Wakacje z 5-cio latkiem

Rozpoczęty przez szczesliwamama88, 05 luty 2017
23 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 05 luty 2017, 13:32
W tym roku pierwszy raz wybieramy się z naszym maluchem na wakacje. Jaki cel podróży polecacie? My myśleliśmy o Chorwacji w sierpniu ale zastanawiamy się czy ten upał nie będzie zbyt uciążliwy dla małego. Zawsze jeździcie na własną rękę czy korzystacie z biur podróży?
241 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 05 luty 2017, 18:52
W zeszłym roku w sierpniu tam było nawet po 40 stopni, więc zdecydowanie za ciepło dla dziecka. Poza tym musisz znaleźć miejsce, gdzie jest milion atrakcji, bo dziecko ci nie wysiedzi w nowym fajnym miejscu na plaży. Jakiś aqua park, muzeum zabawek (jakby było za gorąco lub za zimno). Osobiście bym poleciła państwo obok Słowenię, jest nadal ciepło, ale masz morze, góry, jaskinie do zwiedzania i jeziora.
23 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 06 luty 2017, 17:19
Ooo bardzo ciekawa propozycja. Na pewno ją wezmę pod uwagę. Słyszałam, że na Słowacji chyba jest fajny aquapark więc może tam się wybierzemy w lato. Ja to mam ochotę powylegiwać się na słoneczku w jakichś ciepłych krajach. Już nawet szukałam na suncenter.pl fajnych wycieczek na lato no ale z takim dzieckiem niestety się nie da leżeć plackiem na plaży :) :) :)
94 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 06 luty 2017, 22:48
w kazdym biurze podrozy sa specjalne oferty dla rodzin z dziecmi. Mozesz zdecydowac sie na taki hotel, gdzie sa polskojezyczni animatorzy, np. w Bulgarii czy Grecji sa takie miejsca. Ty bedziesz mogla odpoczywac, a jakis czas maluch bedzie zajety.
206 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 06 luty 2017, 23:07
a moze krótki wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego- jesli maluch nie zna zycia na wsi. To bedzie miał doskonała okazje zobaczyc zwierzatka, spedzic czas na swiezym powietrzu.
69 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 08 luty 2017, 12:19
nie polecam w takim wieku podrozy autem z dzieciakiem, maly bedzie sie nudzil przez ten czas, nawet gdybyscie wybrali podroz noca. Bedzie niespokojny, marudny, moze lepiej znalezc cos blizej lub samolotem?
23 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 13 luty 2017, 17:13
No właśnie takich wycieczek szukam, żeby byli też animatorzy i żeby dziecko się nie nudziło. Zastanawiam się czy może wziąć ze sobą bratanicę, która ma 17 lat i żeby czasem ona nie zajmowała się moim maluchem. Zawsze to lepsze rozwiązanie niż powierzenie dziciaka komuś obcemu. A wy zostawialiście dzieci takim animatorom na wycieczce?? Ja mam trochę obawy.
Z jednej strony to dobry pomysł, żeby jechać do jakiegoś aquaparku. Rozglądam się teraz za hotelami gdzie będzie jakiś aqupark. A przyznam szczerze, że na tym suncenter jest tego mnóstwo :) teraz nie wiem na jakie państwo się zdecydować :D
94 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 13 luty 2017, 21:51
Cytat:
No właśnie takich wycieczek szukam, żeby byli też animatorzy i żeby dziecko się nie nudziło. Zastanawiam się czy może wziąć ze sobą bratanicę, która ma 17 lat i żeby czasem ona nie zajmowała się moim maluchem.

nie wiem czy to dobry pomysł z ta bratanica- to nastolatka, mozesz miec problemy, gdy np. wyjedziesz do Turcji czy Tunezji i kelnerzy, barmani i in. beda ja ciagnaca i namawiac na dyskoteki, a jesli jest rozrywkowa to kto wie. Co do animatorow- z drugiej stronyidac na zakupy tez niektorzy rodzice zostawiaja w salach zabaw dzieciaki. Jak ma sie stac cos zlego to tez sie moze stac pod Twoim okiem.
233 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 15 luty 2017, 19:55
Z małym dzieckiem najlepiej jednak jechać w Polskę. Po pierwsze masz normalnie ubezpieczenie wszędzie. Po drugie blisko do domu w razie jakichś problemów. Co do nastolatek.. wiecie wszystko zależy od tego czy dziewczyna będzie świadoma zagrożeń czy nie. Jak będzie to odmówi, a jak nie... to pójdzie w tango no co zrobisz. Zawsze oczywiście można jechać zwiedzać opactwo :D
145 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 15 luty 2017, 21:29
a moze lepiej wziac ze soba babcie? zawsze to tez miałabys kogos do pomocy:) odpoczynek w Polsce pod wzgledem pogody jest ryzykowaną sprawą, bo jak bedzie padac to co zrobisz z maluchem?
11 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 luty 2017, 11:15
Nie wiem skąd ten pomysł, że dzieci nudzą się podczas jazdy samochodem :). Moje dzieci zawsze doskonale bawią się, przynajmniej na samym początku. Takie rodzinne wypady są czymś niesamowicie pozytywnym. Jeżeli chodzi o wakacje z dzieciakami, to jak dla mnie jedną z lepszych możliwości jest odwiedzenie Zajazdu Jurajskiego, który znajduje się w Podlesicach, całkiem niedaleko Częstochowy. Oferują mnóstwo atrakcji dla dzieci, dzięki czemu jest to miejsce idealne dla całych rodzin. Niemal każda pora roku jest idealna na wypoczynek w tym miejscu. :)
69 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 luty 2017, 11:23
Cytat:
Nie wiem skąd ten pomysł, że dzieci nudzą się podczas jazdy samochodem :). Moje dzieci zawsze doskonale bawią się, przynajmniej na samym początku. Takie rodzinne wypady są czymś niesamowicie pozytywnym. Jeżeli chodzi o wakacje z dzieciakami, to jak dla mnie jedną z lepszych możliwości jest odwiedzenie Zajazdu Jurajskiego, który znajduje się w Podlesicach, całkiem niedaleko Częstochowy. Oferują mnóstwo atrakcji dla dzieci, dzięki czemu jest to miejsce idealne dla całych rodzin. Niemal każda pora roku jest idealna na wypoczynek w tym miejscu. :)

