Trzeci trymestr

Wybierz swój tydzień ciąży

36 tydzień ciąży

36-tydzien-kalendarz-ciazy-550x350

 

Choć trudno w to uwierzyć, to już 36. tydzień ciąży. Twoja macica jest mniej więcej tysiąc razy większa niż trzydzieści tygodni temu. Teraz wypełnia niemalże całą jamę brzuszną. Jeśli do tej pory nie miałaś problemów z gospodarką wodną to właśnie teraz mogą pojawić się obrzęki. Aby zapobiec zatrzymaniu wody w organizmie odpoczywaj z uniesionymi nogami, a podczas snu układaj się na lewym boku. Pozycje te poprawiają przepływ krwi i wody w Twoim organizmie.

 

 

Trzydziesty szósty tydzień ciąży - rozwój dziecka

  • Choć w 36. tygodniu ciąży czaszka Twojego szkraba jest już w pełni uformowana to jej kości nie są do końca zrośnięte. Dzięki temu główka jest bardziej elastyczna i podczas porodu może dopasować się kształtem do kanału rodnego. Ciemiączko zrasta się dopiero kilka miesięcy po porodzie
  • Dziecko waży około 2800 g i ma około 50 cm długości.

 

Dołącz do klubu mam, które oczekują na swoje maleństwo!
Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Wrzesień 15, 2017
Myślę, że poduszka ciążowa, jak i wiele innych spraw związanych z macierzyństwem, to sprawa bardzo indywidualna. Ja mam od początku 2 trymestru poduszkę Motherhood i bardzo ją sobie cenię. Używałam jej w zależności od potrzeb do podparcia brzucha (mam go bardzo wysunięty do przodu i spadał mi, gdy leżałam) lub kręgosłupa. Bywały noce, że dodawałam jeszcze zwykłą poduszkę, ale to już kwestia potrzeby. Dodam, że miałam bardzo duże.
Ocena:
Marzec 19, 2017
Ja też nie lubię spać na tej poduszce, a kupiłam ją dość szybko. Na początku ciąży jeszcze jakoś z nią spałam przytulając się, ale teraz przeszkadza mi w okolicach brzucha i wolę pod brzuch i między nogi podłożyć jaśki. Pocieszam się,że poduszka posłuży mi do karmienia albo jako kojec dla maluszka :)
Ocena:
Październik 21, 2016
Zgadzam się. Dałam się zwieść reklamom. Poduszkę kupiłam ale jest dla mnie bardzo niewygodna, wolę kilka zwykłych poduszek.
Ocena:
Październik 17, 2016
Tez mam ta poduszke ale wg mnie pieniądze wyrzucone w błoto. Ten sam efekt można uzyskać za pomocą jaśków.
Ocena:
Październik 31, 2015
mala byla ciezka, i brzuch mialam juz nisko, lezalam na supermami poduszce ortopedycznej, ktora w jednej linii utrzymuje kark kregoslup i biodra, pozwala na optymalne ulozenie kobiety i brzuszka http://www.supermami.pl/Poduszka_ortopedyczna/79/...