Menu główne
Portal dla rodziców...

Siatki centylowe chłopców - wzrost

Siatki centylowe chłopców pozwalają określić zależność pomiędzy wzrostem, wagą i wiekiem dziecka. Sprawdź czy Twój szkrab rośnie prawidłowo.

 

wzrost_chlopcow_550

 

Czym są siatki centylowe?

Siatki centylowe to wykresy pokazujące, jak z upływem czasu zmienia się wzrost, waga, czy obwód główki dziecka. Aby sprawdzić w jakim centylu plasuje się Twój syn, na przedstawionym schemacie zaznacz jego wiek oraz wzrost. Jeśli wynik wypada np. na 75. centylu, znaczy to, że 75% rowieśników jest od niego niższych, a tylko 25% wyższych (Twój syn jest zatem wysoki w porównaniu z innymi chłopcami w jego wieku).

Porównując wyniki z poszczególnych miesięcy życia naszej pociechy wiemy czy rozwija się ona harmonijnie, czy jest coś, co powinno nas zaniepokoić. Niepokojące mogą być:

  • nagłe załamania krzywej w górę lub w dół np. spadek masy ciała dziecka z 50. na 10. centyl;
  • duża dysproporcja między krzywą wagi a wzrostu. Np waga w 10. centylu a wzrost powyżej 75;
  • wyniki wykraczające poza normy centylowe.

 

 

 

 

1-12-siatki-centylowe-dla-0chlopcow-wzrost

 

siatki-centylowe-chlopcy-dwa-lata-wzrost

 

 

 

ZOBACZ POZOSTAŁE SIATKI CENTYLOWE:

 

Chłopcy - waga >>
Dziewczynki - wzrost >>

Dziewczynki - waga >>

 

 

Zdjęcie: Fotolia by © Swetlana Larina All right reserved

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

logo

Porady dla rodziców - od planowania rodziny do wychowania dzieci. Ponadto zdrowie i uroda, rodzinne forum i strefa specjalnie dla taty - to wszystko znajdziesz w portalu parentingowym Dzidziusiowo.

Portal parentingowy Dzidziusiowo.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastąpią profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych zawartych w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Właściciel serwisu nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w serwisie Dzidziusiowo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.