Drugi trymestr

Wybierz swój tydzień ciąży

22 tydzień ciąży

22_tydzien-_kalendarz-ciazy550

 

W drugim trymestrze ciąży czujesz się znacznie lepiej niż w pierwszym. Ustały nudności i ciągłe zmęczenie, a szalejące hormony sprawiają, że czujesz się bardzo kobieca. Znacznie wzrosło Twoje libido, a seks w ciąży daje Ci wiele przyjemności.

Kładąc rękę na Twoim brzuchu partner może poczuć delikatne ruchy dziecka. Czy zastanawiałaś się kiedyś co dziecko robi w brzuchu mamy?

 

Dwudziesty drugi tydzień ciąży - rozwój dziecka

  • Podskoki są ulubioną zabawą Twojego malucha. 22. tydzień ciąży to czas, w którym dziecko non stop ćwiczy energicznie kopiąc i machając rączkami.
  • Smyk doskonale słyszy i reaguje na głośne dźwięki. Bardzo lubi słuchać bicia Twojego serca, a już niebawem zacznie rozpoznawać Wasze głosy.
  • Skóra malca chroniona jest przez maź płodową. Ta tłusta warstwa zapewnia skórze elastyczność i chroni przed działaniem płynu owodniowego. Na ciele utrzymuje się dzięki meszkowi płodowemu. Nawilża i chroni skórę podczas porodu.
  • W 22. tygodniu ciąży dziecko ma mniej więcej 23cm i waży około 400g.

 

 

Ciąża mnoga - dwudziesty drugi tydzień ciąży

Ulubionym zajęciem rodzeństwa jest zabawa. Maluchy muskają się, dają sobie kopniaki, przytulają się i są zachwycone swoją obecnością. To prawda, że mają coraz mniej miejsca, ale za to spędzają czas w doborowym towarzystwie.

 

Dołącz do klubu mam, które oczekują na swoje maleństwo!
Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Listopad 28, 2017
Witajcie przyszle mamusie co tam jak sie czujecie.
Ocena:
Listopad 26, 2017
Hej to 3 moja a czujemy sie nawet dobrze jestem w w 21 tygodniu
Ocena:
Lipiec 18, 2017
U mnie zaczął się właśnie 22 tydzień ciąży ☺ Dzis byłam na usg 3d/4d ☺ Dzidzia mierzy 28 cm i waży 450g