, żeby przysłowiowo można było jeść z podłogi, chociaż przy dziecku to będzie praktycznie niemożliwe. Bardzo ważne jest, aby dziecko nigdy przenigdy nie miało dostępu do świeżo umytej podłogi np. jeszcze mokrawej czy w ogóle środków czystości samych w sobie.
272 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 28 grudzień 2016, 18:13
Wiesz co ja sprzątam normalnie. Nie pamiętam jak to było przy niemowlaku, ale teraz przy kilkuletnim dziecku używam normalnych środków dostępnych w sklepie Rossmann albo Biedronka. Nic pro, ale też nic żrącego. Wolę sobie dwa razy przetrzeć niż jakimś kwasem szorować. Raz tylko miałam wtopę z proszkiem do prania, okazało się, że dziecko jest na Bryze uczulone to od tamtego czasu piorę w bardziej delikatnych proszkach, a nawet ostatnio testuje orzechy piorące.
95 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 06 styczeń 2017, 22:54
Ja ostatnio testowałam środki do sprzątania firmy BARWA: delikatne, świetnie usuwają zabrudzenia - nie są żrące! Pięknie pachną. Polecam!
112 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 06 styczeń 2017, 23:00
ogolnie dobre sa srodki marki Dr Beckamann w Rosmannie je mozesz kupic, ale sa one ciut drozsze niz te bez marki. Ja kupuje tez produkty marki Kaufland i nie narzekam.
13 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 10 styczeń 2017, 08:24
Dobrze by dzieci nie były po prostu uczulone na niektóre środki.
4 wpisy
Pierwsze kroki
Napisany dnia 16 styczeń 2017, 11:33
Ja uważałam tylko na to żeby zapach nie był zbyt duszący, szczególnie przy myciu łazienki. Bo to, że wszystko musi być suche jak dziecko przebywa w pokoju to oczywiste :) Każdy środek raczej ma podobne składy ale zapachy niektórych potrafią się bardzo długo utrzymywać :)
5 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 08 luty 2017, 14:56
Warto pomyśleć o zastosowaniu ekologicznych środków czystości, na wszelki wypadek aby dziecko nie uczulało, ja mam w domu alergików więc eko środki kupuję, ale staram się kupowac hurtowo online, aby ceny były nieco niższe https://millaflux.pl/pl/c/SRODKI-CZYSTOSCI/81
136 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 08 luty 2017, 21:56
ja sprzatalam tak jak zawsze, do prania jedynie stosowałam sprawdzone proszki, zeby nie uczulaly- Persil albo Ariel. No i dbalam, zeby mieszkanie było wietrzone i nie było plesni, czesto odkurzalam.
38 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 05 kwiecień 2017, 13:03
Najlepiej sprzątać przy otwartych oknach żeby nie było problemu z powietrzem i latającym kurzem. No i też uważając na detergenty, żeby były bezpieczne

93 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 07 kwiecień 2017, 11:36
Ja chociaż nie mam dziecka, jestem jak dziecko. Mam alergię na środki czystości, więc zdecydowanie polecam te z naturalnych składników lub po prostu woda z octem, sokiem z cytryny itp. :) Bezpieczne dla dzieci i dla dorosłych