wiesz, rozne sa dzieci. Ja swoim choc zabieram rozne zabawki to i tak po pewnym czasie nie moga juz wysiedziec w jednym miejscu. Dlatego nie wyobrazam sobie jazdy np. 20 h autem w ciagu dnia z dzieciakami. Co do Podlesic to ladna okolica, znajoma ma tam dzialke, fajny pomysł na weekendowy odpoczywnek czy majowkowe grillowanie.
7 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 01 marzec 2017, 14:54
My chyba w tym roku pojedziemy w Bieszczady :D
272 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 01 marzec 2017, 18:48
Cytat:
Ooo bardzo ciekawa propozycja. Na pewno ją wezmę pod uwagę. Słyszałam, że na Słowacji chyba jest fajny aquapark więc może tam się wybierzemy w lato. Ja to mam ochotę powylegiwać się na słoneczku w jakichś ciepłych krajach. Już nawet szukałam na suncenter.pl fajnych wycieczek na lato no ale z takim dzieckiem niestety się nie da leżeć plackiem na plaży :) :) :)

Słowenia i Słowacja to nie to samo, ale Słowenia owszem ma nie tylko aquaparki, ale też Terme KRKA fantastycznie miejsce :)
23 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 05 marzec 2017, 14:04
Myślałam już nad Babcią ale wiecie same jak to starsi ludzie. A to za gorąco, a to nie rób tego, a to to, a to tamto :/ nie widzi mi się jechać na wakacje z mamusią albo z teściową. W końcu jadę odpocząć. Myślałam głównie o Chorwacji. Tej "nastolatce" ufam bo to na prawdę bardzo mądra i odpowiedzialna dziewczyna. Raczej sama w obcym państwie w "tango" by nie poszła. Na razie jeszcze rozważamy taką decyzję. Jeszcze mamy trochę czasu na przemyślenia
230 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 05 marzec 2017, 16:29
W sumie to nie macie, bo jeśli chcecie wykupić wycieczkę z biura to już trzeba, poza tym nawet jak jedziecie autem sami to noclegi też już by wypadało znaleźć, bo zaraz będą święta, potem majówka i bum lato, zanim się obejrzysz wszystkie sensowne i tanie noclegi sobie pójdą.
71 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 16 marzec 2017, 13:14
Wakacje to najwspanialszy czas na poznawanie świata, szczególnie tego dalszego. Zagraniczne obozy młodzieżowe to wspaniała przygoda, odpoczynek po całym roku szkolnym, a do tego możliwość poznania wielu bardzo ciekawych miejsc, zabytków, historii i kultury innych krajów. Na wyjazd z dzieckiem polecam obozy letnie, które mogą być niezapomnianymi na całe życie wakacjami i pozostawić wspaniałe przyjaźni na wiele lat. W ofercie zagranicznych obozów młodzieżowych znajdziemy: zwiedzanie niezwykłych miejsc, do tej pory znanych tylko z filmów i książek, wypoczynek nad morzem, zabawę w największych parkach rozrywki w Europie. Polecam szczególnie ofertę https://www.atas.pl/pl/obozy-zagraniczne
13 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 16 marzec 2017, 15:53
Ja prawdopodobnie znowu odwiedzę Karpacz, ponieważ zawsze mam stamtąd całkiem miłe wspomnienia. W Karpaczu nie brakuje wielu atrakcji dla dzieci (muzeum zabawek, wystawa klocków LEGO). Pewnie zatrzymamy się w Daglezji, to taki całkiem fajny pensjonat, w którym zawsze miło spędza się nam czas. Gdyby ktoś był zainteresowany to zachęcam http://daglezja.com/ :)
272 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 16 marzec 2017, 17:59
Cytat:
Ja prawdopodobnie znowu odwiedzę Karpacz, ponieważ zawsze mam stamtąd całkiem miłe wspomnienia. W Karpaczu nie brakuje wielu atrakcji dla dzieci (muzeum zabawek, wystawa klocków LEGO). Pewnie zatrzymamy się w Daglezji, to taki całkiem fajny pensjonat, w którym zawsze miło spędza się nam czas. Gdyby ktoś był zainteresowany to zachęcam http://daglezja.com/ :)

Muzeum zabawek jeszcze jest? O matko pamiętam jak byłam mała to tam byłam chyba z podstawówki na wycieczkę ;)
9 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 30 marzec 2017, 10:38
Z takim małym dzieckiem polecam jednak wycieczkę w granicach Polski.
23 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 03 kwiecień 2017, 18:21
Może rzeczywiście odpuszczę sobie w tym roku jeszcze zagraniczne wakacje a pojadę za rok czy za dwa. Nie ma co malucha męczyć tą podróżą. Wybiorę chyba coś w Polsce