Likwidacja gimnazjów - za czy przeciw?

Rozpoczęty przez myszka, 11 styczeń 2017
80 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 11 styczeń 2017, 11:54
hej, temat bardzo na czasie, bo pewnie ta zmiana będzie dotyczyła częsci z Was, czy jesteście za zlikwidowaniem gimnazjów czy też pozostawieniem takiego systemu szkolnictwa jak był do tej pory?
72 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 11 styczeń 2017, 12:18
Ja mam 26 lat i chodziłam do Ginmazjum i teraz z perspektywy czasu patrząc chyba lepsza opcja jest podstawówka plus liceum.
72 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 11 styczeń 2017, 12:20
Ja chodziłam do fajnego gimnzajum i ludzie było w porządku, ale teraz jak patrzę jak dziewczyny czy chłopaki idą do gimnazjum to normalnie jakby dorośli już byli, wszystko wcześniej się zaczyna: sex, alkohol, imprezy. A to przecież jeszcze dzieciaki są. Wiadomo, że to wszystko zależy od środowiska, znajomych i wychowania no ale jednak jak dla mnie ta zmiana, że wychodzisz z podstawówki to jest takie coś, że o już więcej mogę, jestem dorosła.
164 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 11 styczeń 2017, 17:53
Ja jestem chyba 3 rocznikiem, który poszedł do gimnazjum i powiem wam, że dla mnie to był najgorszy okres w życiu. Wiem, że dorastanie ma swoje prawa, ale nauczyciele wiele rzeczy takie jak molestowanie dziewczyn przez jednego chłopaka ignorowali, wiele przedmiotów było traktowanych po macoszemu i tak naprawdę w liceum było potem wszystko to samo od nowa plus 20% nowych rzeczy. Zatem dla mnie gimnazjum to była porażka. Taka całkowita reforma może być dobra, więc jestem bardziej za.
214 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 11 styczeń 2017, 20:05
Mi się wydaje, że to nic nie zmieni. I tak dzieciaki w tym wieku są nieobliczalne i potrzebują mocnej ręki i dobrego kierownictwa i tak, obojętnie czy to będzie gimnazjum czy liceum. Nie znam jednak programu nauczania proponowanego dla nowej wersji szkoły podstawowej i średniej, ale mam nadzieje, że tu też coś się zmieni.
174 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 11 styczeń 2017, 21:07
Nie wiem co to ma zmienić tak naprawdę. Te dzieciaki, które chcą się uczyć będą się uczyć i w szkole pod nazwą gimnazjum i w podstawowej i w liceum, te które nie chcą wolą seks, alkohol inne rozrywki i tak będą to robić. A program nauczania? I tak nic z tego nie wyjdzie, bo będzie jak zawsze "za mało czasu".
70 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 12 styczeń 2017, 10:53
nie wydaje mi sie, zeby cos to zmienilo, oprocz stresu dla dzieci i rodzicow. Sama chodzilam do gimnazjum jako 3 czy 2 rocznik. Zmiana szkoly, nauczycieli to tez jest wrzucenie mlodziez na gleboka wode w najtrudniejszym okresie. ja calkiem dobrze wspominam gimnazjum, bylismy cala stara klasa przeniesien dalej do innej szkoly. W podstawowkach moze takie polaczenie malych dzieci i nastolatkow tez nie byc za dobre, u nas w podstawowce gdy jeszcze byly ostatnie roczniki z 8 klasowej zdarzaly sie przypadki wymuszen na mlodszych, nasmiewania sie czy pobic, ale tak tez bylo w gimnazjach.
9 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 24 styczeń 2017, 09:09
Wydaje mi się, że teraz jeszcze bardziej spadnie poziom nauczania. Tylko mieszają dzieciom w głowach...
8 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 24 styczeń 2017, 15:28
Moim zdaniem tylko dokładają kadrze pedagogicznej i dzieciom stresu, bo te zmiany są takie nagłe. Bo co mają zrobić ci, których te zmiany najbardziej dotkną i trzeba będzie się we wszystko błyskawicznie wdrażać? Przecież będzie taki chaos w administracji wszystkich szkół, że to szkoda gadać, a dzieci mają w tym wszystkim zdawać do następnych klas, pisać sprawdziany i uczyć się wg nowego programu nauczania, kiedy w głowie mają jeszcze stary? Moim zdaniem nic z tego nie będzie, oprócz dodatkowego chaosu i nauki niepotrzebnych rzeczy, które zostaną dodane z niewyjaśnionych powodów.
Z jednej strony cieszy mnie, że mnie to ominie, bo zawsze byłam w roczniku, którego obejmowały gorsze zmiany i powiem Wam, że nie było lekko. Z drugiej - nie zazdroszczę, nauczycielom, uczniom i rodzicom.
164 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 24 styczeń 2017, 20:33
Jak nie raz slucham od koleżanek o ich młodszym rodzeństwie co mają w szkole albo ile się uczą, bo są w klasie maturalnej to jestem w szoku. Ja nigdy nie miałam aż tyle zajeć. W gimnazjum to koło 21 szłam spać, w szkole średniej gdzieś 22, a teraz dzieciaki nie rzadko do 23 lekcje robią! I to ma być sposób? Ani w szkole dobrze nie przerabiają materiału ani w domu, bo nie wiedzą co robią np. matma. Koniecznie coś trzeba zmienić, ale może nie aż tak radykalnie.
136 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 16 luty 2017, 19:26
Ja też gimnazjum milo nie wspominam, ale może nie było takie złe. Widziałyście lektury szkolne dla nowej podstawówki? Dramat!
5 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 28 luty 2017, 13:27
Zdecydowanie za. Może będzie wreszcie jakaś liniowa podstawa programowa, a nie tak jak do tej pory powrórki powtórek. I może ktoś wreszcie ruszy głową z jednolitymi podręcznikami.
46 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 07 marzec 2017, 13:44
Cytat:
Zdecydowanie za. Może będzie wreszcie jakaś liniowa podstawa programowa, a nie tak jak do tej pory powrórki powtórek. I może ktoś wreszcie ruszy głową z jednolitymi podręcznikami.

tylko zastanawiam się, czy w tak krotkim czasie beda w stanie stworzyc nowy, sensowny program. Jakos nie wydaje mi sie. Martwi mnie także eskponowanie pewnych elementow historycznych, np Żołnierzy wyklętych, aby młodzież nie została wreczpoddana indoktrynacji niezawsze prawdziwymi faktami ze wspolczesnosci (np. na lekcjach wiedzy o społeczenstwie, jesli taki przedmiot bedzie).