Jak znaleźć sprawdzonego fotografa ślubnego?

Rozpoczęty przez rabonik, 21 luty 2017
22 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 luty 2017, 10:45
Czy macie jakieś dobre sposoby na to, żeby znaleźć dobrego fotografa ślubnego? Przeglądanie ofert w serwisach typu https://www.planujemywesele.pl/katalog/1/kategoria/fotografia-slubna jest dobre na start ale chyba bardziej wartościowe są opinie od klientów (a o takie ciężko). O czym trzeba pamiętać podpisując umowę z fotografem? Wszelkie porady mile widziane :)
147 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 luty 2017, 10:59
z innej beczki- jak w taki sposób szukałam kamerzysty. i naciełam sie i to bardzo. Czlowiek był niekompetetny, zebral pieniadze i zwlekal z oddaniem filmu, gdy juz po pol roku proszenia sie zmontowal cos to byly bledy - NAWET W IMIENIU!!mojego meza, mimo ze gosc mial umowe, gdzie były wszytkie dane.
Nie bylo na necie zadnych opinii, na FB mial same dobre komentarze- zle pewnie skasowal.
Moja rada- poczta pantoflowa. Ja tak z polecenia mialam zespol i byli rewelacyjni. Fotografke znalam, widzialam galerie - i tez bylismy zadowoleni.
143 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 luty 2017, 11:02
moja znajoma szukała fotografa za posrednictwem forum na fb, bylo jakies lokalne forum, gdzie dziewczyny wymienialy sie nr i poleceniami fotografów. Moze rowniez w Twojej okolicy ktos wpadl na taki pomysł? poszukaj wlasnie na FB, ew. na innych forach regionalnych, np. wpisujac w google dobry fotograf i nazwa miejscowosci.
343 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 luty 2017, 17:55
Umowa to ważna rzecz, musisz ją mieć naprawdę nie daj się podejść, że bez umowy będzie taniej bo coś tam. Po drugie popatrz na portfolio fotografa - czy specjalizuje się w ślubach i weselach, jakie zdjęcia robi, w jakiej stylistyce, z jakimi filtrami, czy umie zrobić zdjęcia w ruchu. Najlepiej popytaj koleżanek, rodziny, znajomych kogo miały.
277 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 luty 2017, 20:42
Musisz też zwrócić uwagę na to ile zdjęć dostaniesz potem po obróbce i żeby ci dał wszystkie zrobione nawet te "nieudane". Bo nie raz jest tak, że fotograf robi 1000 zdjęć, a ty dostajesz 300 najlepszych, a tak naprawdę i te pozostałe 700 są super tylko nie obrobione w photoshopie.
147 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 21 luty 2017, 21:13
zazwyczaj fotograf oferuje rozne pakiety, mozesz wybrac taka, ktora bedzie odpowiednia, w cenie jest zawsze album z wybranymi przez siebie zdjeciami/ fotoksiazka. Warto o wszystko sie dopytac, czy np. zdjecia do fotoksiazki mozna samemu wybrac czy wybiera je fotograf? I platnosc calosci tylko po obejrzeniu efektów pracy.
314 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 22 luty 2017, 18:55
Najpierw dajesz tylko zaliczkę i podpisujesz umowę. Reszta pieniędzy dopiero po dostaniu zdjęć. Plus jeszcze jeśli ten sam robi wam sesję ślubną to warto negocjować cenę i warunki. Na pewno musisz obejrzeć portfolio fotografa zanim podpiszesz umowę.
12 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 08 marzec 2017, 22:41
Moim zdaniem warto posłuchać rad znajomych. Tylko nigdy nie podpisuj niczego w ciemno, każdy z nas ma w koncu inny gust! Spotkaj sie z wybranymi, porozmawiaj, opowiedz czego oczekujesz i obejrzyj dotychczasowe prace, by miec pewność, ze klimat zdjeć Ci odpowiada. Ja osobiście delikatnie sie nacięłam nie omawiając koncepcji zdjeć z reportażu ślubnego. Plener - petarda. Wesele - mogło byc lepiej... dlatego warto zadawać mnóstwo pytań i omawiać jak najwiecej szczegółów, choćby wydawały sie zupełnie nieważne :)
140 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 09 marzec 2017, 10:27
pytaj i wszystkie uwagi/prosby odnotuj w umowie, zeby potem fotograf sie nie wykrecil. Co do ilosci zdjec obrobionych czy wszystkich to samo. Przejrzyj inne sesje, ustal miejsce wyjazdu, tak zeby wasz pomysl dobrze pasowal do umiejetnosci fotografa- jesli np. chcecie sesje industrialna to warto wybrac takiego fotografa, ktory glownie sie tym zajmuje, a nie np. takiego od sesji rodzinnych. Przyjaciolka tak sie naciela- jej szwagier jako prezent zaplacil za usluge fotogrfak (jego znajomej) ktora robila zdjecia, ale glownie dzieci i portretowe. Reportaz ze slubu wyszedl katastrofalny. Dobrze ze na plener juz mieli swojego, wybranego przez siebie fotografa.
15 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 13 kwiecień 2017, 11:40
A co myślicie o filmie z weselnego przyjęcia lub ze ślubu? Według mnie jest to nieco fajniejsze wyjście od zwykłego fotografa, bo film w znacznie lepszy sposób pokazuje wszelkie emocje oraz towarzyszącą wszystkim gościom zabawę. U mnie na weselu byli panowie z Wedding Passion, którzy filmowali całe wydarzenie. Film wyszedł naprawdę ładny, więc mam teraz pamiątkę na długie lata. Zdjęcia są również jak najbardziej okej, ale to jak dla mnie nie jest to zupełnie tym samym. Jeśli byłby ktoś zainteresowany, to pod adresem http://weddingpassion.pl/ można obejrzeć sporo przykładowych filmów tej ekipy. Może Wam się spodobają. ;)
93 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 13 kwiecień 2017, 13:39
Ja miałam zarówno fotografa jak i kamerzystów. Zdecydowanie polecam obie opcje :) Zdjęcia są piękne, przypominają o tym dniu każdego ranka kiedy budzę się i spojrzę na szafkę nocną. A film jak mam zły humor to uwielbiam właczyc i przypomnieć sobie te piękne i wzruszające chwile :) Myślę, że najlepiej znaleźć fotografa przez znajomych. Poogladać ich zdjęcia, popytać jak się czuli w jego towarzystwie (bo to też jest mega ważne, żeby swobodnie się czuć!) i ogólnie jakie mają wrażenia ze współpracy.

