Tabletka po- na receptę czy bez?

Rozpoczęty przez anowa37, 23 luty 2017
163 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 23 luty 2017, 20:56
Ostatnio w mediach na nowo są debaty czy tabletka "po" powinna byc na receptę czy nie? Co sądzicie? Dla mnie to bzdura. wiadomo, ze wiekszosc stosuje ja doraznie, jak naprawde potrzeba, a nie jako stałą antykoncepcję.
21 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 09 marzec 2017, 14:12
Ja uważam że powinna być dostępna zawsze. NIkt przecież nie jest na tyle głupi żeby łykać sobie to od tak jak apap.
253 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 17 marzec 2017, 20:01
Z resztą po niej to się czujesz jak zgon ponoć, więc nie wiem czy ktoś by sobie to tak po każdym stosunku brał. Koleżanka studiuje w Londynie to tam jest jakaś instytuacja, że w razie W ci dają za darmo taką. Ale nie wiem czy to z uczelni jakiś punkt czy ogólnie medyczny. Moim zdaniem powinny być ogólnie dostępne bez recepty. Może za okazaniem dowodu osobistego chociaż.
46 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 12 kwiecień 2017, 21:31
Uważam, że powinna być na receptę może wtedy nie będzie tak łatwo dostępna wśród młodzieży. Wiadomo, ze dorosłe kobiety nie łykają tego jak pastylki ale niestety dzisiejsza młodzież raczej nie należy do rozsądnych. Na wielu forach można poczytać posty na temat tabletek "po" własnie od takich nastolatków... Osobiście preferuję normalną antykoncepcje hormonalną, która ma zapobiegać ciąży - mam wkładkę levosert bo nie wyobrażam sobie wpadki i konsekwencji związanych z tabletką awaryjną.
24 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 12 kwiecień 2017, 22:21
Ja uważam, że powinna być ogólnodostępna. i w ogóle przydałaby się porządna edukacja seksualna w szkołach
216 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 12 kwiecień 2017, 22:27
co do edukacji seksualnej to faktycznie powinno sie cos zmienic, pamietam swoje zajecia z wiedzy o seksie prowadzone zeby bylo smieszniej przez katechetke. Zenujace. Potem juz nikt na to nie chodził.
46 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 13 kwiecień 2017, 11:35
Ooo tak edukacja seksualna w szkołach to porażka. Koleżanka nawet ostatnio mi o tym mówiła bo jej córka stwierdziła, ze robią nich głąbów i nie będzie chodzić na te zajęcia. Ostatnio nawet ksiądz przyszedł do nich na nie aby wytłumaczyć, ze seks bez ślubu jest grzechem i porozmawiać o aborcji :/
93 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 13 kwiecień 2017, 13:41
Ja nie miałam w ogóle nauki o życiu seksualnym. Wszystkiego w zasadzie dowiedziałam się z filmów, gazet i książek, bo moja mama nie potrafiła o tym ze mną rozmawiać. Potem to mnie życie uczyło, co uważam że było mega złe :(
A tabletka po jest antykoncepcją awaryjną i nie widzę w niej nic złego. Czasami po prsotu tak się zdarza, że zabezpiczenie zawiedzie i co wtedy? Mam od razu się bać że zajdę w ciążę kiedy np, nie mam na nią warunków? Bzdura!

23 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 28 kwiecień 2017, 15:14
Seks to nie tylko przyjemność ale trzeba sobie zdawać sprawę z konsekwencji jakie ta przyjemność może mieć. Młodzież traktuje teraz seks trochę inaczej niż dojrzałe kobiety. Tabletka ta stworzona jest właśnie dla nich. Słyszałam ostatnio o EllaOne Tabletka ta to lek zaliczany do antykoncepcji awaryjne , która dostępna jest jeszcze bez recepty https://www.gdziepolek.pl/tematy/ellaone/opinie-i-pytania Na tej stronie można ,zapoznać się z opiniami na jej temat i zobaczyć gdzie ją kupić.
69 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 23 maj 2017, 07:57
ja uważam że tabletka po powinna być dostępna bez recepty, w końcu z nazwy to awaryjna antykoncepcja i powinna być łatwo dostępna, no i nie ma obaw że ktoś będzie jej nadużywał bo każda z nas potrafi liczyć, zabezpieczenie typu tabletki belara na cały miesiąc kosztuje ok 30 zł więc bardziej się opłaca niż jedna tabletka na jeden raz niejednokrotnie dużo drożasza
30 wpisów
Pierwsze kroki
Napisany dnia 19 czerwiec 2017, 14:18
według mnie powinna być bez recepty
każda z nas ma rozum i wie po co jest ta tabletka. Ona nie zabija dziecka, jest dodatkową, wyjątkowowa antykoncepcja gdy ta stosowana na co dzień zawiedzie. A kosztowała tyle że nastolatki nie miały do niej dostępu, chyba że powiedziały o tym komuś starszemu