Jaki laktator wybrać?

Rozpoczęty przez Baby Duck, 20 styczeń 2017
156 wpisów
dołączył: 24 maj 2016
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 styczeń 2017, 22:19
Hej dziewczyny, mam problem. Od początku miałam problemy z ilością mleka i muszę dokarmiać, chciałabym jednak jak najdłużej utrzymać laktację. Odciągam dodatkowo pokarm laktatorem ręcznym, ale z marnym skutkiem (15 min odciągania i góra 30-40ml). Głównie chodzi mi jednak o podkręcenie i utrzymanie laktacji na takim poziomie, żeby utrzymać ją choć do 6 miesiąca bez zwiększania ilości modyfikowanego. Czytałam, że w takim przypadku ręczny się nie sprawdzi. Chcę więc zakupić elektryczny. Myślałam o Canpol eastart, ale podobno on słabo zasysa, a ja jak już wspominałam nie potrafię za dużo z siebie udoic ;)
Ponieważ budżet ograniczony, brałam jeszcze pod uwagę Lovi prolactis, Medela mini ewentualnie Avent.
Polećcie coś dziewczyny dla małopiersiastej z lichą laktacją i ciężki "dojeniem". Wiem, że mój mały to najlepszy laktator, chcę jednak pobudzać cyca między kamieniami i też mimo wszystko zrobić choć kilka buteleczek i zamrozić na zapas, jeśli mi laktacja wygasnie albo mały całkiem odrzuci pierś za wcześnie.

8 wpisów
dołączył: 28 lis 2016
Pierwsze kroki
Napisany dnia 31 marzec 2017, 01:53
Osobiście nie używałam laktatora, ale był taki moment, że też miałam mało pokarmu. Może u Ciebie to tez jest kryzys laktacyjny https://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/jak-pobudzic-laktacje-i-przetrwac-kryzys-laktacyjny Ja się bardzo martwiłam, jak pobudzić laktację, ale jakoś przetrwałam i zastosowałam słód jęczmienny, ale też często przystawiałam dziecko do piersi, też w nocy. Podobno właśnie przystawianie w nocy pobudza laktację. No i jakoś się udało.
41 wpisów
dołączył: 31 sie 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 02 październik 2017, 23:04
Na temat laktatorów tutaj https://www.hulahop.pl/wiadomosc/laktator-reczny-czy-elektryczny-jaki-wybrac-ktory-lepszy-porownanie/3953/ znalazłam fajny poradnik, zerknijcie sobie.
36 wpisów
dołączył: 11 gru 2017
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 grudzień 2017, 15:39
Jakim mlekiem dokarmiasz swojego malucha? Ja zdecydowałam się na https://nuppi.pl/ (mój wybór był podyktowanymi dostępnymi w sieci opiniami). Mleko jest wzbogacone w nukleotydy, które wzmacniają układ immunologiczny. Moje dziecko toleruje je jak żadne inne.
156 wpisów
dołączył: 24 maj 2016
Pierwsze kroki
Napisany dnia 20 grudzień 2017, 18:57
Nie wiem, czy to pytanie do mnie - dokarmialam mlekiem Hipp. Obecnie młody nadal dostaje moje mleko plus trochę kaszek z dodatkiem Hipp.

125 wpisów
dołączył: 27 gru 2015
Pierwsze kroki
Napisany dnia 01 marzec 2018, 17:12
a nie myślałaś żeby zacząc pić jakieś herbatki wspomagające laktację? ostatnio na https://eapteka.pl/mama-i-dziecko/ciaza-i-karmienie-piersia/pobudzenie-laktacji widziałam że jest tego całkiem spory wybór. Mogłoby Ci to pomóc :) a dla dziecka też lepiej że będzie piło twój pokarm
156 wpisów
dołączył: 24 maj 2016
Pierwsze kroki
Napisany dnia 01 marzec 2018, 17:33
Cytat:
a nie myślałaś żeby zacząc pić jakieś herbatki wspomagające laktację? ostatnio na https://eapteka.pl/mama-i-dziecko/ciaza-i-karmienie-piersia/pobudzenie-laktacji widziałam że jest tego całkiem spory wybór. Mogłoby Ci to pomóc :) a dla dziecka też lepiej że będzie piło twój pokarmMój mały pije już bardzo mało mleka.
Herbatki piłam wszystkich możliwych firm, podobnie jak preparaty ze słodem. Mimo intensywnej pracy z laktatorem co 2h (14 odciągnąć dziennie plus dziecko), ciągle miałam niedobory. Teraz mały się odstawil, i chociaż nadal odciagam laktatorem, to pokarm od odstawienia zanika.

Także to nie jest tak, jak wszyscy myślą, że mogłabym karmić, ale mi się nie chce. Robiłam wszystko, co zalecano, żeby utrzymać laktację, wydalam na to mnóstwo pieniędzy i poświęciłam mnóstwo czasu. Przerobiłam temat i niestety, choćbym miała ducha wyzionac, to mleka nie będzie więcej.... I tak jestem zadowolona, że nie poddalam się na starcie i karmilam dziecko ponad rok (choć marzyly mi się 3lata).

Jestem trochę rozgoryczona tym wszystkim, bo ciągle słyszę, że każda mama jest w stanie wykarmic swoje dziecko. Chciałabym, żeby taka osoba powiedziała mi, co w takim razie ja robiłam źle (bo Cdl twierdziła, że dziecko ssie aktywnie, co było zresztą widać), bo dziecię było przy cycu ile chciało, laktator zajmował mi pół życia, a smak preparatów na laktację śni mi się po nocach ;)

132 wpisów
dołączył: 16 cze 2016
Pierwsze kroki
Napisany dnia 08 marzec 2018, 08:08


Bardzo dobre laktatory ma również Lovi. Wyżej pokazałam moim zdaniem jeden z najlepszych. Bliżej jest opisany tutaj - https://askot.pl/produkt/lovi-laktator-elektryczny-dwufazowy-expert/ Masz 9 stopni odciągania mleka, co wiem z doświadczenia, że jest bardzo istotne. Mniej się ciężko ściągało, mojej siostrze bardzo łatwo. Każda ma chyba pod tym względem inaczej.