Pierwszy trymestr

Wybierz swój tydzień ciąży
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

11 tydzień ciąży

11_tydzien-kalendarz-ciazy550

 

Przyrost wagi jest dużym zmartwieniem dla wielu przyszłych matek. Niestety coraz więcej kobiet cierpi na pregoreksję - anoreksję ciążową. Nosząc w sobie dziecko powinnaś mieć na uwadze, że dieta w ciąży powinna być odpowiednio zbilansowana. Jej głównym zadaniem jest dostarczenie odpowiednich składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju płodu. Odpowiednia dieta w ciąży oraz aktywność fizyczne pozwolą Ci zachować sprawność, zdrowie i dobrą formę.

 

Jedenasty tydzień ciąży - rozwój dziecka

  • To już 11. tydzień ciąży. Gratulujemy! Twoje maleństwo ma już około 5 cm.
  • Pojawiają się zalążki paznokci.
  • Serduszko ma już cztery komory i bije coraz sprawniej.
  • W szybkim tempie rozwija się mózg.
  • Główka stanowi niemalże połowę długości całego ciała.
  • Pępowina łączy płód z łożyskiem i dostarcza mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Ciąża mnoga - jedenasty tydzień ciąży

Być może dopiero w 11. tygodniu ciąży będziesz miała wykonane pierwsze badanie ultrasonograficzne. Kto wie, może właśnie teraz dowiesz się, że zostaniesz mamą wieloraczków?


Zadziwiające jest to, że wielu z nas przez pierwsze tygodnie swojego życia płodowego miało towarzysza. Naukowcy szacują, że nawet 1 na 8 osób dzieliła życie z bliźniakiem. Z czasem drugi płód skurczył się i został wchłonięty przez wyściółkę macicy. Niektóre matki podczas badania USG dowiadują się, że obok dzidziusia widoczny jest pusty worek owodniowy.

Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Styczeń 14, 2017
mam 16lat i jestem w 11tygodniu ciąży nie tyje oraz juz nie mam mdłości tylko ciągle boli mnie głowa i jestem zmęczona
Ocena:
Październik 27, 2016
Cześć mamusie ;)
Startowałam z wagą 58 kg przy wzroście 170 cm. Teraz kończę 13 tc i nic nie uległo zmianie. Jest to moja pierwsza ciąża i powiem szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczona. Nastawiałam się na mdłości, duży przyrost wagi itp. (ponieważ kobiety w mojej rodzinie ciężko to przechodziły) natomiast ja gdyby nie to, że nie mam okresu w życiu bym nie wiedziała iż jestem przyszłą mamusią :) Córunia rozwija się prawidłowo i to jest najważniejsze :)
pozdrawiam kochane ;)
Ocena:
Wrzesień 22, 2016
U mnie także 11 tydzień :) z wagą niestety albo i stety stoję w miejscu. Na początku ciąży lekka nadwaga, bo 162cm wzrostu i 66 kg. A teraz (już od jakiś 3 tyg) 57kg. Jednak jest dobra wiadomość :) bąbel rozwija sie prawidłowo, a ja już tak często nie zwracam jak kiedyś :)
Ocena:
Wrzesień 1, 2016
Cześć mamuśki. Właśnie zaczął mi się 11 tydzień pozdrawiam i życzę szczęśliwego rozwiązania
Ocena:
Lipiec 13, 2016
177cm, 70 kg. Właśnie zaczęłam 11 tc, jedyne, co się dzieje w kwestii jedzenia to ciążowa wybredność;) czasem może zdarza się zjeść za mało, ale następnego dnia nadrabiam. Nie mam wymiotów, wiec wszystko "zostaje", co tylko przejdzie przez usta;)
Ocena:
Styczeń 15, 2016
Przy wzroście 170 i wadze 50 to miałaś raczej niedowagę..więc też bym się nie martwiła.
Ocena:
Październik 8, 2015
Bzdura. Mnie wcale nie martwi przyrost wagi. Jeszcze dwa tygodnie temu ważyłam 50 kg, przy wzroście 170 cm. Teraz ważę 53 kg i szczerze mówiąc wcale nie czuję się tym "zmartwiona".Przestańcie robić z igły widły i wmawiać kobietom, ze anoreksja to norma. A wieszak na ubrania ma być kanonem piękna. Dodam, że zaczynam właśnie 11 tydzień.