Ból kręgosłupa lędźwiowego

Rozpoczęty przez tarla, 11 styczeń 2017
139 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 11 styczeń 2017, 12:01
Witam
od jakiegoś czasu odczuwam ból okolicy lędźwiowej,bardziej z prawej strony. ból ten wydaje mi sie ze promieniuje na bok i udo i lydke,tak czuje jak bóle mięśni poczas choroby,czy bole podczas wzrostu w okresie rośnięcia.czasem tez odczuwam bol wewnętrznej częsci uda,w okolicach pachwiny. juz boje sie iść do lekarza,bo uważa mnie za hipochondryczke
72 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 11 styczeń 2017, 12:16
Często rwa kulszowa daje objawy takiego promieniującego bólu. Idź skonsultuj się z lekarzem. A jesteś w ciąży, czy nie? Jeśli nie to spróbuj pobrać przez jakiś czas ibuprom. Działa przeciwzapalnie. Ja miałam kiedyś problem mega mnie bolało biodro i właśnie ortopeda polecił mi ibuprom. Tylko jakoś brałam 3 razy dziennie po 2 tabletki.
168 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 11 styczeń 2017, 13:14
Nie powinnas absolutnie bagatelizować takich objawów ponieawż mogą być one sygnałem dyskopatii oraz problemów z rwą kulszową. A jest to bardzo nieprzyjemna oraz bolesna choroba. Wiem poniewaz sama na to chorowałam i nie życzę nikou takiego bólu.
Zerknij sobie tutaj;
http://rwakulszowa.net.pl/

Na stronie jest opis choroby. Zaczyna się ona najczęściej własnie w taki sposób.
281 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 11 styczeń 2017, 18:07
A robiłaś badania na bolerioze? Moja mama miała tak, że ją biodro bardzo bolało i kręgosłup a okazało się, że zlapała to paskudztwo od kleszcza i jak jest na lekach to już ją nie boli, ale nadal jest chora.
348 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 11 styczeń 2017, 20:01
Jak cię uważa za hipochondryczke to znaczy, że jest złym lekarzem. Niech ci da skierowanie na badania podstawowe plus do ortopedy skierowanie.
273 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 11 styczeń 2017, 20:54
Mnie dość często boli kręgosłup lędźwiowy, ale to z powodu złej postawy podczas siedzenia przy biurku. Ale jeśli u ciebie promieniuje to może być skrzywienie, wada postawy albo nawet kręgi przesunięte. Tak czy inaczej ja bym ci polecała iść do specjalisty i zrobić RTG tego odcinka.
54 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 12 styczeń 2017, 10:24
koniecznie wybierz sie do specjalisty nawet placac prywatnie, w takiej sytuacji nie warto oszczedzac, tym bardziej ze masz promieniujacy bol. Zrob sobie RTG czy tomograf i wtedy bedziesz miec pewnosc co jest nie tak, nie nalezy tego bagatelizowac. A pracujesz fizycznie? podnosilas moze cos ciezkiego? moze to z tego?
13 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 styczeń 2017, 23:30
Miałam podobne bóle i dośc długo je bagatelizowałam, zawsze coś innego było ważniejsze niz moje zdrowie. I tak doszło do momentu że pewnego dnia miałam problem w ogołe ze wstaniem z łozka bo ból był juz tak silny. Poszłam wreszcie do lekarza i okazało sie że to rwa kulszowa i jednoczęśnie kamienie na nerce :( Nie jest to przyjemnie ale usłysząłam od lekarza że jak już raz rwa złapała to teraz może łapać co jakiś czas :-( Dziewczyny dbajcie o siebie za wczasu , ja chyba robiłam to za mało i teraz co chila coś :(
17 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 29 styczeń 2017, 13:32
Też miałam ten problem. Próbowałam tabletek przeciwbólowych, ćwiczeń z internetu. Jednak nie ma co czekać tylko od razu zacząć leczenie pod okiem lekarza i rehabilitantów. Jak ktoś jest z okolic Trójmiasta to polecam Goldental. http://goldental.pl/o-centrum/ Indywidualne podejście do pacjenta, zabiegi, masaże, a co najważniejsze skutecznie. Do domu też dostałam ćwiczenia, ale dobrane profesjonalnie.
85 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 29 styczeń 2017, 18:35
Cytat:
Też miałam ten problem. Próbowałam tabletek przeciwbólowych, ćwiczeń z internetu. Jednak nie ma co czekać tylko od razu zacząć leczenie pod okiem lekarza i rehabilitantów.

co do cwieczen z interentu to czasem trzeba uwazac, bo moga zrobic wiecej szkody niz pozytku, gdy sa zle dobrane. Najlepiej isc do specjalisty, aby ten wybral nam zestaw cwiczen. Na wlasna reke to troszke takie szukanie po omacku.
21 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 luty 2017, 13:24
Ja miałam aż takie objawy po problemach z kręgosłupem szyjnym więc to może być wiele rzeczy...
348 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 luty 2017, 18:38
Cytat:
Cytat:
Też miałam ten problem. Próbowałam tabletek przeciwbólowych, ćwiczeń z internetu. Jednak nie ma co czekać tylko od razu zacząć leczenie pod okiem lekarza i rehabilitantów.

co do cwieczen z interentu to czasem trzeba uwazac, bo moga zrobic wiecej szkody niz pozytku, gdy sa zle dobrane. Najlepiej isc do specjalisty, aby ten wybral nam zestaw cwiczen. Na wlasna reke to troszke takie szukanie po omacku.

