Jaki laktator wybrać?

Rozpoczęty przez Baby Duck, 20 styczeń 2017
154 wpisów
dołączył: 24 maj 2016
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 styczeń 2017, 22:19
Hej dziewczyny, mam problem. Od początku miałam problemy z ilością mleka i muszę dokarmiać, chciałabym jednak jak najdłużej utrzymać laktację. Odciągam dodatkowo pokarm laktatorem ręcznym, ale z marnym skutkiem (15 min odciągania i góra 30-40ml). Głównie chodzi mi jednak o podkręcenie i utrzymanie laktacji na takim poziomie, żeby utrzymać ją choć do 6 miesiąca bez zwiększania ilości modyfikowanego. Czytałam, że w takim przypadku ręczny się nie sprawdzi. Chcę więc zakupić elektryczny. Myślałam o Canpol eastart, ale podobno on słabo zasysa, a ja jak już wspominałam nie potrafię za dużo z siebie udoic ;)
Ponieważ budżet ograniczony, brałam jeszcze pod uwagę Lovi prolactis, Medela mini ewentualnie Avent.
Polećcie coś dziewczyny dla małopiersiastej z lichą laktacją i ciężki "dojeniem". Wiem, że mój mały to najlepszy laktator, chcę jednak pobudzać cyca między kamieniami i też mimo wszystko zrobić choć kilka buteleczek i zamrozić na zapas, jeśli mi laktacja wygasnie albo mały całkiem odrzuci pierś za wcześnie.

8 wpisów
dołączył: 28 lis 2016
Pierwsze kroki
Napisany dnia 31 marzec 2017, 01:53
Osobiście nie używałam laktatora, ale był taki moment, że też miałam mało pokarmu. Może u Ciebie to tez jest kryzys laktacyjny https://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/jak-pobudzic-laktacje-i-przetrwac-kryzys-laktacyjny Ja się bardzo martwiłam, jak pobudzić laktację, ale jakoś przetrwałam i zastosowałam słód jęczmienny, ale też często przystawiałam dziecko do piersi, też w nocy. Podobno właśnie przystawianie w nocy pobudza laktację. No i jakoś się udało.
41 wpisów
dołączył: 31 sie 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 02 październik 2017, 23:04
Na temat laktatorów tutaj https://www.hulahop.pl/wiadomosc/laktator-reczny-czy-elektryczny-jaki-wybrac-ktory-lepszy-porownanie/3953/ znalazłam fajny poradnik, zerknijcie sobie.