Pierwszy trymestr

Wybierz swój tydzień ciąży
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Zobacz jak będzie rozwijało się Twoje dziecko w pierwszym trymestrze ciąży

 

Sprawdź jak będzie rozwijać się dziecko w pierwszym trymestrze ciąży!

 

Pierwszy trymestr ciąży trwa od pierwszego dnia ostatniej miesiączki do końca 12. tygodnia ciąży. Mimo że cały czas wyglądasz tak samo, wewnątrz Ciebie dokonują się niezwykłe zmiany. To czas, w którym kształtują się najważniejsze organy Twojego dziecka. Do końca 12 tygodnia znajdująca się w Twoim brzuchu malutka bryłka komórek przekształci się w dziecko mające bijące serce, funkcjonujący mózg, ręce i nogi.

Zmiany zachodzące w Twoim ciele to prawdziwa rewolucja: hormony szaleją, piersi nabierają kształtów i są obolałe, a Tobie zmienia się smak i powonienie. Możesz odczuwać wahania nastroju lub nabrać wstrętu do niektórych potraw. Nie zdziw się jeśli będziesz częściej oddawać mocz, a nagłe skoki ciśnienia będą powodować omdlenia lub zawroty głowy.

 

 

Komentarze
Dodaj komentarz
28-11-2016
Ocena:
Witam . Jestem w 6 tygodniu ciąży i bardzo się martwię o moje maleństwo .Mam 2 synów i 2 poronienia mieszkam w Norwegi i tutaj ciąża liczy się od 12 tygodnia . Moja praca jest praca fizyczna czy mam szanse na zwolnienie lekarskie i od którego tygodnia ? Prosze o szybka odpowiedz .
15-8-2016
Ocena:
Dołaczam sie do pytania
1-4-2015
Ocena:
Dziękujemy, poprawione :)
30-3-2015
Ocena:
Witam,bardzo fajny portal oraz artykuł, pomocny. Jednak chciałabym zasugerować poprawienie błędu bądź wytłumaczenie mi, co to jest "miesisączka"? Pozdrawiam
21-11-2014
Ocena:
Witamy.