wazne-zostac nianią

Rozpoczęty przez mania90620, 17 styczeń 2017
69 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 17 styczeń 2017, 20:16
Witajcie niedługo bede szukac pracy,chciałabym zostac nianią taka na umowę,w okolicach leczycy,czy na tej stronie niania.pl tam rejestrują normalnie jako pracownika ?jak to się odbywa???mam doświadczenie,mam dyplom opiekunki środowiskowej i terapeutki zajęciowej,niewiem czy bez studiów mogę liczyć ze ktos by mnie zatrudnił jako nianie??
90 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 17 styczeń 2017, 23:38
wydaje mi się, ze dyplom to nie wszystko. Moja siostra na studiach - nie ma specjalnosci pedagogicznej dorabiala sobie jako niania. Prace dostala przez przypadek, znajoma z jogi szukala niani, przyszła, sprawdziła sie. Nie wiem jak u Ciebie, ale np. w duzych miastach ludzie czasem maja mega wymagania, np. znajomosc jezykow czy inne umiejetnosci. Poszukaj w necie, moze na Fb jest jakas grupa. No i OLX- ja za posrednictwem tego portalu sprzedawalam i oddawalam rzeczy, szukalam dodatkwoego zajecia, takze moze i Tobie sie uda!
209 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 18 styczeń 2017, 19:21
Musisz mieć przede wszystkim doświadczenie i referencje. Mogą być nawet od osób, które znasz np, znajomi, ale ich dziećmi się zajmowałaś. No i zależy w jakim wieku dzieciaczki, ale jakbym ci dała np. 4 latka pod opiekę to oczekiwałabym, że będziesz z nim rozmawiać również w obcym języku, bo chciałabym żeby dziecko się go szybko nauczyło :) I wiem, że sporo rodziców ma takie lub nawet bardziej wygórowane oczekiwania.
260 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 01 luty 2017, 20:40
Niestety nie znam tej strony, ale najbezpieczniej było by właśnie przez agencję zatrudnienia i dla ciebie i dla rodziców, bo coraz więcej osób korzysta z takich miejsc.
69 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 05 luty 2017, 22:59
Narazie jestem bez pracy,ogolnie znam podstawy niemieckiego,w razie koniecznie przypomnę sobie ang i znam troche j.migowy, referencje bym miała,trochedoswiadczenia,dzieci bez problemu od narodzin do 4-5lat.ale jak narazie musze czekac bo nie dadzą mi stażu narazie a tam ostatnio widziałam ogloszeenie do żłobka.
75 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 05 luty 2017, 23:27
Cytat:
Narazie jestem bez pracy,ogolnie znam podstawy niemieckiego,w razie koniecznie przypomnę sobie ang i znam troche j.migowy, referencje bym miała,trochedoswiadczenia,dzieci bez problemu od narodzin do 4-5lat.ale jak narazie musze czekac bo nie dadzą mi stażu narazie a tam ostatnio widziałam ogloszeenie do żłobka.

z własnego doswiadczenia wiem, ze nie jest latwo dostac sie do panstwowych placowek jako opiekunka czy przedszkolanka. Co do pracy jako niania- a jak ze skladkami emerytalnymi, gdybys pracowala u rodziny, przeciez o tym tez Ty lub oni musza pomyslec:) zycze powodzenia, ale wiem,ze czase lepiej jest sie przebranzowic niz czekac na upragniona prace.
90 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 marzec 2017, 13:24
Witaj Mania, coś dawno się nie odzywałas, jak tam twoje plany zawodowe? i co ze staraniami bo bardzo Ci kibicuje, a jakos tez nic nie pisalas czy cos sie zmienilo u was. Pozdrawiam
2 wpisy
Pierwsze kroki
Napisany dnia 30 marzec 2017, 12:56
Ja przez pewien czas po studiach pedagogicznych pracowałam jako niania. Pedagogiczny kierunek dla rodziców był ważny, choć nie najważniejszy. Brali też pod uwagę wiek, czy mam ukończone jakieś kursy (miałam pierwszej pomocy) oraz najważniejsze kontakt z dzieckiem (jak dziecko na mnie zareagowało). Miałam dzień próbny i się sprawdziłam.
62 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 30 marzec 2017, 13:41
a moze na początek kurs animatora zabaw? Niektore centra handlowe potrzebują takich animatorów, moja kolezanka przez dluzszy czas pracowala i była zadowolona własnie w takim charakterze.
62 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 30 marzec 2017, 13:43
Cytat:
a moze na początek kurs animatora zabaw? Niektore centra handlowe potrzebują takich animatorów, moja kolezanka przez dluzszy czas pracowala i była zadowolona własnie w takim charakterze.

zapomnialam dopisac ze miała skonczony blok pedagogiczny na swoim kierunku studiow, ale wiem ze przy zapisach na animatora dzieci nie jest to wymagane. spróbuj, zawsze to dodatkowa umiejetnosc, a koszt takiego kursu nie jest wysoki, ok. 100 zł.
84 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 30 marzec 2017, 19:17
Nie musisz mieć studiów do bycia nianią bardziej liczy się doświadczenie i referencje.