Likwidacja gimnazjów - za czy przeciw?

Rozpoczęty przez myszka, 11 styczeń 2017
67 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 11 styczeń 2017, 11:54
hej, temat bardzo na czasie, bo pewnie ta zmiana będzie dotyczyła częsci z Was, czy jesteście za zlikwidowaniem gimnazjów czy też pozostawieniem takiego systemu szkolnictwa jak był do tej pory?
72 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 11 styczeń 2017, 12:18
Ja mam 26 lat i chodziłam do Ginmazjum i teraz z perspektywy czasu patrząc chyba lepsza opcja jest podstawówka plus liceum.
72 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 11 styczeń 2017, 12:20
Ja chodziłam do fajnego gimnzajum i ludzie było w porządku, ale teraz jak patrzę jak dziewczyny czy chłopaki idą do gimnazjum to normalnie jakby dorośli już byli, wszystko wcześniej się zaczyna: sex, alkohol, imprezy. A to przecież jeszcze dzieciaki są. Wiadomo, że to wszystko zależy od środowiska, znajomych i wychowania no ale jednak jak dla mnie ta zmiana, że wychodzisz z podstawówki to jest takie coś, że o już więcej mogę, jestem dorosła.
145 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 11 styczeń 2017, 17:53
Ja jestem chyba 3 rocznikiem, który poszedł do gimnazjum i powiem wam, że dla mnie to był najgorszy okres w życiu. Wiem, że dorastanie ma swoje prawa, ale nauczyciele wiele rzeczy takie jak molestowanie dziewczyn przez jednego chłopaka ignorowali, wiele przedmiotów było traktowanych po macoszemu i tak naprawdę w liceum było potem wszystko to samo od nowa plus 20% nowych rzeczy. Zatem dla mnie gimnazjum to była porażka. Taka całkowita reforma może być dobra, więc jestem bardziej za.
184 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 11 styczeń 2017, 20:05
Mi się wydaje, że to nic nie zmieni. I tak dzieciaki w tym wieku są nieobliczalne i potrzebują mocnej ręki i dobrego kierownictwa i tak, obojętnie czy to będzie gimnazjum czy liceum. Nie znam jednak programu nauczania proponowanego dla nowej wersji szkoły podstawowej i średniej, ale mam nadzieje, że tu też coś się zmieni.
157 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 11 styczeń 2017, 21:07
Nie wiem co to ma zmienić tak naprawdę. Te dzieciaki, które chcą się uczyć będą się uczyć i w szkole pod nazwą gimnazjum i w podstawowej i w liceum, te które nie chcą wolą seks, alkohol inne rozrywki i tak będą to robić. A program nauczania? I tak nic z tego nie wyjdzie, bo będzie jak zawsze "za mało czasu".
59 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 12 styczeń 2017, 10:53
nie wydaje mi sie, zeby cos to zmienilo, oprocz stresu dla dzieci i rodzicow. Sama chodzilam do gimnazjum jako 3 czy 2 rocznik. Zmiana szkoly, nauczycieli to tez jest wrzucenie mlodziez na gleboka wode w najtrudniejszym okresie. ja calkiem dobrze wspominam gimnazjum, bylismy cala stara klasa przeniesien dalej do innej szkoly. W podstawowkach moze takie polaczenie malych dzieci i nastolatkow tez nie byc za dobre, u nas w podstawowce gdy jeszcze byly ostatnie roczniki z 8 klasowej zdarzaly sie przypadki wymuszen na mlodszych, nasmiewania sie czy pobic, ale tak tez bylo w gimnazjach.
7 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 24 styczeń 2017, 09:09
Wydaje mi się, że teraz jeszcze bardziej spadnie poziom nauczania. Tylko mieszają dzieciom w głowach...
8 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 24 styczeń 2017, 15:28
Moim zdaniem tylko dokładają kadrze pedagogicznej i dzieciom stresu, bo te zmiany są takie nagłe. Bo co mają zrobić ci, których te zmiany najbardziej dotkną i trzeba będzie się we wszystko błyskawicznie wdrażać? Przecież będzie taki chaos w administracji wszystkich szkół, że to szkoda gadać, a dzieci mają w tym wszystkim zdawać do następnych klas, pisać sprawdziany i uczyć się wg nowego programu nauczania, kiedy w głowie mają jeszcze stary? Moim zdaniem nic z tego nie będzie, oprócz dodatkowego chaosu i nauki niepotrzebnych rzeczy, które zostaną dodane z niewyjaśnionych powodów.
Z jednej strony cieszy mnie, że mnie to ominie, bo zawsze byłam w roczniku, którego obejmowały gorsze zmiany i powiem Wam, że nie było lekko. Z drugiej - nie zazdroszczę, nauczycielom, uczniom i rodzicom.
145 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 24 styczeń 2017, 20:33
Jak nie raz slucham od koleżanek o ich młodszym rodzeństwie co mają w szkole albo ile się uczą, bo są w klasie maturalnej to jestem w szoku. Ja nigdy nie miałam aż tyle zajeć. W gimnazjum to koło 21 szłam spać, w szkole średniej gdzieś 22, a teraz dzieciaki nie rzadko do 23 lekcje robią! I to ma być sposób? Ani w szkole dobrze nie przerabiają materiału ani w domu, bo nie wiedzą co robią np. matma. Koniecznie coś trzeba zmienić, ale może nie aż tak radykalnie.
103 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 16 luty 2017, 19:26
Ja też gimnazjum milo nie wspominam, ale może nie było takie złe. Widziałyście lektury szkolne dla nowej podstawówki? Dramat!