Zwłaszcza z Chodakowską... jak patrze na niektóre jej ćwiczenia to mi się w głowie nie mieści co robi, bo wyniszczają np. stawy kolanowe. Niby ćwiczysz tylko dopóki nie schudniesz, ale i tak można sobie zniszczyć stawy.
59 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 23 luty 2017, 08:44
Tabletki przeciwbólowe nie wyeliminują problemu, najlepiej pójść na masaże rehabilitacyjne.
14 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 17 marzec 2017, 11:35
Pójdź do dobrego rehabilitanta - jedna prywatna wizyta i pokaże Ci ćwiczenia, jakie masz wykonywać i tyle. Dla pewności możesz zrobić RTG i mu pokazać, ale w 90% wystarczy wprowadzić więcej ruchu i problem ustępuje.
48 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 kwiecień 2017, 11:34
Miałam ten sam problem z odcinkiem lędźwiowym jednak ból był z powodu nieodpowiedniej postawy przy siedzeniu przed komputerem. Najlepiej jakbyś wybrała się do ortopedy lub bezpośrednio do rehabilitanta. Mi się udało załatwić rehabilitację na ten kręgosłup z dojazdem do domu z Medikar.Dwa razy w tygodniu przyjeżdżali do mnie i miałam robiony masaż leczniczy na te bóle kręgosłupa bo czasem to funkcjonować przez nie nie mogłam :( Na szczęście pozbyłam się problemu i mam nadzieje, że szybko nie wróci.
216 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 kwiecień 2017, 12:22
Cytat:
[Zwłaszcza z Chodakowską... jak patrze na niektóre jej ćwiczenia to mi się w głowie nie mieści co robi, bo wyniszczają np. stawy kolanowe. Niby ćwiczysz tylko dopóki nie schudniesz, ale i tak można sobie zniszczyć stawy.

ja tylko raz cwiczylam z Chodakowska - nie dalam rady, to tempo. ale to co mowisz o stawach to tez dotyczy ludzi, ktorzy wystepowali w The Biggest Loser- niby jest wielka przemiana, ale jak czytalam wywiad z jedna z uczestniczek to producenci programu ida na spektakularne widowisko bez patrzenia na zdrowie tych ludzi.
Najlepiej cwiczyc pod opieka fachowca.
35 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 28 kwiecień 2017, 15:23
Na bóle kręgosłupa teraz narzekają wszyscy. Przyczyny mogą być różne, jednak z Twojego opisu wynika że to będzie rwa kulszowa i powinnaś udać się do lekarza.
18 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 06 maj 2017, 16:10
W dzisiejszych czasach jak kogoś nie bolą plecy czy kręgosłup ... to go będą bolały. Ja też nie jestem wyjątkiem. Wszystko przede wszystkim związane jest z siedzącym trybem życia oraz niestety często z nadwagą. Trochę sobie radzę poprzez ćwiczenia rehabilitacyjne ,trochę poprzez ruch - basem i rower. Muszę też powiedzieć ,że znalazłam świetny program, z którego zamierzam skorzystać - jaki realizuje ośrodek SPA Primavera w Jastrzębiej Górze. Program nazywa się zdrowy kręgosłup w Primavera nad morzem - www.primaveraspa.pl/cennik-pakiety/wczasy-spa-zdrowy-kregoslup . Jak już będę po to zdam relację. pzdr
75 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 19 maj 2017, 11:02
To prawda, sama też się zmagam z tym problem a wiem że taki ból może doprowadzić nawet do płaczu i jest bardzo uciążliwy. Nie ma wyjścia, trzeba iść do lekarza i na rehabilitację bo to trochę pomaga. U mnie całkiem dobre efekty przyniosły zabiegi w Natural Medical, mają tam nowoczesne urządzenie do magnetoterapii
23 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 30 czerwiec 2017, 13:03
Idź na akupunkturę albo na pijawki jakieś, a najlepiej tam gdzie jest to i to, żeby Ci dopasowali co najlepsze jest. Taki jest gabinet, trochę daleko ale warto http://akupunkturapokrywka.pl/ bo tam właśnie mają te wszystkie cuda i się naprawdę znają. Diagnozują sprawnie i nie naciągają, tylko naprawdę chcą pomóc. A ja wiem jak potrafi dokuczyć ból kręgosłupa, także zajmij się tym, nie ma na co czekać.
5 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 05 wrzesień 2017, 10:41
Jak interesujecie się nowinkami z dziedziny zdrowia to polecam http://ruszajpozdrowie.pl/ . Jest tutaj mnóstwo artykułów związanych z chorobami, urazami, kontuzjami. Można dokładnie zapoznać się z danym przypadkiem i zyskać wiadomości co należy w danym przypadku zrobić. Jak dla mnie stronka jest naprawdę ciekawa.