Trzeci trymestr

Wybierz swój tydzień ciąży

38 tydzień ciąży

38-tydzien-kalendarz-ciazy

 

Torba spakowana? Wszystko w domu przygotowane? 38. tydzień ciąży. Dziecko donoszone. Możesz zatem być spokojna. Dużo odpoczywaj i relaksuj się. Zresztą i tak najprawdopodobniej duży brzuch i obciążony kręgosłup nie pozwala Ci na zbyt wiele.

 

Z jednej strony cieszysz się, bo już niedługo zobaczysz swoje maleństwo z drugiej wściekasz się, bo jest Ci ciężko, niewygodnie i nie możesz spać w nocy? Spokojnie, wytrzymasz jeszcze chwilkę. Tak naprawdę możesz urodzić w każdej chwili. Ale czy wiesz jak odróżnić prawdziwy poród od pozornego?

 

 

Trzydziesty ósmy tydzień ciąży - rozwój dziecka

  • Dziecko jest już gotowe do przyjścia na świat. Maluch prawie całkowicie stracił pokrywający całe ciało meszek. Po porodzie może go zostać jeszcze troszeczkę na czole, szyi i ramionkach. Zaniknęła też prawie cała maź płodowa. Do tej pory chroniła ona dziecko przed wpływem płynu owodniowego na jego delikatną skórę.
  • W 38. tygodniu ciąży dziecko waży już około 3200g.

 

Około 85% dzieci rodzi się w ciągu dwóch tygodni przed lub po wyznaczonym terminie porodu.

 

Dołącz do klubu mam, które oczekują na swoje maleństwo!
Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Styczeń 18, 2017
Mnie stopy bola po ok godzinie na nogach. Kręgosłup trochę też się daje we znaki. Grunt to regularny odpoczynek, szczególnie leżąc z nogami do góry :-)
Ocena:
Wrzesień 18, 2016
Witam my wlasnie zaczęliśmy dzis 38 tc . Jest coraz ciężej kręgosłup niedaje zawygrana boli jak cholera .
Ciężko sie oddycha w nocy spać nie idzie za to w dzień mogłabym spac caly czas ... Synek sie rozpycha tak bardzo ze trudno tez siedzieć czy leżeć ... No ale jeszcze troszkę i spotkamy się z synkiem tym cudownym oczekiwanym małym serduszkiem kochanym
Ocena:
Październik 31, 2015
kregoslup mi odpadal, mala sie ciagle wiercila. non stop bylam senna i zmeczona, duzo lzej mialam odkad spałam na ortopedycznej supermami poduszce, bo chociaz moglam ulozyc sie wygodnie w optymalnej pozycji i dla mnie i dla maluszka