44 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 04 maj 2017, 18:30
A mnie interesuje fotograf ślubny Kalisz lub okolice. Może ktoś z Was mógłby mi jakiegoś dobrego fotografa z tych stron? :)
270 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 04 maj 2017, 20:48
Z Kalisza niestety nie :) Nam robił znajomy zdjęcia i te z ceremonii są takie sobie, ale z sesji mi się bardzo podobają. Także musicie obejrzeć i pozowane foty i takie robione w ruchu czy podczas wesela, żeby dobrze wybrać.
147 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 04 maj 2017, 21:57
Cytat:
A co myślicie o filmie z weselnego przyjęcia lub ze ślubu? Według mnie jest to nieco fajniejsze wyjście od zwykłego fotografa,

mysmy mieli tez fotografa i kamerzyste, ale z kamerzysty niestety nie jestesmy zadowoleni. Film- katastofa, kiczowaty, slaby montaz. widzielismy fragmenty z jego innych filmow, ale to co u nas bylo to komletna pomylka.
117 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 24 maj 2017, 12:02
My mieliśmy poleconego od znajomych, którzy mieli fantastyczne zdjęcia! Nasze chyba wyszły jeszcze lepiej, więc najlepiej wydobyć od fotografa portfolio i wtedy decydować :)
Kamerzystę też mieliśmy, super zmontował ale niestety nie do końca jakość nam się podoba :/

65 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 07 czerwiec 2017, 12:37
Po prostu szukaj, przeglądaj portfolia fotografów z okolicy. Jeśli zdjęcia w portfolio przypadną Ci do gustu, to wiesz, czego możesz się spodziewać. Ja zawsze będę polecać fotografa Fotoluka, uważam, że zrobił rewelacyjną robotę. Spełnił moje oczekiwania w stu procentach.
140 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 07 czerwiec 2017, 12:53
sprawdz sobie tez opinie w interencie. A chyba najlepiej skorzystac z poczty pantoflowej:P
1 wpis
Pierwsze kroki
Napisany dnia 13 czerwiec 2017, 12:01
Najlepiej jest zapoznać się z portfolio fotografów z reportażu ślubnego, wtedy zobaczymy czyj styl wykonywania zdjęć najbardziej nam się spodoba :)

http://idmultimedia.pl/zdjecia-slubne-galeria/
98 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 13 czerwiec 2017, 12:59
tak jak dziewczyny piszą: przede wszystkim portfolio. Gdy obejrzymy zdjecia bedziemy wiedziec, z kim mamy do czynienia. Drugi aspekt to cena, wiadomo nie za wysoka, ale podejrzanie niska tez powinna wzbudzic nasza czujnosc (moga sie za nia kryc dodatkowe oplaty).
8 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 07 sierpień 2017, 23:32
Zacznij od rozeznania wśród znajomych. W końcu polecenia nie biorą się znikąd. Możesz też przejrzeć fotki ślubne na FB może wpadnie Ci coś w oko. Jak już znajdziesz fotografa pomyśl o fotobudce. Zdjęcia w niej robione są chyba najciekawsze. Hitem są ostatnio fotobudki z opcją zdjęć gif np. takie jak https://www.mimofoto.pl/. Moim zdaniem, to na prawdę fajny pomysł.
44 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 12 sierpień 2017, 12:57
http://www.patrykwolanski.pl/portfolio/ - przejrzyjcie sobie portfolio Pana Wolańskiego. Wkonuje przepiękne reportaże ślubne :)